Barvička

Naše akce

Pouštění draků

16.10.2019

Sluníčko sice moc nesvítilo, zato foukal vítr. Jenže na nás si vítr nepříjde. Udělali jsme si domácí draky a rychle jsme šli na pole, kde jsme s nimi mohli běhat. Aby se nám nikdo nezatoulal, tak nás všechny hlídal náš velký Duhový drak. Taky jsme zapojili naše zkoumavé hlavičky a hledali jsme stopy na poli, hádali jsme komu patří.

Podzimní dílna pro děti s rodinou

15.10.2019

Jak už je zvykem, i letos jsme připravili pro děti a jejich rodiny podzimní dílnu. Účast byla veliká. Vyrobilo se plno krásných panáčků, skřítků, zvířátek, dekorací. Zbyl i čas na hraní. Na zakončení programu děti z MŠ předvedly malé vystoupení. Recitovaly, zpívaly a tancovaly. Nesměl chybět závěrečný tanec s rodinou. Všem moc děkujeme za účast a za hezké zpestření odpoledne v naší školce.

Když podzim čaruje

09.10.2019

Tak to vypadá, když si povídáme o lese, i v lese.

Zdravý den ve školce

27.09.2019

Děti měly za úkol donést nějakou zeleninu a ovoce. Poznávali jsme, kdo co přinesl, potomjsme vše třídili, zkoumali, krájeli, loupali a nakonec nesměla samozřejmě chybět i ochutnávka. Na nás si bacily nepřijdou.

Jak Karlík pomohl babičce

25.09.2019

Děti si poslechly pohádku o králíkovi Karlíkovi, který pomohl babičce. Během představení si děti mohly procvičit barvy, počty, paměť, zpěv i pohyb. Pomohly tak Karlíkovi sehnat mouku pro babičku na koláče.

Průzkumná cesta

10.09.2019

Kolem naší zahrady nám opravují plot, tak jsme se rozhodli, že se vydáme na procházku. Oblékli jsme si přichystané věci na ven a s veselou náladou vyrazili. Sluníčko nám do kroku hezky svítilo a hřálo. Počítali jsme auta, poznávali stromy i kytky a hledali ryby v rybníku. Do budoucna musíme ještě více trénovat chůzi, protože budeme chodit na dlouhé procházky do lesa, na Olešnou nebo do Lysůvek.

Odemykání zahrady

05.09.2019

Dnes jsme se dočkali sluníčka. Hned jsme toho využili a s dětmi jsme odemkli naší školní zahradu. Ukázali jsme si, kde co je, řekli jsme si, jaké máme pravidla a vrhli jsme se na dovádění. Dováděli jsme v pískovišti, dělali bábovky, houpali se, klouzali, lezli. Užili jsme si hezké dopoledne na naší zahradě.

A hurá do školky

02.09.2019

Začal nový školní rok a na děti čekalo námořnické přivítání. Mohly si vybrat všelijaké hračky a pomůcky, na níž si procvičovaly své námořnické dovednosti. Samozřejmě jsme si nezapomněli hrát, zpívat a tančit, prošli jsme celou školku a ukázali jsme si kde co je. Vyprávěli jsme si příhody z prázdnin a hráli jsme různé pohybové hry, kromě toho jsme postavili velkou loď a hráli jsme si na námořníky. Byl to prostě krásny den a nezkazil nám jej ani vytrvalý déšť.