Barvička

Naše akce

Karneval, je tu!

13.01.2023

V pátek proběhl Karneval v místní restauraci. Karnevalem nás provázela divadelní agentura Křesadlo. Děti přišly v krásných maskách a během odpoledne si užily plno zábavy, včetně tance, her a občerstvení.

My tři králové, jdeme k vám

06.01.2023

Celý týden se děti seznamovaly s tradicí tří králů a proto byl pátek vyvrcholením celého týdne. Děti si vyrobily korunu, nastrojily se a se zpěvem jsme šli na tříkrálový průvod kolem školky. Děti také zazpívaly ve školce p.Šárce a tím si vykoledovaly malou dobrotu.

Těšíme se na Vánoce

22.12.2022

Poslední týden v tomto roce jsme se připravovali na Vánoce. Seznámili jsme se se zvyky a tradicemi Vánoc.Zpívali jsme koledy, vyrobili jsme si voňavý svícen a také k nám přišel do školky Ježíšek.

Vánoční dovádění

22.12.2022

Děti si zadováděly na sněhu na školní zahradě.

Návštěva kapříků

19.12.2022

Dnes jsme se šli podívat na kapry nedaleko naší MŠ. Kromě kaprů se děti také mohly podívat na štiku, amura, sumce a candáta.

Jak to bylo s Ježíškem

15.12.2022

V tomto adventním čase nás navštívil pan Kozelský, aby nám povyprávěl o původu Vánoc, Betlému a jiných vánočních zvycích a tradicích. Moc mu za to děkujeme, a doufáme, že příště bude mít více posluchačů.

Když ve školce voní perníčky

13.12.2022

Ve školce jsme pekli perníčky a děti velmi pomáhaly. Donesly si své oblíbené firmička a plno nadšení. A protože nás to tak velmi bavilo a šlo nám to od ruky, nestíhali jsme ani fotit. Ale máme pro Vás, alespoň ilustrační fotodokumentaci s naší modelkou M.M.

Mikulášská nadílka

06.12.2022

Dnes v naší školičce proběhlo Mikulášské rejdění. Děti si zatančily, plnily zábavné úkoly zadané přímo samotným Luciferem. Odměnou za splněné úkoly byla Mikulášská nadílka.

Canisterapie

09.11.2022

Do naší MŠ,jsme pozvali p.Hornovou,která se zabývá Canisterapii. Název programu byl-Nehlaď toho psa. Cílem programu bylo naučit děti správně zacházet se psem a eliminovat možnosti zranění. Děti si mohly pejsky pohladit,nakrmit,počesat a také je vodily. To vše za daných pravidel,které se během přednášky dozvěděly.

Putování za ovocnou vůní

28.10.2022

V tomto týdnu jsme s dětmi putovali za ovocnou vůní. Povídali jsme si o tom, jaké známe ovoce, na čem roste, co se ukrývá v ovoci( pecka, jadýrko, semínko),vyzkoušeli jsme poznávat ovoce pomocí smyslu(hmatu, čichu, chuti) a na závěr jsme si připravili ovocný salát a přesnídávku z jablíček a banánů.

Pomáhám, protože chci !

26.10.2022

V rámci akce ,, Pomáhám,protože chci", nám p.Máchalová do naší MŠ poskytla ovocný strom a 2 keře.Společně s dětmi jsme pro ně našli místo a zasadili na zahradě.

Uspávání broučků

20.10.2022

Zima už pomaličku ťuká na okno a všichni broučci se chystají zalehnout do svých postýlek a spinkat až do jara.Proto jsme dnes s dětmi pro ně vyrobili hmyzí domeček.

Lesní zvířátka

14.10.2022

V tomto týdnu jsme si povídali o přírodninách,lesních zvířátkách .Vyrobili jsme si lesní zvířátka,skřítka Kukuřičáka, děti si prošly chodník z přírodnin a postavily zvířatkám obydlí. Také jsme si zahráli pohádku,, Boudo,budko,kdo v tobě přebývá ".

Houbová pohádka

04.10.2022

Dnes naší MŠ navštívilo divadélko ,, Koloběžka" s houbovou pohádkou. Děti si zacvičily houbovou rozcvičku, zopakovaly jak se správně chováme v lese a naučily se názvy některých hub.

Jak se dráček vrátil - divadélko

26.09.2022

Dnes naší MŠ navštívilo divadélko,,Leonka" s pohádkou- Jak se dráček vrátil.

Malí zahradníci

02.09.2022

S dětmi jsme kontrolovali naší zahrádku a sklízely úspěchy naší snahy. Sklidili jsme brambory, hrášek, mrkvičky, rajčata a natrhali si bazalku a mátu do čaje. Úroda byla velká a děti si moc pochutnaly.

První den ve školce

01.09.2022

První den ve školce je za námi, jak jinak než s úsměvem.