Barvička

Naše akce

Moje rodinka

13.05.2022

Oslavili jsme maminky, tak oslavíme i Den rodinky. Celý týden se nesl v duchu rodinného soužití. Děti si mohly samy vyzkoušet, co vše musí zvládnout v domácnosti rodiče, prarodiče, sourozenci. A to není vše, chystáme se tento svátek Dne rodiny oslavit společně s rodiči i v MŠ J.

Malí zahradníci

05.05.2022

Na naší školní zahrádce jsme si díky našemu šikovnému panu údržbáři, který nám zhotovil vyvýšený záhonek, mohli vysadit semínka ředkviček a mrkve. A aby, té zdravé zeleniny nebylo málo, zasadili jsme si i výhonky rajčat a sazenice kedlubnu. Už teď se těšíme, jak si na nich pochutnáme.

Čarodějnický rej

29.04.2022

V tento den před školkou parkovalo pár košťat, pobíhaly tam černé kočky a vůbec všechno mělo takovou podivnou kouzelnou atmosféru. To znamenalo jediné… Oslavu Filipojakubské noci! Děti se převlékly do nápaditých kostýmů, přinesly si kouzelnické hůlky, košťata a podobné kouzelnické vybavení. Čekala na nás kouzelnická stezka s úkoly, které si děti moc užily a vše zvládly na jedničku. Proto na konci tohoto čarodějnického dobrodružství čekalo na všechny malé čarodějky a čaroděje občerstvení, diskotéka a vysvědčení. Tak zas za rok!

Den naruby

01.04.2022

Apríííl! Tento den byl ve znamení vtipů a opaků. Děti měly za úkol přijít do školky vtipně oblečené. Někteří to vzali hodně poctivě, do každého detailu. Místo dobrý den jsme se přivítali dobrý večer, nebo dobrou noc. Po svačince si děti poslechly v postýlkách pohádku a strávily nějaký čas v pyžamech. Všichni jsme si tento den užili, byla to velká zábava!

Jarní tvoření

31.03.2022

Počasí sice připomínalo spíše zimu, ale i tak jsme se odpoledne 31.3. sešli ve školce na oslavu a přivítání jara. Děti si mohly společně s rodiči vytvořit Moranu – ta se rituálně podle tradice hází do vody, pálí, nebo zahrabává do země. Morana má představovat konec zimy. Další výrobek byl květináč na jarní kytičky – ten si děti mohly nazdobit ubrouskovou technikou. Akce se velice vydařila, děti i rodiče odcházeli s úsměvem na tváři. Moc Vám děkujeme za účast a budeme se těšit zase příště.

Do školy a zase zpátky

31.03.2022

Poslední den měsíce března byli naši školáci pozváni do Chlebovické základní školy. Pozvání jsme rádi přijali a nezastavilo nás ani mlhavé počasí. Ve škole se nám moc líbilo a všichni tam na nás byli milí. A úkoly, které si pro nás připravili, byly někdy zapeklité, ale zvládli jsme je všichni na jedničku. Prohlédli jsme si také jídelnu, kde na nás čekala ochutnávka svačiny. Pak jsme se přesunuli do třídy nad hasičárnou, kde se bude letos konat 11.4. i zápis do prvních tříd a potkali tam naše loňské školáky. Ti nám ukázali, co se již všechno naučili, jak umí číst, psát i počítat, a také jsme si prohlédli žákovské knížky plné jedniček. Moc děkujeme za milé pozváni, a perfektně připravený program, jste skvělí.

Olympiáda Lysůvky 2022

10.02.2022

I v Lysůvkách se konala Olympiáda a výherců zlatých medailí byla plná třída. Děti závodily v disciplínách jako je jízda na bobu, skeleton, krasobruslení, hokej, curling a dalších. Jak se našim sportovcům dařilo se můžete podívat v naší galerii. Blahopřejeme všem vítězům.

Valnekar

31.01.2022

V posledním lednovém týdnu ovládl naší školku kouzelný Valnekar. V tomto týdnu do školky nechodily jen děti, ale také princezny, čarodějnice, Spider-Mani, doktoři, berušky a spustu dalších bytostí. Děti postupně kouzlu valnekaru podlehly všechny a ve čtvrtek, kdy valnekar vrcholil, už si jen užívaly a radovaly se. Ale ne jen to, už jistojistě věděly, že Valnekar je vlastně Karneval.

Na bílé peřině

24.01.2022

Když počasí radovánkám na sněhu přeje, je to velká zábava.

Lyžování na Opálené

21.01.2022

Celý týden jezdily děti na Čeladnou do areálu Opálená, kde se učily jezdit na lyžích. Získávaly zkušenosti na kopci i na vleku a v pátek při minizávodu, ukázaly rodičům, jací jsou všichni skvělí závodníci. V cíli sklidili velký potlesk a od instruktorů dostaly všechny děti zlatou medaili. Byl to vydařený týden plný pohybu.

Vánoční nadílka a novoroční přípitek

03.01.2022

První den v novém roce 2022, kdy jsme se viděli ve školce, byl plný nadšení a přátelského shledání. Jelikož jsme se všichni dlouho neviděli, bylo o čem si povídat. Taky jsme zjistili, že jsme ani nestihli nazdobit vánoční stromeček, a proto nám Ježíšek nenechal žádný dárek. Společně jsme tedy stromeček nazdobili a zpívali koledy, ale Ježíška jsme nepotkali. Šli jsme tedy na procházku a hledali Ježíška, ale ani tam nebyl. A když jsme pak přišli do školky, čekalo nás velké překvapení. Po velkém rozbalování a řádném prozkoumání všech nových hraček, jsme si u obědu připili na zdraví v novém roce 2022. Přejeme i Vám všem hlavně zdraví, štěstí a lásku v tomto novém roce.

Vůně Vánoc

07.12.2021

Jak voní Vánoce? To jsme s dětmi zjišťovali celý týden. Nejvíce nám vánoční svátky přiblížilo pečení perníčků. Děti válely těsto, vykrajovaly perníčky a pak už stačilo je dát jen do trouby. Za nedlouho se celou školkou rozvoněly Vánoce. Vůně perníčků k Vánocům neodmyslitelně patří. Mňam!

Mikulášská nadílka

03.12.2021

V tento den bylo ve školce slyšet prapodivné cinkání a řinčení. Děti dlouho neváhaly a hned přišly na to, že to bude ta známá trojka - Mikuláš, Čert a Anděl. Mikuláš slíbil dětem slaďoučkou nadílku, ale čert byl proti! Nejdříve musely děti splnit čertovské úkoly, které pro ně připravil. Děti byly statečné, vše skvěle zvládly. Čert nakonec utekl oknem a děti jako poděkování Mikulášovi a Andělíčkovi zazpívaly písničku a přednesly básničku. Za odměnu je čekal balíček plný překvapení.

Rozsvícení stromečku

22.11.2021

Dne 22.11. jsme v poklidné vánoční atmosféře rozsvítili stromeček v naší třídě. Od rána školkou zněly koledy a povídání o adventu. Nejdříve jsme ale měli za úkol přičarovat ztracená světýlka. Děti byly moc překvapené, když světýlka najednou ležela před nimi. No a při poslední koledě se stromeček rozsvítil. Děti pak namalovaly, co si přejí od Ježíška – tak snad nás najde.

Kdo pomáhá zvířátkům v zimě?

16.11.2021

S dětmi jsme probírali, kde a jak si shánějí zvířátka v lese potravu v zimě a zjistili jsme, že jim můžeme pomoci. Celou situaci jsme šli prozkoumat do lesa a našli jsme krmelec, kam chodí zvířátka v zimě. Dohodli jsme se, že v až napadne sníh a budou vánoce, doneseme zvířátkům dobroty a uděláme jim hostinu.

Uspávání broučků

10.11.2021

Poslední dobou bylo na zahradě slyšet velké zívání, dlouho jsme nemohli přijít na to co to je, až nás napadlo, že už musí jít broučci spát. Ale není to jen tak, uspat broučky. Na pomoc jsme si zavolali rodiče, kteří společně s dětmi objevili kouzelné zaříkadlo, jež broučky uspalo a dopřálo jim krásný zimní spánek plný krásných snů. Moc děkujeme za účast, bylo krásné Vás zase vidět.

Den s hasičem

20.10.2021

V tento den jsme se vypravili do nedaleké hasičské stanice. Děti se moc těšily, až uvidí opravdické hasičské auto a vyzkouší si, jaké to je být hasičem. Ve školce jsme si ukázali, jak se máme chovat v případě poplachu, no a pak jsme se mohli vydat na cestu. V hasičárně se děti nejdříve dozvěděly, co práce hasičů obnáší, poté si mohly sednout do hasičského auta! Největší úspěch však mělo samotné stříkání z hasičské hadice. Děti si také zkusily, jak je těžké hadici namotat. Pro odvážlivce byla k dispozici hasičská uniforma, kterou si některé děti vyzkoušely.

Kaštanobraní

14.10.2021

Sešla se nám ve školce hromada kaštanů, proto jsme jim věnovali trochu pozornosti a péče. Děti si s kaštánky nejdříve zacvičily, zazpívaly jim podzimní písničku. Všechny nás překvapilo, kolik zábavy se dá s kaštany vymyslet. Nakonec stačilo dát dohromady kaštany a špejle a zvířátka byla na světě. Pojďte se podívat, co děti vytvořily.

Venku chutná nejlépe

10.09.2021

Slunce volalo děti ven, a tak si děti na zahradě ne jen hrály, ale užívaly si tam i svačinu s obědem.

První den ve školce

01.09.2021

První školní den si děti ve školce parádně užily, hrály si, seznamovaly se a poznávaly školku. Některé děti byly ze začátku nervózní, co je asi čeká. Také hračky byly nervózní, jestli si právě je někdo vybere ke hraní. Přes tu všechnu nervozitu panovala ve školce příjemná atmosféra a i ty největší stydlivky si vesele hrály s ostatními. Přes nepřízeň počasí jsme sice čas trávili uvnitř školky, ale o to víc si to zde děti mohly užít. Nakonec utekl tento den jako voda a už ve dveřích stála maminka, nebo tatínek. Našlo se pár dětí, které ani nechtěly školku opustit.