Barvička

Naše akce

S Markem na rybách

19.06.2020

Do školky k nám přišel velký rybář p. Marek. Ten ví o rybách hodně a tak nás zajímalo, co vše nám o nich poví. Nepřišel jen tak. Měl plno výbavy a přišel oblečený tak, jak rybáři chodí. Dokonce nám donesl ukázat živé ryby ze svého rybníku. Všechno jsme si mohli dobře prohlédnout i dokonce vyzkoušet. Poté jsme si mohli vyzkoušet i další úkoly z vodního světa. Skládali jsme puzzle, hráli pexeso, lovili červy, stavěli obraz vodního světa, chytali ryby. Namalovali jsme pro p. Marka spoustu obrázků, které jsme dali na památku. Moc děkujeme panu Marku Vítovcovi, že si udělal čas a podělil se s námi o své vědomosti a zážitky.

Jak jsme hledali poklad

02.06.2020

Cesty za pokladem bývají trnité a obvykle je na nich spoustu nástrah. I poklad Pana Pašíka bylo těžké získat, ale všechny děti to zvládly skvěle a poklad získaly. Při jeho hledání zdolávaly úzké lávky přes rozbouřenou řeku, šplhaly po horách a nesměly spadnout, skákaly v pytli přes rozžhavenou poušť, řešily zapeklité hádanky, hledaly v mapách správnou cestu, zachraňovaly zvířata z pohyblivého písku, cestovaly v kruzích, chodily na chůdách přes krokodýlí řeku, nebo musely zazpívat správné heslo. Jsou to stateční dobrodruzi a objevitelé a přejeme jim jen to nejlepší.

Hurá sníh!

28.02.2020

První pořádný sníh v tomto roce se musel náležitě využít.

Pohádka "O víle Vločce"

20.02.2020

Sníh se nám tuto zimu nějak vyhýbá. A proto naší školku navštívilo Divadlo Leonka se zimní pohádkou "O víle Vločce". Děti si užily spousty legrace, písniček a pohybu. Musely však i dobře poslouchat a dávat pozor, aby víle Vločce správně poradily, když si zrovna nevěděla rady.

Beseda s Městskou policií

19.02.2020

Do školky přijela paní strážnice z Městské policie z Frýdku-Místku. Povídala si s dětmi, jak se chováme v různých situacích. Vysvětlila jim všechny potřebné a důležité informace. Děti jen pasivně neposlouchaly, ale aktivně se hlásily a říkaly své zkušenosti, taky popisovaly dané situace, co je na nich špatně a co je správné.

Poznáváme smysly

06.02.2020

Tento týden jsme se bavili o smyslech. Řekli jsme si, že máme chuť, čich, zrak, sluch a hmat. A každý smysl jsme si museli pořádně probádat a vyzkoušet.

Hokusy pokusy

05.02.2020

Díky panu Radkovi z hvězdárny ve Valašském Meziříčí, měly děti možnost si vyzkoušet několik pokusů, které můžete vyzkoušet i doma. Někdy to vypadalo, že pan Radek je spíše kouzelník. Moc děkujeme.

Lyžák

31.01.2020

Lyžařský výcvik na Bíle se nám vydařil. Děti za týden na lyžích udělaly veliký posun. Z prvotních obav co je čeká, se nakonec všichni stali vášnivými lyžaři.

Dibadlo Ententýky

30.01.2020

Opět za námi příjely veverka Terka a myška Klárka. Zahrály nám pohádku o tom, jak Myška Klárka doplatila na to, když bořila sněhuláky. Naštěstí vše dobře dopadlo. U pohádky si děti vštípily zásady dobrého chování i prevenci proti nemocem a zubní hygienu. Děkujeme paní Šmídové, která nám divadlo domluvila jako sponzorský dar.

Karneval

24.01.2020

Každoročně pro děti pořádáme karneval a letos to nebyla výjimka. Na program jsme si pozvali klauna Pepína Prcka. Ten s dětmi zpíval, tančil, soutěžil, rozjímal...a nejen s dětmi. Pepíno se nebál zapojit do akce i rodiče. Všichni jsme se náramně bavili a obdivovali jsme krásné masky dětí. Děkujeme Pepínovi za zábavný večer. Děkujeme Motorestu v Zelinkovicích za vstřícné podmínky pro konání akce. Děkujeme hlavně rodičům, že jste se akce zúčastnili a také ji podpořili.

Poznáváme lidi z různých zemí

10.01.2020

Jako tři králové jsme prošli celý svět. Byli jsme v zemích, kde je pořád zima a taky tam, kde je pořád teplo. Na cestách jsme poznali plno různých lidí a o nich jsme se celý týden učili. Řekli jsme si, že je jedno, jak kdo vypadá, ale důležité je, jak se kdo chová. A teď zpátky do školky za dalším dobrodružstvím.

Novoroční vycházka

03.01.2020

První dny v novém roce se nás ve školce sešlo málo. A jelikož jsme malí objevitelé, vydali jsme se na průzkumnou cestu po okolí. Mohli jsme si tak parádně zabruslit. Byli jsme se podívat v lese a dokonce jsme došli až na přehradu Olešná. Tam jsme pozorovali zamrzlou vodu a mrazík. Samozřejmě nesmělo chybět hraní si na hřišti.

Výprava za kapry

19.12.2019

Již tradičně jsme se byli podívat na kapry. A ne jen na ně. Byl tam i sumec a štika. Vše jsme důkladně prozkoumali. Dostali jsme i malé občerstvení. Moc děkujeme rodině Štěpánka Vítovce za zpříjemnění vánočního týdne ve školce.

Ježíšek ve školce

16.12.2019

Aby to Ježíšek všechno stihl, přišel k nám do školky už dříve. Donesl nám plno krásných hraček na hraní, ale i na učení. Protože my si sice rádi hrajeme, ale chceme se i něco naučit. Děkujeme Ježíšku za dárky.

Cukroví

12.12.2019

Někteří už pekli cukroví doma s rodiči, tak jsme si upekli i ve školce. Krásně to všude vonělo. Taky jsme si je sami ozdobili barevným sypáním. To bude mňamka.

Workshop na téma - logopedická beseda

09.12.2019

Dnes jsme my učitelé i rodiče měli možnost zúčastnit se besedy na téma logopedie. Navštívily nás paní Mgr. Lenka Zagorová a paní Mgr. Kateřina Tesarčíková - klinické logopedky, které se této problematice dlouhodobě věnují. Dozvěděli jsme se mnoho informací o prevenci, diagnostice a případných postupech nápravy řeči. Tímto děkujeme všem rodičům, kteří přišli a zúčastnili se této zajímavé besedy.

Muzikohrátky

09.12.2019

Před Vánoci nás navštívila paní Gavlasová se svými nástroji. Mohli jsme si zahrát na tibetskou mísu, zvonky, bubny i sami na sebe. Společně jsme zpívali, bubnovali do rytmu. Na konec nám paní Gavlasová hrála na flétnu a my leželi a poslouchali. Při loučení jsme si ještě nějaké nástroje prohlíželi. Bylo to krásné zpříjemnění blížících se Vánoc. Moc děkujeme.

Vánoční dílny s rodiči a rozsvícení stromečku

04.12.2019

Vánoce klepou na dveře. Ve třídě jsme ozdobili a rozsvítili stromeček, a už jen zbývalo, aby se rozsvítil i ten venku. Děti s rodiči měli možnost si vyrobit vánoční stromeček, ozdoby s papíru nebo si vystřihnout vločky. Poté jsme se oblékli a šli ven. Paní ředitelka všem popřála krásné svátky a rozsvítila náš velký strom před školkou. Děti měly připravené vánoční básničky a písničky a kdo zvládl, hrál i na nástroje. Děkujeme všem, kteří se akce zúčastnili. Přejeme krásné prožití vánočních svátků.

Ježíškova vnoučata

03.12.2019

V úterý měly některé děti před sebou velkou výzvu. Byli jsme požádání klubem seniorů Zelinkovice-Lysůvky, zda by děti pro ně udělaly krátké vánoční vystoupení. Tak jsme se pustili do nacvičování. Potom bylo hlavní překonat trému a ukázat co všechno umíme. Vystoupení dopadlo dobře, všichni nám tleskali. Děti také namalovaly obrázky pro domov seniorů ve Frýdku-Místku. Poslaly jsme je paní ředitelce, která je předá.

Adventní dílna

28.11.2019

Vánoce se nám blíží a tato neděle bude 1. adventní. S dětmi jsme ze třídy udělali adventní dílnu, kde se zdobily svíčky, vyráběly ozdoby z papíru i plastelíny. Z papíru se vytvářely i adventní věnce. Děti stavěly betlémy, vytvářely anděly z PET víček, porovnávaly svíčky, a kdo chtěl, mohl se učit chodit jako anděl. Nakonec po práci, hurá na zahradu.

Divadelní představení o Karkulce

13.11.2019

Opět jsme k nám pozvali divadlo. Tentokrát Divadélko JednaDvě. Děti měly možnost nejen vidět, ale aktivně se zapojit do známé pohádky o Karkulce. Společně řešily hádanky a zpívaly písničky. Bylo to napínavé a dobře to dopadlo.

Deskohraní s rodiči

12.11.2019

Úterní odpoledne jsme věnovali společným hrám. Rodiče tak měli možnost se podívat, s čím vším si děti ve školce hrají, a co jim pomáhá procvičovat své dovednosti. Jsme rádi, že neváhali a do hraní a objevování se pustili společně s dětmi. Děkujeme všem za společně strávené odpoledne.

Došli jsme na Olešnou

30.10.2019

Ve škole mají prázdniny a nás ve školce zůstalo málo. Tak jsme s paní učitelkou a panem učitelem vyrazili na průzkumnou cestu na Olešnou. Určovali jsme směr, zkoumali přírodu, zvířata... a samozřejmě nesmělo chybět hraní si na hřišti. Venku se dost ochladilo, ještě že máme z domu to správné oblečení.

Umíme i pracovat

25.10.2019

Dneska jsme se pořádně zapotili. Na zahradě jsme hrabali listí, sbírali ořechy, žaludy a jablka. A komu zbyly síly, tak ještě trénoval hokej.

Co medvědi o podzimu nevěděli

24.10.2019

S podzimní pohádkou k nám přijelo divadlo Koloběžka. Děti si tak mohly zopakovat, co vše už věděly o podzimu a také se plno věcí naučit. S medvědem Pupíkem a jeho kamarády to šlo jedna radost.

Procházka v mlze

23.10.2019

S dětmi tento týden probíráme podzimní počasí. A jelikož k podzimu patří i mlha, museli jsme ji jak se patří prozkoumat.

Pouštění draků

16.10.2019

Sluníčko sice moc nesvítilo, zato foukal vítr. Jenže na nás si vítr nepříjde. Udělali jsme si domácí draky a rychle jsme šli na pole, kde jsme s nimi mohli běhat. Aby se nám nikdo nezatoulal, tak nás všechny hlídal náš velký Duhový drak. Taky jsme zapojili naše zkoumavé hlavičky a hledali jsme stopy na poli, hádali jsme komu patří.

Podzimní dílna pro děti s rodinou

15.10.2019

Jak už je zvykem, i letos jsme připravili pro děti a jejich rodiny podzimní dílnu. Účast byla veliká. Vyrobilo se plno krásných panáčků, skřítků, zvířátek, dekorací. Zbyl i čas na hraní. Na zakončení programu děti z MŠ předvedly malé vystoupení. Recitovaly, zpívaly a tancovaly. Nesměl chybět závěrečný tanec s rodinou. Všem moc děkujeme za účast a za hezké zpestření odpoledne v naší školce.

Když podzim čaruje

09.10.2019

Tak to vypadá, když si povídáme o lese, i v lese.

Zdravý den ve školce

27.09.2019

Děti měly za úkol donést nějakou zeleninu a ovoce. Poznávali jsme, kdo co přinesl, potomjsme vše třídili, zkoumali, krájeli, loupali a nakonec nesměla samozřejmě chybět i ochutnávka. Na nás si bacily nepřijdou.

Jak Karlík pomohl babičce

25.09.2019

Děti si poslechly pohádku o králíkovi Karlíkovi, který pomohl babičce. Během představení si děti mohly procvičit barvy, počty, paměť, zpěv i pohyb. Pomohly tak Karlíkovi sehnat mouku pro babičku na koláče.

Průzkumná cesta

10.09.2019

Kolem naší zahrady nám opravují plot, tak jsme se rozhodli, že se vydáme na procházku. Oblékli jsme si přichystané věci na ven a s veselou náladou vyrazili. Sluníčko nám do kroku hezky svítilo a hřálo. Počítali jsme auta, poznávali stromy i kytky a hledali ryby v rybníku. Do budoucna musíme ještě více trénovat chůzi, protože budeme chodit na dlouhé procházky do lesa, na Olešnou nebo do Lysůvek.

Odemykání zahrady

05.09.2019

Dnes jsme se dočkali sluníčka. Hned jsme toho využili a s dětmi jsme odemkli naší školní zahradu. Ukázali jsme si, kde co je, řekli jsme si, jaké máme pravidla a vrhli jsme se na dovádění. Dováděli jsme v pískovišti, dělali bábovky, houpali se, klouzali, lezli. Užili jsme si hezké dopoledne na naší zahradě.

A hurá do školky

02.09.2019

Začal nový školní rok a na děti čekalo námořnické přivítání. Mohly si vybrat všelijaké hračky a pomůcky, na níž si procvičovaly své námořnické dovednosti. Samozřejmě jsme si nezapomněli hrát, zpívat a tančit, prošli jsme celou školku a ukázali jsme si kde co je. Vyprávěli jsme si příhody z prázdnin a hráli jsme různé pohybové hry, kromě toho jsme postavili velkou loď a hráli jsme si na námořníky. Byl to prostě krásny den a nezkazil nám jej ani vytrvalý déšť.