Barvička

Naše akce

Jak jsme stříhali ovce

08.04.2019

S dětmi jsme se byli podívat, jak se stříhají ovce. Museli jsme být potichu, abychom ovečky nevyplašili. Někdy se nám ovšem zdálo, že ovečky dělají "meee" jako koza. A tak jsme se rozhodli, že je to naučíme správně, aby dělaly "beee".

Březen, za kamna s knihou vlezem.

28.03.2019

Celý měsíc březen jsme se věnovali knihám. Knihy děti vyráběly, vymýšlely příběhy a ilustrovaly je. Vysvětlili jsme si rozdíl mezi knihkupectvím a knihovnou, a děti si pak na knihovnice a knihovníky i zahrály. A do knihovny jsme se také zajeli podívat osobně. Rodiče a rodinní příslušníci měli po celý měsíc březen možnost přijít přečíst dětem pohádku před spaním, a jak se vše podařilo můžete vidět na fotkách.

Čteme dětem

15.03.2019

Březen je měsíc knihy. Proto jsme do takové události zapojili nejen děti, ale i jejich rodiče. Děkujeme mamince od Filipa za krásnou pohádku k odpočinku. Čtete doma dětem pohádky? Pojďte je přečíst i k nám :-)

Kouzelné čtení

14.03.2019

Abychom jsme se na zápis do školy dobře připravili, dostali jsme pozvání od Základní školy v Chlebovicích. Tam nám ukázali jak umí školáci číst, psát a počítat. A že jsme taky děti šikovné jsme jim ukázali na tom, jak umíme plnit úkoly, které si pro nás připravili. Pokud ve škole bude tolik zábavy jako dnes, tak se na ni moc těšíme!

Velká výprava

25.02.2019

S dětmi objevujeme místa nejen kolem školky. Pozorujeme, jak se známá místa během roku mění a vydáváme se i tam, kde hranice naší vesničky končí.

Sněhové radovánky

04.02.2019

Když napadne sníh a je příznivé ovzduší nic nás nezastaví a pospícháme ven. Zimní radovánky nás prostě baví.

Lyžařská výcvik

01.02.2019

Lyžařský výcvik na Bílé se jako každý rok vydařil!!!

Karneval

01.02.2019

Tento karneval byl opravdu povedený a to ne jen díky zábavnému programu v režii Oliny a Jožiny, ale hlavně díky Vám. Všem moc děkujeme, že jste přišli. Doufáme, že jste se bavili stejně jako my, a že jste byli spokojení. Přejeme spoustu dalších krásných karnevalů.

Rybičky se mrskají a prskavky prskají

19.12.2018

I letos jsme byli pozváni na prohlídku vánočních kaprů rodinou Vítovcových. Rybek bylo tolik, že je nešlo spočítat a nebyly tam jenom kapři, ale i pěkně zubaté štiky.

Ježíškova nadílka

18.12.2018

Ježíšek myslí i na mateřské školy a aby to všechno stihl, přišel do té naší už dříve. Dětem přinesl plno skvělých dárků. Některé pro potěšení, některé pro objevování světa kolem nás. Poděkovali jsme mu, zazpívali mu a vrhli jsme se na rozbalování.

Vánoční stromeček pro zvířátka

13.12.2018

S dětmi jsme se rozhodli, že ozdobíme vánoční stromeček i zvířátkům. Děti z domu donesly ovoce i zeleninu a společně jsme se vydali do lesa. Sice mrzlo, ale neodradilo nás to. Snad bude zvířátkům chutnat a budou mít také krásné svátky.

Klub seniorů

04.12.2018

Opět jsme s dětmi vystoupili pro místní klub seniorů se svým pásmem vánočních písní a básní. Společně jsme se svátečně naladili a mohli jsme tak spolu přivítat adventní čas.

Deskohraní

21.11.2018

V tomto chladném počasí, kdy je venku nevlídně jsme uspořádali pořádné "Deskohraní." Tento název v sobě ukrývá parádní zábavu plnou společenských her a společného hraní s rodiči ve školce. Moc jsme si to užili a určitě "Deskohraní" ještě někdy zopakujeme. A kdo vlastně vyhrál? No přeci každý, kdo přišel.

Dopravní prostředky

14.11.2018

S dětmi jsme se zajímali o cestování pana Pašíka a čím vlastně cestuje. Děti tak stavěly vrtulníky, letadla, dálnice pro auta a také padáky. Jak jim to šlo můžete vidět na fotografiích.

Malí budovatelé

25.10.2018

Děti si vyzkoušely roli stavitelů a budovaly naše město. Nejprve se domluvili, které budovy musí město mít a pak se pustily do stavby. Šlo jim to náramně a moc je to bavilo.

100. výročí republiky

23.10.2018

Naše republika slaví a my spolu s ní.

Vitamíny

18.10.2018

Počasí poslední dobou dělá pěkně kotrmelce, proto jsme vyhlásili nemocem a bacilům válku. Získali jsme lovecké lístky na bakterie, které úspěšně lovíme, a povídáme si o potřebě vitamínů a jejich zdrojích. Při výrobě ovocné bomby v podobě salátu padlo hodně vitamínů, tak doufejme, že dětem pomohou nějakou dobu držet bacily od těla.

Podzimní skřítci

17.10.2018

Jelikož je podzim a mráz obchází kolem, vyrobily si děti společně s rodiči podzimní skříňky, aby jim hlídali dům a nepustili dovnitř žádnou nepohodlí. MOC DĚKUJEME VŠEM ZÚČASTNĚNÝM a doufáme, že se brzy setkáme při dalším tvoření.

Muzikohrátky

16.10.2018

Hudba má ne jen povzbuzující účinky, ale také léčivé. Děkujeme paní Gavlasové, že nás potěšila svou návštěvou a zahrála si s dětmi na různé hudební nástroje. Všechny nás to zahráli u srdíčka a vykouzlilo úsměvy na tvářích.

Draci

10.10.2018

Říjen je pro nás měsícem draků, a proto nezahálíme a aspoň jednoho denně nějak ztvárníme. Podívejte se, jak nám to jde.

Když je hezky

26.09.2018

Když je hezky, pospícháme do přírody a hrajeme hry, pozorujeme hmyz a jiná zvířátka. Nebo také změny počasí a jeho důsledky. A když je škaredě, koukáme se třeba na divadlo. A jak si užíváme, se podívejte na fotografiích.

První den v MŠ

03.09.2018

První školní den v tomto školním roce jsme si hezky užívali. Děti přivítala Pipi dlouhá punčocha a jí pomáhali její kamarádi. Jak se to dětem líbilo, můžete vidět na fotografiích.