Sluníčko

Naše akce

Pohádka o veliké řepě

18.10.2019

V týdnu od 14. do 18. října jsme si s dětmi na 5. třídě Sluníčko povídali o plodinách na poli. Děti si osvojovaly poznatky o bramborách, mrkvi, řepě, cibuli a česneku. Z našich dětí se stali herci a zahrály si pohádku „O veliké řepě“. Na závěr jsme si vyrobili babku Řepinku a to vám bylo legrace!

Čarování se zvířátky

17.10.2019

Dnes nás v MŠ navštívil kouzelník p. Aleš Krejčí se svým čarováním. Děti i paní učitelky se zapojily do čarování a moc se jim to líbilo.

Děti táhly, táhly slunečnici – 4. třída Měsíček

16.10.2019

Děti ze 4. třídy Měsíček pracovaly na svém záhonku. Táhli jsme, táhli slunečnici ze záhonku, až jsme ji nakonec společnou silou vytáhli a děti mohly na záhonek zasadit podzimní cibuloviny.

Vůně podzimu na 3. třídě Hvězdička

14.10.2019

Máme rádi podzim, protože krásně voní a taky skvěle chutná. O tom jsme se přesvědčili na 3. třídě Hvězdička. Zažili jsme vinobraní, šlapání zelí, vyráběli Podzimníčky, ale hlavně ochutnávali zeleninu, kterou nám hodní rodiče přinesli z domova. Moc za to děkujeme. Taky jsme pozorovali tančící rozinky, to byla legrace.

Příprava ovocného salátu – 4. třída Měsíček

14.10.2019

Minulý týden se děti seznamovaly s ovocem, které roste u nás, ale i s ovocem cizokrajným. Vytvořili jsme si výstavu ovoce. Napichovali jsme ovocné špízy a společně jsme připravovali chutný salát, který jsme s dětmi hned ochutnali.

Vyleť dráčku, až do mráčku

11.10.2019

Krásné babí léto umožnilo dětem z 1. třídy Logo I. pouštět papírového draka v okolí školky.

Sklízení podzimní úrody na přírodní zahradě - 3. třída Hvězdička

07.10.2019

Děti z 3. třídy Hvězdičky navštívily svůj záhonek, aby se podívaly na své výpěstky. Okrasných dýní nasbíraly hned celý košík. Zároveň také nasadily cibulky tulipánů, ze kterých se jistě budeme radovat na jaře.

Ptáčkování na 3. třídě Hvězdička

26.09.2019

Ve středu na zahradě MŠ proběhla ukázka dravců a tak jsme se rozhodli ještě více poznat život ptáků. Prohlíželi jsme si zajímavé a poučné knihy, poslouchali z CD ptačí zpěv. Prozkoumali jsme ptačí hnízdo i peříčka a podle obrázků jsme si o ptáčcích povídali s paní učitelkou.

Dravci na zahradě MŠ

25.09.2019

Na zahradě naší mateřské školy děti zhlédly naučný program o dravcích a sovách. Bylo jim představeno několik druhů dravců a sov. Viděly např. orla skalního, výra velkého, puštíka obecného a další. Děti si mohly dravce prohlédnout zblízka a některé sovy i pohladit. Dozvěděli se, jak se ptáci jmenují, kde žijí a čím se živí. Pan sokolník předvedl dravce i v letu. Děti měly z pozorovaní dravců a sov krásny zážitek.

Krásy slunečnice

19.09.2019

Zamračený čtvrtek si děti ze 4. třídy Měsíček rozzářily výrobou slunečnic. Její krásu obdivovaly také na záhonku třídy, kde si ji vypěstovaly. Vyloupaná semínka, až dozrají, děti nasypou v zimě ptáčkům do krmítka.

Ovocné špízy

18.09.2019

Seznámení s českým i cizokrajným ovocem děti na 1. třídě Logo I. provázelo celý týden. Děti si ovoce malovaly, modelovaly, počítaly, ale i ochutnávaly. Další den si pak společně připravily ovocné špízy.

Červíček Pepíček - 3. třída Hvězdička

18.09.2019

Červíček Pepíček, nepřítel všech jablíček, ale nebojte se s dětmi je to veliký kamarád. Užili jsme si s červíkem legraci a vyrobili mu spoustu jablíček.

Frymík v MŠ

16.09.2019

Dnes nás navštívila šachová figurka Frymík se svou pohádkou o šachovém království. Děti měly možnost se do pohádky zapojit jízdou na rychlém koníkovi nebo se s pohádkovou korunou proměnily na krále a královnu. Děti hledaly ztracené šachové figurky, které se Frymíkovi ztratily. Nakonec zdárně šachové figurky našly, a Frymík je za jejich pomoc obdaroval obrázky.

Malinové oslavy

06.09.2019

V pátek jsme na 5. třídě Sluníčko oslavovali narozeniny dvojčátek Kubíka a Honzíka. Jejich maminka pro děti přichystala skvělý malinový dort. Děti svým kamarádům poblahopřály a velmi si na dortíku pochutnaly. Děti posílají velkou, sladkou pusu jako poděkování.

Vítáme vás v naší školce!

02.09.2019

Ač byl deštivý den, před školkou vládlo veselí a dobrá nálada. Všechny děti vítaly naše veselé pohádkové postavičky!

Těšíme se na vás děti!

30.08.2019

Milé děti, třídy jsou vyzdobené, hračky pro vás přichystané, těšíme se na Vás!