Barvička

Naše akce

Přírodovědná lekce

23.05.2023

Děti se hravou a ukázkovou formou seznámily s různými druhy motýlů a hmyzem, s životním cyklem motýlů a upevnily si, tak poznatky z minulého týdne.

Soutěž,, Autobusem na Lysou"

18.05.2023

S dětmi jsme se zúčastnili výtvarné soutěže. Děti se do výroby autobusu zapojily s velkým nadšením.

DEN RODINY

17.05.2023

V naší MŠ jsme společně s rodiči oslavili den rodiny. Rodiče společně s dětmi plnili připravené zábavné úkoly, vyrobili si lapač snů a odměnou byl výborný koláč nebo buchta, který nám napekla p.Máchalová a tímto jí moc děkujeme.

Tajemná zahrada

15.05.2023

V tomto týdnu se děti seznámily se známým malířem Gustavem Klimtem a jeho obrazem Venkovská zahrada se slunečnicemi, s různými druhy květin a motýlů. Vyráběly motýlí lapače slunce, konstruovaly, malovaly apod.

Moje rodina

12.05.2023

Tento týden jsme si povídali o rodině. Děti konstruovaly, modelovaly, přebalovaly miminka, učily se vázat mašli, přišívaly knoflíky, zasadily hrášek na zahradě apod. Také jsme se naučily píseň,, Muzikantská rodina" a upekly pro maminky srdíčka.

Čarodějnický bál

28.04.2023

Celý týden se děti na tento čarodějnický bál připravovaly. Vyráběly čarodějnice, pavoučí čelenky, naučily se básně, zpívaly písně o čarodějnicích. Zhlédly pohádku o čarodějnicích, vařily kouzelné lektvary apod. V pátek se slétli malí čarodějové a čarodějnice na školní zahradě a čarodějnický bál mohl začít. Nakonec dětem byly rozdány diplomy.

DEN ZEMĚ

21.04.2023

S dětmi jsme si povídali o tom, jak můžeme přispět k ochraně přírody, jak se starat o přírodu. Také jsme si povídali, jak správně třídit odpad, děti malovaly, konstruovaly apod.

Návštěva knihovny

12.04.2023

Dnes jsme s dětmi navštívili knihovnu v Místku. Děti si prohlédly prostory knihovny v dětském oddělení, poslechly si pohádku,, O Budulínkovi", doprovodily písničku na Orffovy nástroje a také si prohlížely knihy v odpočinkové zóně.

Velikonoční tvoření

05.04.2023

Ve středu se v naší MŠ konalo velikonoční tvoření s rodiči. Nejprve proběhlo krátké vystoupení dětí, kde zazpívaly, zatančily a nakonec roztančily všechny diváky. Poté si společně vyrobili velikonoční ozdobu, kterou si odnesli domů. Nechybělo také malé pohoštění.

Návštěva 8.ZŠ

04.04.2023

Naši předškoláci navštívili v úterý 8.ZŠ. Vyzkoušeli si na chviličku, jaké je to být školákem a sedět v lavici. Plnili hravou formou úkoly a také si zazpívali.

Dentální hygiena

03.04.2023

Dnes do naší MŠ přišla dentální hygienistka, aby děti hravou formou seznámila se správnou technikou čištění zoubků. Za odměnu, že byly děti šikovné, dostaly diplom a dáreček. Přílohy

Zvířátka na statku

27.03.2023

S dětmi jsme si v tomto týdnu povídali o hospodářských zvířatech, jejích mláďat a obydlí. Děti vyráběly, malovaly, konstruovaly obydlí z kostek, zpívaly, také si vyzkoušely podojit krávu apod.

Vynášení Morany

24.03.2023

Vynášení Morany je starodávná tradice, která je zachována dodnes. Proto jsme s dětmi přivítali jaro touto tradicí a vynesli jsme Moranu k přehradě Olešná, kde jsme jí nechali u břehu. Přílohy

Návštěva knihkupectví

21.03.2023

S našimi předškoláky jsme navštívili knihkupectví Kapitola v Místku. Paní vedoucí děti knihkupectvím provedla a ukázala různé druhy knížek. Děti se dozvěděly spoustu zajímavých věcí. Také jsme jeli do knihkupectví autobusem, tak to byl pro děti velký zážitek.

Voláme JARO

17.03.2023

V tomto týdnu jsme s dětmi přivolávali jaro. Vyráběly sluníčko, malovaly, konstruovaly ze stavebnice a kostek zahrady, květiny apod. Naučily se písně, básně a tance. Také jsme vyráběli papír.

Návštěva ZŠ v Chlebovicích

14.03.2023

S našimi předškoláky, jsme navštívili ZŠ v Chlebovicích. Děti plnily zábavné úkoly a zúčastnily se ukázkové hodiny v první třídě. Ve škole se jim velmi líbilo a za to, že byli šikovní, si odnesly dáreček.

Návštěva knihovny

08.03.2023

S dětmi jsme navštívili knihovnu v Chlebovicích. Některé děti byly v knihovně poprvé a určitě ne naposledy.

Divadlo,,Koloběžka"

07.03.2023

Dnes nás v naší MŠ navštívilo divadélko Koloběžka s pohádkou ,,O zahradníkovi". Děti si zazpívaly, naučily se správně zasít semínka, zalévat konvičkou a zopakovaly si některé druhy zeleniny. Dětem se pohádka velmi líbila.

Co všechno má na starosti příroda

20.02.2023

Dnes v naší MŠ proběhl ekologický výukový program na téma,, Co všechno má na starosti příroda ".Děti se zábavnou formou dozvěděly spoustu zajímavých věcí o přírodě a ročním období.

Masopustní rejdění

17.02.2023

V tomto týdnu jsme si vykládali o zvířátkách a masopustu. Na konci týdne jsme uspořádali masopustní rej. Děti vyráběly basu, tančily, zpívaly a také pekly dobroty.

Lidské tělo

03.02.2023

S dětmi jsme si povídali 2 týdny o Lidském těle a jejich soustavách. Děti vyráběly, malovaly, konstruovaly, modelovaly atd. Také se seznámily jak fungují orgány v našem těle. Děti téma zaujalo ,proto se pustily do všech činností s nadšením. Také napadl sníh, tak jsem si šli zaskotačit na zahradu.

Karneval, je tu!

13.01.2023

V pátek proběhl Karneval v místní restauraci. Karnevalem nás provázela divadelní agentura Křesadlo. Děti přišly v krásných maskách a během odpoledne si užily plno zábavy, včetně tance, her a občerstvení.

My tři králové, jdeme k vám

06.01.2023

Celý týden se děti seznamovaly s tradicí tří králů a proto byl pátek vyvrcholením celého týdne. Děti si vyrobily korunu, nastrojily se a se zpěvem jsme šli na tříkrálový průvod kolem školky. Děti také zazpívaly ve školce p.Šárce a tím si vykoledovaly malou dobrotu.

Těšíme se na Vánoce

22.12.2022

Poslední týden v tomto roce jsme se připravovali na Vánoce. Seznámili jsme se se zvyky a tradicemi Vánoc.Zpívali jsme koledy, vyrobili jsme si voňavý svícen a také k nám přišel do školky Ježíšek.

Vánoční dovádění

22.12.2022

Děti si zadováděly na sněhu na školní zahradě.

Návštěva kapříků

19.12.2022

Dnes jsme se šli podívat na kapry nedaleko naší MŠ. Kromě kaprů se děti také mohly podívat na štiku, amura, sumce a candáta.

Jak to bylo s Ježíškem

15.12.2022

V tomto adventním čase nás navštívil pan Kozelský, aby nám povyprávěl o původu Vánoc, Betlému a jiných vánočních zvycích a tradicích. Moc mu za to děkujeme, a doufáme, že příště bude mít více posluchačů.

Když ve školce voní perníčky

13.12.2022

Ve školce jsme pekli perníčky a děti velmi pomáhaly. Donesly si své oblíbené firmička a plno nadšení. A protože nás to tak velmi bavilo a šlo nám to od ruky, nestíhali jsme ani fotit. Ale máme pro Vás, alespoň ilustrační fotodokumentaci s naší modelkou M.M.

Mikulášská nadílka

06.12.2022

Dnes v naší školičce proběhlo Mikulášské rejdění. Děti si zatančily, plnily zábavné úkoly zadané přímo samotným Luciferem. Odměnou za splněné úkoly byla Mikulášská nadílka.

Canisterapie

09.11.2022

Do naší MŠ,jsme pozvali p.Hornovou,která se zabývá Canisterapii. Název programu byl-Nehlaď toho psa. Cílem programu bylo naučit děti správně zacházet se psem a eliminovat možnosti zranění. Děti si mohly pejsky pohladit,nakrmit,počesat a také je vodily. To vše za daných pravidel,které se během přednášky dozvěděly.

Putování za ovocnou vůní

28.10.2022

V tomto týdnu jsme s dětmi putovali za ovocnou vůní. Povídali jsme si o tom, jaké známe ovoce, na čem roste, co se ukrývá v ovoci( pecka, jadýrko, semínko),vyzkoušeli jsme poznávat ovoce pomocí smyslu(hmatu, čichu, chuti) a na závěr jsme si připravili ovocný salát a přesnídávku z jablíček a banánů.

Pomáhám, protože chci !

26.10.2022

V rámci akce ,, Pomáhám,protože chci", nám p.Máchalová do naší MŠ poskytla ovocný strom a 2 keře.Společně s dětmi jsme pro ně našli místo a zasadili na zahradě.

Uspávání broučků

20.10.2022

Zima už pomaličku ťuká na okno a všichni broučci se chystají zalehnout do svých postýlek a spinkat až do jara.Proto jsme dnes s dětmi pro ně vyrobili hmyzí domeček.

Lesní zvířátka

14.10.2022

V tomto týdnu jsme si povídali o přírodninách,lesních zvířátkách .Vyrobili jsme si lesní zvířátka,skřítka Kukuřičáka, děti si prošly chodník z přírodnin a postavily zvířatkám obydlí. Také jsme si zahráli pohádku,, Boudo,budko,kdo v tobě přebývá ".

Houbová pohádka

04.10.2022

Dnes naší MŠ navštívilo divadélko ,, Koloběžka" s houbovou pohádkou. Děti si zacvičily houbovou rozcvičku, zopakovaly jak se správně chováme v lese a naučily se názvy některých hub.

Jak se dráček vrátil - divadélko

26.09.2022

Dnes naší MŠ navštívilo divadélko,,Leonka" s pohádkou- Jak se dráček vrátil.

Malí zahradníci

02.09.2022

S dětmi jsme kontrolovali naší zahrádku a sklízely úspěchy naší snahy. Sklidili jsme brambory, hrášek, mrkvičky, rajčata a natrhali si bazalku a mátu do čaje. Úroda byla velká a děti si moc pochutnaly.

První den ve školce

01.09.2022

První den ve školce je za námi, jak jinak než s úsměvem.