Barvička

Naše akce

Divadlo,, Letadlo”

30.05.2024

Naši MŠ navštívilo divadlo Letadlo s pohádkou ,, Průzkumníci v lese”. Dětem se divadlo velmi líbilo, společně uvařily vaječinu z hub, zazpívali i zacvičili.

Rozloučení s předškoláky

15.05.2024

Ve středu proběhla u nás v MŠ odpolední akce pro rodiče s dětmi ,,Den rodiny" a zárověň proběhlo pasování předškoláků na školáky. Děti také zatančily rodičům pásmo lidových písní a tanců a společně plnily úkoly. Za splnění všech úkolů děti čekala odměna.

Naše úroda

06.05.2024

Dnes jsme sklízeli první úrodu ředkviček a moc nám chutnaly.

Čarodějnické rejdění

30.04.2024

Na naší školní zahradě proběhlo prožitkové dopoledne pro děti s názvem ,,Čarodějnické rejdění ". Děti plnily připravené úkoly na stanovištích ( házely pařátem, rozmotávaly žížaly, vařily lektvary apod.) a zatančily si kolem ohně. Po splnění všech úkolů děti obdržely medaile a certifikát o absolvování čarodejnického rejdiště.

Jak jsme slavili Mezinárodní Den Země

26.04.2024

Celý čtvrtý dubnový týden jsme věnovali naší Zemi. S dětmi jsme si názorně ukázali koloběh vody, děti také stavěly čističky odpadních vod, vyráběly si ozdobné čelenky, poznávaly krásy naší Země na obrázcích v knihách. Také jsme si pověděli o důležitosti šetrného zacházení s přírodními zdroji a správném třídění odpadu a recyklaci. A abychom naší Zemi trochu ulevili, vydali jsme se sbírat odpadky do okolí naší mateřské školy. Přílohy

Odpolední akce s rodiči

26.04.2024

V MŠ jsme uspořádali akci pro rodiče s dětmi, která byla zaměřená na společné hraní deskový her. Na akci se bohužel neobjevilo tolik rodičů, jak jsme doufali, ale i přes nižší účast se akce povedla.Rodiče společně s dětmi si užili zábavu i relaxaci, a ocenili možnost strávit se svými dětmi mimo domovské prostředí.

Recitační přehlídka ,,Povídálek”

18.04.2024

Děti, které postoupily z třídního kola se zúčastnily recitační přehlídky s názvem ,,Povídálek”, která se konala v divadle Čtyřlístek ve Frýdku. Děti byly úžasné a moc se snažily. Za jejich snahu a odvahu si odnesly také odměnu. Touto cestou také děkujeme rodičům za podporu.

Návštěva zubní ambulance

18.04.2024

S našimi předškoláky jsme navštívili zubní ambulanci v nemocnici ve Frýdku. Byla to skvělá zkušenost pro děti, které se tak mohly seznámit a pochopit, jak probíhá péče o zuby. Přednáška byla velmi zajímavá a poučná, a děti si ji moc užily.

Návštěva myslivce

17.04.2024

Dnes k nám do MŠ přišel myslivec z Mysliveckého spolku Tetřev Chlebovice. Dětem donesl ukázat exponáty divočáka, lišky a jezevce. Povídal si s dětmi jak se správně chovat v lese, jak se můžeme starat o lesní zvěř apod. Také dětem pouštěl vlastní videa z lesa. Dětem se přednáška velmi líbila a také načerpaly další vědomosti.

Čtení děti ze ZŠ Chlebovic

04.04.2024

Dnes jsme opět přivítali školáky ze ZŠ Chlebovic, kteří pravidelně chodí dětem číst pohádky v rámci projektu,, Celé Česko čte dětem”.: Dnes si připravili pohádku,,O koťátku, které zapomnělo mňoukat”. Poté školáci pokládali otázky, aby zjistily co si děti zapamatovaly, ve skupinkách s dětmi skládali zvířata a jejich mláďata, menší děti vybarvovaly omalovánky a větší děti si zkusili poskládat pejska z papíru.Všechno proběhlo v přátelské a veselé atmosféře, školáci byli velmi trpěliví a příjemní.

Pěvecká soutěž,, Loutnička”

02.04.2024

Dnes se konalo další kolo pěvecké soutěže,,Loutnička” na 8. ZŠ, které se zúčastnily z naší MŠ dvě dívky. Na krásném 4.místě se umístila Valinka Vlachová a tímto ji gratulujeme. Děkujeme také p. učitelce Aleně Filip z MŠ Myslivečka za její podporu a doprovod na klavír.

Významné dny

22.03.2024

V tomto týdnu se děti seznámily s významnými dny, které připadly na celý týden a to: Ukliďme Svět, Den invalidů, Mezinárodní den divadla, Světový den básní, Den vody. S dětmi jsme se proto vydali uklidit odpadky v okolí školky. Pozvání také přijal p.Holba, který je nevidomý, se svým psem jménem Kelly, děti dramatizovaly pohádku,, O veliké řepě”, uspořádali jsme i školní kolo recitační přehlídky. Děti také zhlédly mokrou pohádku, kterou nám přijelo zahrát divadlo,, Koloběžka” aj.

Sbírka plyšáků a sladkostí pro dětské odděleni

21.03.2024

Naše školka se podílela na sbírce plyšáků a sladkostí pro dětské oddělení ve Fakultní nemocnici v Ostravě , kterou zorganizovala ZŠ v Brušperku. Touto cestou děkujeme všem dětem a rodičům, kteří se do sbírky zapojily. Sbírka bude předána na ZŠ v Brušperku a následně do fakultní nemocnice v Ostravě.

Recitační přehlídka s názvem ,, Povídálek”

21.03.2024

Ve čtvrtek proběhlo ve školce školní kolo recitační přehlídky. Děti si společně s rodiči vybraly báseň, kterou před dětmi zarecitovaly. Pro nás pedagogy bylo moc těžké vybrat čtyři děti, které budou reprezentovat naší školku v divadle ,,Čtyřlístek” dne 18.4.2024, protože všichni recitátoři byli moc šikovní. Touto cestou moc děkujeme rodičům za spolupráci.

Vystoupení v Domově pro seniory

12.03.2024

S dětmi jsme navštívili domov pro seniory v Místku, kde děti zahrály muzikálovou pohádku,, O červené Karkulce”. Dětem se pohádka velmi povedla a patřil jim zasloužený potlesk a poděkování.

Školní kolo pěvecké soutěže ,, Loutnička”

08.03.2024

Dnes se v naší školce konalo školní kolo pěvecké soutěže. Z naší školky se na 1. místě umístila Valérie Vlachová, na 2. místě Sofie Haraštová a na 3.místě Daniel Koval. Všem jmenovaným gratulujeme a přejeme ať jim to tak krásné zpívá i v dalším kole, které se koná na 8.ZŠ dne 2.4. 2024.

Povolání

08.03.2024

S dětmi jsme si celý týden povídali o různých profesích. Děti se na chvíli staly pekařem, švadlenou i návrhářem, nebo pošťákem.

Divadelní představení

05.03.2024

S dětmi jsme jeli do kina Vlast na divadelní představení s pohádkou,, Maxipes Fík. Dětem se představení velmi líbilo.Celou cestu zpět do školky si navzájem sdělovaly zážitky a postřehy z představení.

Logohrátky se Slávkem Bourou

27.02.2024

Naši školku navštívil pan Slávek Boura s programem,, Logohrátky “. Do programu zábavnou formou vtáhl nejen děti, ale i rodiče. A nakonec se i kouzlilo.

Výchovný koncert v ZUŠ

21.02.2024

S předškoláky jsme navštívili ZUŠ v Místku, kde se konal výchovný koncert,,Červená Karkulka trochu jinak”.Děti si také zazpívala různé lidové písničky, naučily se tančit Mazurku a také notovou abecedu .

Pohádkový Bál 1.část

19.01.2024

V pátek 19. ledna se uskutečnil v místním Motorestu náš Pohádkový Bál a všichni si jej užili jak se patří. Program nám zajištovala agentura Křesadlo a letos to pojali po indiánsku. Jme rádi, že si to užívali i rodiče a moc děkujeme, že se zapojovali do soutěží s dětmi byli jste ÚŽASNÍ. Moc děkujeme a těšíme se na příště.

Pohádkový Bál 2.část

19.01.2024

Ledové království

10.01.2024

Děti celý týden provázely postavy z pohádky ,,Ledové království”. Děti stavěly ledový zámek , kreslili,skládaly obrázky postav, vyráběly rampouchy, sněhové vločky, vyrobily ledovou televizi, tančily apod.

Beseda s městskou policií

09.01.2024

Naši MŠ navštívily policistky z městské policie.S našimi předškoláky debatovali o různých situacích,které mohou nastat na silnici, na hřišti i na chodníku. Zopakovali si důležitá telefonní čísla.Za odměnu dostali omalovánku.

Průvod Tří králů

05.01.2024

S dětmi jsme se vydali kolem školky do průvodu Tří králů.Děti si vyrobily koruny a za zpěvu písně,, My Tři králové” jsme obešli školku. Po návratu do školky si děti zasloužily od naši paní školnice malou sladkost. Přílohy

Vánoční nadílka

20.12.2023

Dnes naší mateřskou školu navštívil Ježíšek. Děti našly pod stromečkem spoustu dárků.

Vánoční představení

13.12.2023

4.12. a 13.12. 2023 Naše děti navštívily dvě mateřské školy v rámci naší organizace, aby dětem zahrály muzikálovou pohádku,, O Červené Karkulce".

Vánoční povídání s p.Kozelským

12.12.2023

Dnes nás navštívil ve školce p.Kozelský aby dětem povykládal příběh o Ježíškovi.

Vánoční tvoření a vystoupení dětí

29.11.2023

Dne 29.11.2023 u nás ve školce proběhlo vánoční tvoření s rodiči. Děti také rodičům zahrály muzikálovou pohádku,, O Červené Karkulce", uvařily Vánoce, zatančily tanec vloček na polku Johanna Strasse a nakonec dramatizovaly vánoční příběh.

Vánoční náměstí

27.11.2023

S dětmi jsme si vyrobili zasněžené vánoční náměstí.

Divadelní představení

23.11.2023

S dětmi jsme jeli do kina Vlast na divadelní představení s názvem,, Vánoční čas". Děti programem doprovázeli známé postavy: JŮ, HELE A MUF. Také si zazpívaly známé koledy, nastrojily stromeček a postavily Betlém.

Divadlo Koloběžka

21.11.2023

Dnes naší školku navštívilo divadélko Koloběžka s pohádkou,, O čertíkovi Hubertovi".

Čtení dětí z ZŠ Chlebovice

09.11.2023

Dnes nás opět navštívili v rámci projektu ,,Celé česko čte dětem ", žáci z 5.třídy z ZŠ Chlebovice. Dětem dnes přečetli pohádku,, O veliké řepě " o které si povídali, skládaly puzzle, předváděly pantomimou postavy z pohádky, společně si zacvičili, zahráli si pohybovou hru a nakonec vybarvovaly omalovánku.

Šlapání zelí

01.11.2023

Dnes jsme s dětmi ve školce šlapali zelí. Udělali jsme pokrm plný vitamínů, který dělali už i naši předci. Soudek je naplněn, zelíčko necháme bublat a my se těšíme na ochutnávku té vitamínové bomby.

Muzikohrátky

01.11.2023

Dnes naší MŠ navštívil p. Gavlas a představil dětem netradiční nástroje. Děti zpívaly, tančily a také si vyzkoušely hrát na buben. Při relaxaci děti poslouchaly zvuk netradičních nástrojů.

Dýňobraní

31.10.2023

31.10.2023 Dnes v naší MŠ proběhla akce s rodiči s názvem DÝŇOBRANÍ. Pro děti i rodiče jsme připravili dobrodružnou dýňovou stezku a nechybělo ani tradiční dlabání dýně. Po splnění stezky děti dostaly diplom, a malé dárečky. Věříme, že to byl pro všechny hezky strávený čas.

kouzelný svět stromů

20.10.2023

Tento týden jsme s dětmi nahlédli do kouzelného světa stromů a prozkoumali ho od kořenů až ke koruně. Děti se seznámily s nejběžnějšími druhy stromů, s léčitelem stromů ( datel ), se škůdci stromů a se zvířátky pro které je strom domovem. Názorně si děti vyzkoušely jak strom přijímá živiny z půdy. S dětmi jsme oslavili den stromů tím, že jsme jeden strom zasadili na naší zahradě.

Ekologický program

13.10.2023

Dnes v naší školce proběhl ekologický program s názvem,, Pod rozkvetlým Vřesem. Děti se dozvěděly spoustu zajímavých věcí z života hmyzu.

Drakiáda

05.10.2023

Dnes proběhla odpolední akce s rodiči na hřišti v Lysůvkách. S dětma jsme vyráběli draka, zašli pro dřevo do lesa a rodiče se postarali o občerstvení. Tímto rodičům moc děkujeme. Tatínci se postarali o založení ohniště, kde se opékaly párky. Sice větrno moc nebylo, ale přesto draci vzlétli.

Čtení žáků z ZŠ Chlebovice v rámci projektu,, Celé Česko čte dětem "

05.10.2023

Dnes k nám do mateřské školy přišly žákyně z 5.třídy ze ZŠ Chlebovice. Dětem přečetly pohádku o které si následně i s dětmi povídaly, naučily děti básničku s pohybem, děti z připravených obrázků skládaly časovou posloupnost pohádky, také vybarvovaly omalovánky se Smolíčkem a jelenem.

Soutěž,,Vesmírné těleso"

29.09.2023

S dětmi jsme vyráběli do soutěže vesmírnou loď.Dětem se loď velmi povedla.

Jsme kamarádi

22.09.2023

V tomto týdnu jsme si povídali na téma: Co se ti vybaví, když se řekne kamarád. Jaký je dobrý kamarád a co můžeme udělat proto, abychom byli dobrými kamarády. Děti společně konstruovaly, prostíraly pro kamarády stůl, hrály divadlo apod. Přílohy

Jak Karlík zachránil babičku

20.09.2023

Dnes k nám přijelo do MŠ divadlo s pohádkou- Jak Karlík zachránil babičku.

Divadlo Koloběžka

19.09.2023

Dnes naší MŠ navštívilo divadélko Koloběžka s pohádkou- O Krakonošově čarovné fajfce.

Poprvé ve školce

08.09.2023

4. září byl ,,velkým dnem" především pro děti nejmenší, které šly do školky poprvé, ale také pro děti, které již do školky chodily. Společně jsme se seznámili s chodem MŠ, s hračkami i s novými kamarády.

Vánoční přání

20.12.2022

Vážení rodiče! Děkujeme vám za přízeň, pomoc a spolupráci. Přejeme Vám ze srdce, hezké a šťastné Vánoce. Pohodu a klid, a v novém roce, hlavně pevné zdraví mít. Přeje MŠ Lysůvky