Barvička

Naše akce

Zvedáme kotvy

07.05.2021

V tomto týdnu jsme probírali dopravní prostředky a největší radost děti měly, když si samy poskládaly svou loď. Tak zvednout kotvy a jedeme dál.

Kouzel plný den

30.04.2021

Dnešní den jsme si hráli na čarodějnice a černokněžníky, kteří vyráběli lektvary a plnili dobrodružné úkoly, aby pomohli čarodějnici Klárce. Parádně jsme se bavili i na čarodějné procházce, kde jsme pozorovali kouzla přírody a setkali jsme se s čápem Brkoslavem a jeho čápici Brkoslavou Brkoslavovou.

Malí zahradníci

26.04.2021

Vysvitlo sluníčko a už je nejvyšší čas podívat se na naši zahrádku. Děti dnes zasely semínka hrachu a dýně, a řádně zalévaly, aby byla velká úroda. Tak uvidíme, jací to jsou zahradníci.

Jak jsme slavili Den Země

22.04.2021

Ve čtvrtek měla naše Země svůj den. A my jsme se celý týden bavili o tom, jak bychom ji mohli pomoci, aby se jí vedlo lépe. Děti přišli na mnoho způsobů, třeba šetřit vodou, nebo více třídit odpad a dávat jej do popelnic a ne kam nás napadne, nebo také znovu či jinak využít již nepotřebné věci. Nápadů bylo mnoho a my jsme se rozhodli, že se alespoň ty výše jmenované, budeme snažit dodržovat.

Zdraví nás baví

12.02.2021

Tři týdny jsme se zabývali zdravím a lidským tělem. Nejprve jsme se probírali ochranou před viry a bakteriemi, dalším tématem byly naše smysly a v posledním týdnu jsme zkoumali lidské tělo. Děti měly na práci spoustu činností a úkolů, zaměřených právě na tyto témata a moc si to užívaly.

Karnevalové veselí

15.01.2021

S dětmi jsme si v pátek 15. ledna udělali karneval. Karnevalové veselí začalo už od rána, když jsme tancovali na známé písničky, po svačině děti shlédly krásnou pohádku v podání veverky Terky a myšky Klárky za kterou moc děkujeme. Potom vypukla ta správná karnevalová veselice. Děti plnily různé pohádkové úkoly, co musí zvládnout každá pohádková bytost. Ve školce se sešlo mnoho princezen, bojovníků a dokonce i kapr. Byl to krásný karneval, i když letos netradičně, ale i tak parádní. Doufejme, že příště se uvidíme už všichni, tak jak jsme zvyklí.

Hurá sníh

13.01.2021

Dnes nám konečně nasněžilo, tak jsme s dětmi vyrazili na zahradu, kde si pořádně sněhovou nádílku užili.

Ohlédnutí za Vánocemi

04.01.2021

Vánoce jsou za námi a krásně jsme si je užili. Pekli jsme cukroví, zdobili stromeček, zpívali jsme koledy a Ježíšek nás obdaroval krásnými dárky. Děkujeme Ježíšku.

Mikulášská nadílka

04.12.2020

Děti se od rána těšily, že přijde Mikuláš a anděl, horší už to bylo s čertem. Od rána jsme zpívali různé vánoční koledy, či písně o čertech a Mikuláši. Děti si vyrobily mikulášské čepice, rohaté čelenky a hrály si na nebe a peklo. Ovšem když nás za oknem postrašil čert s vidlemi a metlou, a děti se začaly bát, tak jsme čerta vyhnali. A když jsme potom za dveřmi našli koš plný balíčků, byly děti rády, že už je čert pryč a slíbily, že budou hodné.

Andělská procházka

30.11.2020

Vyšli jsme si s dětmi na procházku, ale ne jen tak obyčejnou, ale andělskou. Vyrobili jsme si andělské čelenky a vyrazili jsme hledat na nebi mraky v podobě andělů. Co nás ale překvapilo byl nalezený motýl, který se nestihl schovat před mrazem. A tak jsme mu poskytli andělskou péči a motýl s námi cestoval po celou dobu procházky na ruce jednoho z dětí. Ve školce jsme jej nechali ohřát, dali mu vodu s cukrem na posilněnou a poslali jej hledat si úkryt. Byl to opravdu andělský zážitek.

Rozsvícení vánočniho stromu

26.11.2020

Adventní čas se kvapem blíží a abychom si jej užili se vším všudy, rozsvítili jsme náš vánoční strom před školkou. Letos ovšem kvůli nastálé situaci dopoledne a jen s dětmi a s paní ředitelkou. Rozsvítit vánoční strom ovšem není jen tak. Děti na zahradě hledaly skřítky Plamínky a poprosili je, aby nám s tím pomohli. Naštěstí jich našli tak akorát a tak se dílo povedlo. Děti pak zpívaly vánoční písně u stromečku a paní ředitelka nám všem popřála krásné prožití vánočních svátků a hlavně spoustu zdraví, které je všude potřeba. Proto i vám všem přejeme krásné svátky a hlavně spoustu zdraví a lásky.

Jak jsme hledali Rákosníčka

09.11.2020

Dnes jsme venku viděli mlhu hustou tak, že by se dala krájet, a tak jsme se vydali hledat skřítka Rákosníčka. Rákosníčka jsme sice nenašli, ale byli jsme rádi, že jsme našli naší školku :-)

Uspávání zahrady

06.11.2020

S dětmi jsme společně ukládali naši zahradu k zimnímu spánku. Hrabali jsme hromádky listí pro ježky, aby mohli v klidu spát, stavěli domečky pro skřítky zahradníčky a broučky, aby přečkali zimu a uvázali stromům šály, aby nezmrzly. Pak jsme zahradu společně začarovali kouzelnou formulí a celou ji poprášili magickým prachem. Nakonec jsme ji zazpívali a slíbili jí, že ji budeme v zimě kontrolovat.

Akce čisté ruce

03.11.2020

Akce čisté ruce, aneb jak je správně umýt. V rámci soutěže s Domestosem jsme plnili první úkol, který byl vyzkoušet si dle návodu řádně umýt ruce, k čemuž nám pomohly gumové rukavice a barva. Tento úkol jsme si krásně užili a děti poznaly, že důkladné mytí rukou není jen tak. ????

O zahradě na zahradě

22.09.2020

Tento týden se učíme o ovoci a zelenině a není lepšího místa než na naší zahradě, když nám počasí přeje.

T-Mobile olympijský běh

16.09.2020

I naše děti dnes běžely, abychom si připomněli Mezinárodní olympijský den. S číslem na triku a úsměvem na rtech, v tak krásný den... Není co dodat snad jen, jak řekl Emil Zátopek: “Vítězství je skvělá věc, ale přátelství je ještě lepší."

Školka a kamarádi

10.09.2020

Tento týden jsme se věnovali poznávání školky a jejímu okolí, a také kamarádství. A jak se nám dařilo, se můžete podívat sami :)

Moc se těším do školky

01.09.2020

Moc se těším do školky, na kluky a na holky, budeme si spolu hrát, zpívat, cvičit, malovat.