Sluníčko

Naše akce

Prázdniny jsou tady!

30.06.2020

Závěr školního roku jsme na 5. třídě Sluníčko oslavili osvěžující zmrzlinou, písněmi a tancem na naší zahradě.

Pasování předškoláků

18.06.2020

Ve čtvrtek 18. června jsme se v naší mateřské škole slavnostně rozloučili s budoucími prvňáčky. Oslava byla veselá, děti si pro své kamarády připravily taneční a pěvecké vystoupení. Paní ředitelka všechny pasovala kouzelným mečem na školáky a paní učitelky jim předaly na památku krásnou knihu. Slavnostní atmosféru si děti užily a na konci byly odměněny sladkou dobrůtkou. I když nám počasí tentokrát nepřálo, úsměvy dětí nás zahřály a vykouzlily letní pohodu. Na naší slavnost vás zveme také, pojďte se podívat do naší fotogalerie. Přejeme všem školákům hodně úspěchů! Video k nahlédnutí: https://youtu.be/R-wJ39x-yRE

Dýňoviště

17.06.2020

Děti z 1. třídy Logo I. a 2. třídy Logo II. se dnes zapojily při práci na našem dýňovišti. Sazenice dýní porostly, pěkně se ujaly a my jsme využili toho, že pan školník sekal na zahradě naší školky trávu. Děti nasekanou trávu vozily na kolečkách na dýňoviště, kde je dávaly pod rostlinky, aby se udržela vláha a nerostl plevel. Do práce se pustily s nadšením. Můžete se přesvědčit na přiložených fotografiích.

Sušíme bylinky

15.06.2020

Děti z 3. třídy Hvězdička sklízely úrodu na bylinkové zahrádce. Bylinky poznávaly nejen podle obrázků, ale hlavně po čichu. Po usušení je budou i ochutnávat při přípravě čaje nebo třeba v polévce.

Co viděla kapička Karlička - 2. třída Logo II.

12.06.2020

Ve druhém červnovém týdnu jsme se s dětmi a kapičkou Karličkou vydali hledat vodu. Společně jsme vytvořili myšlenkovou mapu a zjistili jsme, že voda je pro náš život nezbytná. Kapička Karlička nám vyprávěla, jak cestuje světem a tak nám vysvětlila koloběh vody. Procvičili jsme počítání s kapičkami, rozvíjeli jemnou motoriku provlékáním kapiček a zkoumali jsme, co všechno plave jako ryba ve vodě. Naučili jsme se chránit přírodu a už víme, jak správně třídit odpad, aby neplaval v řece. Vydali jsme se na cestu za vodníkem a při tom procvičili klenbu nožní, aby nás nebolely nožky. Podívejte se, jak se nám dařilo.

Doba jara - doba sázení

05.06.2020

Děti z 1. třídy Logo I. se zapojily při sázení dýní v nově vytvořeném dýňovišti. Při vyhrabávání dolíčků pro sazeničky našly nejednu žížalu a tak si mohly povědět o jejich užitku. Těšíme se, že po prázdninách budeme sklízet velkou úrodu a pochutnáme si na dýňových dobrotách.

Jarní zahrada - oslava Dne dětí

29.05.2020

Dnes, v pátek 29. května 2020 bylo v naší MŠ veselo. Již od rána vyhrávala hudba při vstupu do školky. Děti přicházely oblečené do barevných triček, které je podle tříd rozlišovaly. Na krk dostaly kartičky se 14 zábavnými úkoly, které na různých stanovištích na zahradě plnily. Taky jsme se zasmáli a pobavili! Za splnění všech úkolů se těšily na balíčky s odměnou. Krásná oslava svátku dětí!

Malí zahradníci - 4. třída Měsíček

25.05.2020

Naši malí zahradníci si vyzkoušeli, jaké to je být zahradníkem a jak je náročné se starat o budoucí úrodu naši malé školičkové zahrádky. Děti si samy zasadily sazeničky rajčat a semínka ředkviček. Teď stačí jen zalévat, opečovávat s láskou a čekat co dětem jejich úsilí a péče přinese.

Bylinková zahrádka

19.05.2020

Děti na 5. třídě Sluníčko se na zahrádce seznamovaly s bylinkami. Poznávaly je podle vůně a obrázků a u každé si pověděly o jijich použití v kuchyni, ať už na přípravu lahodného čaje nebo jako koření a přísady do jídel.

Hurá, zase ve školce mezi kamarády! 1. třída Logo I. a 2. třída Logo II.

11.05.2020

V pondělí 11. května se po delší vynucené přestávce otevřela naše školka. Všichni jsme se těšili. Přivítali jsme se písničkou, povídali si o barvách jara a všechny si je procvičili. Tvořili jsme sluníčko a louku plnou květin. Děti si zasely semínka kytiček do truhlíku, který budeme společně zalévat a pozorovat. Děti využívají při pobytu venku nejen zahradu naší školky, ale i terasy, na kterých děti najdou mnoho sportovních a herních prvků ke hře s kamarády. Pojďte s námi nahlédnout, jak jsme si školku užívali.

Znám já jednu zebřičku - 2. třída Logo II.

06.03.2020

V prvním březnovém týdnu se děti z 2. třídy Logo II. učily, jak se chovat bezpečně v různých dopravních situacích. Povídali jsme si pohádky "O Kubíkovi" a učili se přecházet bezpečně přes přechod. Poznávali jsme dopravní značky a učili se důležitá telefonní čísla. Jak se nám všechno dařilo, se podívejte na foto.

„Tú, tú, tú, auto už je tu!“

05.03.2020

V prvním březnovém týdnu jsme si s dětmi na 5. třídě Sluníčko povídali o bezpečnosti nejen na silnici a v dopravě. Hovořili jsme o bezpečné chůzi po chodníku při vycházkách, jak jezdit na jízdním kole, v osobním autě a ostatních dopravních prostředcích. Děti si vyrobily semafory, osvojily si píseň o autu, konstruovaly cesty, koleje, počítaly auta. Vytvořily si dopravní koláže, z PET vršků stavěly kola od auta. Při vycházkách po okolí jsme poznávali dopravní značky a druhy vozidel.

Hra na hasiče - 4. třída Měsíček

04.03.2020

Celý tento týden si s dětmi povídáme o práci složek záchranného systému. Dnes to byli hasiči, kterým jsme na závěr zazpívali "Hasiči jedou, stříkačku vezou."

Na silnici pozor dej - 3. třída Hvězdička

03.03.2020

Dopravní výchova je v MŠ na denním pořádku. Nejen na vycházce musí děti dodržovat pravidla silničního provozu, ale také v MŠ je učíme těmto pravidlům. Poznávají dopravní značky, učí se správně přecházet přes přechod a také upevňujeme jejich získané poznatky pomocí hry. Na 3. třídě Hvězdička si děti hru "Na dopravu" dokonale užily.

Vstávej semínko, holala!

02.03.2020

Z kraje března jsme s dětmi z 5. třídy Sluníčko chystali náš záhonek na přírodní zahradě k budoucí výsadbě. Za spolupráce s rodiči si děti přinesly do školky semínka různé zeleniny, které pak společně předsázely do truhlíků ve třídě. Teď se o semínka společně starají, zalévají je a pozorují jejich růst.

Ptáčci v zimě

14.02.2020

Na 5. třídě Sluníčko nezapomínáme na ptáčky. Pravidelně doplňujeme krmítka na naší zahradě a sledujeme změny na sluníčkovém záhonku. Podívejme, už vykukují tulipány a sněženky!

Poznáváme lidské tělo na 3. třídě Hvězdička

14.02.2020

Děti z 3. třídy Hvězdička celý týden poznávaly co se děje v lidském těle. Vyzkoušely si například, jak funguje trávicí soustava na maketě vyrobené z krabice, foukaly do plic (sáček + brčko) a pumpovaly srdce (nafukovací balónek). Pozorovaly, jak se pomalu rozpouští bonbóny a co se děje v žaludku. Bylo to velice poučné a moc nás to všechny bavilo.

Malí plaváčci

13.02.2020

V tomto školním roce navštěvuje "Předplavecký výcvik" 20 dětí. Všechni překonali počáteční obavy z první návštěvy bazénu a počínaje dneškem si to už jen užívají.

Tvoříme s pohádkou - 1. třída Logo I.

13.02.2020

Tento únorový týden jsme se s dětmi z 1. třídy Logo I. vydali za pohádkou. Nejdříve si děti zahrály pohádku "O Koblížkovi". Procvičily si koulení a houpání, tak jako se Koblížek kutálel po cestičce lesem, kde potkal různá zvířátka. A taky si vyzkoušely, jak se pečou koblížky. Děti vymíchaly těsto a paní kuchařka nám je upekla. Mňam, to byla dobrota! Druhou pohádkou byla "Tři prasátka". Ještě že bylo třetí prasátko nejchytřejší. Postavilo si domeček z cihel a jen díky tomu se všechna prasátka zachránila před zlým vlkem, který jim první domečky rozfoukal. Děti se tak poučily, že být líný se nevyplácí.

Výlet

05.02.2020

Dnes jsme s dětmi ze 4. třídy Měsíček jeli pohádkovým vlakem na hory. Zvolili jsme vhodné oblečení a vyrazili. Kombinézy, čepice do sněhové vánice, výlet vlakem krásný byl, nikdo nezlobil.

Bruslení - hala Polárka

05.02.2020

Předškolní děti z naší školky začaly chodit na halu Polárku bruslit. Základy bruslení je učí zkušený trenér a otec slavného hokejisty Ondřeje Paláta, který hraje v americkém NHL.

Průzkumníci v lese

04.02.2020

V úterý přiletělo do naší MŠ „Divadlo Letadélko“. Zahrálo dětem pohádku o putování dvou průzkumníku v lese. Zaznělo zde plno krásných písniček, děti se seznámily s lesními zvířátky, nasbíraly houby, naučily se, jak se správně chovat v lese. Na závěr jsme si všichni zazpívali novou písničku „Do lesa“.

Ledové království na 3. třídě Hvězdička

31.01.2020

A je to tady! Někteří nemohli ani dospat, jak moc se těšili na den, kdy se naše 3. třída Hvězdička promění na Ledové království. Holky přišly nastrojené do šatů Elsy nebo Anny, ale ani kluci nezůstali pozadu a oblékli se do bílo modré ledové barvy. Plnili jsme zábavné úkoly a na závěr jsme si zatancovali na písničky z Ledového království. Bylo to super!

Lyžák

31.01.2020

Lyžařský výcvik na Bíle se nám vydařil. Děti za týden na lyžích udělaly veliký posun. Z prvotních obav co je čeká, se nakonec všichni stali vášnivými lyžaři.

Krmení kačenek - 3. třída Hvězdička

30.01.2020

Vydali jsme se na procházku k řece a přinesli kačenkám staré pečivo. To jim to ale chutnalo!

Pohybem ke zdraví

24.01.2020

Celý týden si děti na 3. třídě Hvězdičk povídaly o zdraví, lidském těle, hygieně i nemocech. Ke zdravému životnímu stylu patří i pohyb. A ten děti mají každý den při ranním cvičení. Každý pátek si zacvičí i na nářadí, kde se snaží procvičit svoji obratnost. Radost prožívají i na samém konci cvičení, kdy mohou zakřičet: "Dnešnímu cvičení hurá!"

Výprava na sever

23.01.2020

S dětmi z 2. třídy Logo II. jsme se vypravili v týdnu od 20.1. na "výpravu na sever". Poznávali jsme krajinu ledu a sněhu. Dělali pokusy s ledem a stavěli z něj iglú. Skládali jsme eskymáky z geometrických tvarů, chytali rybičky a naučili se grónskou píseň.

Poznáváme své tělo

22.01.2020

Mrazivé zimní měsíce nabízejí prostor k povídání o těle a péči o ně. Na 1. třídě Logo I. se tomuto tématu věnujeme s dětmi v měsíci lednu. Děti poznávaly své tělo obkreslováním, obkládaly jej dřívky či PET vršky, dokreslovaly jeho části. Seznámili jsme se s kostrou, vnitřními orgány i smysly. Poznávání svého těla doplňujeme zpěvem s pohybem.

Procházka za kačenkami - 1. třída Logo I. a 2. třída Logo II.

21.01.2020

V úterý jsme využili krásného slunečního počasí a vydali se podívat k řece na kačenky. Řekli jsme si, čím se kačenky smí krmit a jak přečkávají zimu. Brzy opět naviděnou!

Maškarní rej na 3. třídě Hvězdička

09.01.2020

Ve čtvrtek žily děti karnevalem již od rána. Dokončovaly své masky a těšily se na maškarní rej a soutěže. Dopoledne si krásně užily.

Karneval nechodí potichu

09.01.2020

Dnes se konal velký bál, říká se mu karneval. Masky jsme si vyrobili, barevně vše nazdobili. Sladké, slané dobroty, dali jsme si já i ty. S klaunem jsme si zatančili a zábavu si užili. Děkujeme pěkně vám, že jste přišli všichni k nám. Hola hej karneval si užívej!

Ve 4. třídě Měsíček se moc těšíme na karneval

08.01.2020

Dnes byly děti s princem na bále a pomáhaly mu plnit různé úkoly, aby dostaly princeznu za ženu. Po splnění je čekala odměna a zazpívali si s kytarou oblíbené písně.

PF 2020

19.12.2019

Hodně zdraví, lásky a pohody Vám všem přejí děti a p. učitelky z 1. třídy Logo I.

Vánoční den na 1. třídě Logo I.

16.12.2019

V pondělí jsme si s dětmi vytvořili na 1. třídě Logo I. prožitkový vánoční den. Třídou vonělo cukroví, zněly koledy a my si společně povídali u stromečku. Děti napjatě poslouchaly, kdy zazvoní zvoneček a pod stromečkem se objeví dlouho očekávané dárky. Brzy se dočkaly a v očích se jim objevily jiskřičky štěstí a radosti. Společně jsme si dárky rozbalili a Ježíškovi za ně zazpívali písničku.

Koledy v Domovech seniorů

13.12.2019

I letos děti ze sborečku navštívily dva Domovy seniorů, aby babičkám a dědečkům zpříjemnily předvánoční čas. Zazpívaly koledy, přednesly básně a popřály zdraví do dalšího roku. Na závěr předaly obrázky, které namalovaly ostatní děti z MŠ a zvonečky, které děti vyrobily v keramice.

Zavři oči, počítej...

12.12.2019

... uslyšely dětí na 5. třídě Sluníčko od učitelek. Než stačily napočítat do pěti, otevřely své oči a překvapení je tady. Někdo pod stromeček donesl spoustu dárečku. Kdo to asi byl? Pro děti to byla jednoduchá hádanka. Uhádly všechny. Zářící oči při rozbalování nadílky od Ježíška byly tím nejkrásnějším dnešním okamžikem.

Nadílka ve 4. třídě Měsíček

12.12.2019

Dneska přišel do třídy Ježíšek a přinesl dětem spoustu dárků. Děti si hned dárky vyzkoušely, jak se s nimi hraje a k tomu se občerstvily u hostiny, kterou si připravily.

Vánoční nadílka na 3. třídě Hvězdička

12.12.2019

Děti na 3. třídě Hvězdička jako by tušily, že se něco stane a že možná přiletí Ježíšek. Od rána se snažily být hodné a pořád jakoby pokukovaly z okna. A opravdu se dočkaly. Ježíšek k nám taky přiletěl a přinesl spoustu dárečků. To bylo radosti.

Čekání na Ježíška se vyplatilo!

11.12.2019

S dětmi z 2. třídy Logo II. jsme si prožili „školkové Vánoce“. Celé dopoledne jsme si povídali o tradičních zvyklostech, zpívali koledy, ochutnávali cukrovíčko a netrpělivě čekali, zda nás Ježíšek poctí svou návštěvou. Ano, dočkali jsme se! Za krásné dárečky Ti, Ježíšku moc děkujeme!

Divadlo v MŠ

09.12.2019

Dnes v MŠ proběhlo divadelní vystoupení s názvem „Dva sněhuláci“. Dětem se představil tuleň, čertík, ale také myšky. Zazpívali jsme si písničku o sněhulácích a o tom, jak se peče vánočka. Nakonec si děti pochutnaly na vánočce, kterou dostala každá třída od čertíka z divadélka.

Workshop na téma - logopedická beseda

09.12.2019

Dnes jsme my učitelé i rodiče měli možnost zúčastnit se besedy na téma logopedie. Navštívily nás paní Mgr. Lenka Zagorová a paní Mgr. Kateřina Tesarčíková - klinické logopedky, které se této problematice dlouhodobě věnují. Dozvěděli jsme se mnoho informací o prevenci, diagnostice a případných postupech nápravy řeči. Tímto děkujeme všem rodičům, kteří přišli a zúčastnili se této zajímavé besedy.

Adventní procházka

06.12.2019

S dětmi z obou „Logo tříd“ jsme se rozhodli páteční slunečné dopoledne strávit procházkou na vánočně laděné náměstí. Nasáli jsme sváteční atmosféru prohlídkou stánků s drobnými předměty, poslechli jsme si koledy a nezapomněli jsme ani zajít pozdravit zvířátka.

A je to tady "Budliky, budliky" - 5. třída Sluníčko

05.12.2019

Dnes v noci, v MŠ, se čerti opět hřáli u ohýnku. Řádili, hráli si, tancovali. Poslechli však včerejší důrazné napomenutí dětmi, že se v MŠ uklízí, všichni si pomáháme, jsme na sebe hodní. To čertíci dříve neznali. Od rána děti udržovaly čertovský oheň, zpívaly, řinčely řetězem, hrály na instrumentální nástroje a vymýšlely čertoviny. Společně jsme nachystali mikulášskou hostinu, ťukli si skleničkou na zdraví všem a hodovali. Odměnou dětem kouzelní přátelé zanechali balíčky plné dobrot a překvapení.

Mikuláš v 1. třídě Logo I.

05.12.2019

Na příchod Mikuláše jsme se těšili celé dopoledne. Děti si sváteční den užily společným zpíváním, tancováním kolem kotle a nakonec mikulášským hodováním.

Čertovské rejdění na 4. třídě Měsíček

05.12.2019

Dnes jsme měli mikulášskou nadílku a obrovskou čertí hostinu. Děti přišly do mateřské školy v kostýmech Mikuláše, čerta a anděla. Uspořádali jsme čertí přehlídku kostýmů. Společně jsme si zazpívali, zatančili čertí tanec a pochutnali jsme si na dobrotách, které nám donesli rodiče dětí.

Čertovský rej na 2. třídě Logo II.

05.12.2019

Čertovsko-andělské řádění proběhlo i ve 2. třídě Logo II. Děti již od ranních hodin chodily v pečlivě připravených maskách a převlecích a netrpělivě čekaly na příchod Mikuláše. Celý dopolední program se nesl v čertovském duchu. Nechyběl čertovský tanec kolem kotle, zpěv, pantomimické ztvárnění, pohádkový příběh "O pekle" a hlavně velká "pekelná hostina", při které si naši čertíci a andílci pekelně naplnili bříška.

Čertování na 3. třídě Hvězdička

05.12.2019

Užili jsme si s dětmi opravdu skvělý den. Děti přišly převlečené do kostýmů čertů, andělů a Mikulášů. Zatancovali jsme si na moderní čertovské písničky a pak nás čekala čertovská hostina. To bylo dobrot. Děkujeme všem rodičům.

Rozdáváme radost

04.12.2019

V tomto krásném předvánočním čase jsme se rozhodli potěšit babičky a dědečky v Domově seniorů. Namalovali jsme krásné obrázky, které si pověsí ve svém domově. Doufáme, že jim udělají velkou radost.

Vánoční dílny na 3. třídě Hvězdička

28.11.2019

Také na 3. třídě Hvězdička proběhly dílničky s rodiči, kde jsme si společně vyrobili krásné vánoční lucerničky. Děkujeme rodičům za krásnou vánoční atmosféru.

Vánoční dílny na 2. třída Logo II.

28.11.2019

Taktéž ve 2. třídě Logo II. jsme nasávali předvánoční atmosféru prostřednictvím zpěvu, poslechu koled, povídáním a výrobou vánočních lucerniček.

Vánoční díllna na 1. třídě Logo I.

28.11.2019

Děti z 1. třídy Logo I. si společně s rodiči udělali příjemné odpoledne s tvořením zvonečků. Ty potom děti pověsily na stromeček, který máme ve třídě. Nakonec jsme se všichni sešli před budovou MŠ, kde jsme rozsvítili náš vánoční strom a tím přivítali nadcházející advent.

Vánoční dílničky na 4. třídě Měsíček

28.11.2019

Dnes proběhly na 4. třídě Měsíček dílničky s rodiči. Ve třídě vládla vánoční atmosféra a rodiče si s dětmi vytvořili nádherné lucerničky.

Vánoční dílny na 5. třídě Sluníčko

28.11.2019

„Dnes je velký den, v adventu jdeme ven“. Po celý tento den se naše děti s velkým nadšením připravovaly na odpolední překvapení. Všechny přítomné přivítaly písničkami a básničkami. Společně s rodiči vytvářely a zdobily na třídě lucerničky. S rozsvíceními lampičkami před budovou MŠ všichni poslouchali koledy, kterými zpívající děti ve sborečku, navodily sváteční, adventní atmosféru. A kouzlo přišlo… zacinkal zvoneček a rozsvítil se stromeček. Další překvapení nastalo, když na rukou dětí se rozsvítily náramky. Rodiče zapálili prskavky a tak u nás právě nastal nejkrásnější kouzelný čas.

Vánoční pečení na 5. třídě Sluníčko

27.11.2019

Celý týden nám od rána ve třídě vonělo máslo a vanilka. Všechny děti se těšily, jak se z nich stanou malí cukráři a připraví pochoutku pro své nejbližší na vánoční dílny. Cukroví se nám povedlo, každý dostal malý kousek na ochutnání.

Nejdřív těsto vyválíme a pak si ho vykrojíme

27.11.2019

Děti ze 3. třídy Hvězdička se připravovaly na Vánoce pečením cukroví. S vyválením jsme museli dětem trošku pomoci, ale vykrajování jim šlo na jedničku.

Netradiční cvičení

22.11.2019

V pátek jsme si s dětmi na 1. třídě Logo I. zacvičili tak trochu netradičně. Děti tančily se stuhami na hudbu a napodobovaly tak vítr, déšť, kapky, pohybující se mraky i hřejivé sluníčko. Tanec se dětem velmi líbil a měly z pohybu radost. Po naší taneční chvilce si děti procvičily chůzi, obraty a přeskoky na lavičce.

O perníkové chaloupce

21.11.2019

Dnes jsme si s dětmi na 4. třídě Měsíček vyprávěli pohádku "O perníkové chaloupce". Děti si oblékly kostýmy, postavily perníkovou chaloupku a nakonec jsme si pohádku společně zahráli.

Popletené muzicírování

18.11.2019

S dětmi z 2. třídy Logo II. jsme dnes mohli být součástí krásné hodinky „Popletených muzikohrátek“, při které jsme viděli a slyšeli netradiční hudební nástroje. Děti si mohly zabubnovat na různě velké bubínky, vyzkoušet různé etnické nástroje. Celá hodina byla provázená zpěvem, tancem i veselím. Moc jsme si to všichni užili, děkujeme!

Popletené muzikohrátky

18.11.2019

V pondělí nás v mateřské škole navštívila kouzelná paní, která nám zahrála na různé hudební nástroje. Děti se naučily písničku o kouzlení a mohly si některé hudební nástroje vyzkoušet.

Krmítka pro ptáčky

15.11.2019

V průběhu druhého listopadového týdne se v naší školce rozezněly písničky pro ptáčky. Děti je přivolaly na naší zahradu, kde ptáčkům rozvěsily krmítka s chutnými semínky. Na každé třídě si je společně s p. učitelkami vyráběly z různých přírodních a recyklovaných materiálů. Že budou mít ptáčci v zimě opravdu bohatou hostinu, se můžete přesvědčit sami.

Vyletěl si drak, až do oblak

15.11.2019

S dětmi ze 4. třídy Měsíček a 5. třídy Sluníčko jsme pouštěli draky. Zazpívali jsme si k tomu písničku "Vyletěl si pyšný drak". Draci létali vysoko a děti měly velikou radost.

Podzimní procházka

14.11.2019

Dnes vylákalo krásné podzimní počasí děti z 1. třídy Logo I. na procházku. V parku stavěly pelíšky z listí ježkům. Jak se jim to povedlo se můžete sami přesvědčit na fotkách.

Zavěšujeme krmítka pro ptáčky

14.11.2019

S blížící se zimou děti z 2. Logo třídy II. pilně pracovaly na výrobě krmítek pro ptáčky. Slavnostně jsme je za slunečného počasí rozvěsili na různých místech školní zahrady. Zazpívali jsme jim písně s ptačí tématikou a sborově je přivolávali.

Hry s oblečením ve 4. třídě Měsíček

13.11.2019

Dnes si děti vyzkoušely, co už všechno umí nejen v sebeobsluze. Převracely oblečení z rubové strany, nasazovaly prstové rukavice, oblékaly panenky, dokreslovaly rodičům oblečení a hledaly ve stínohře panáčky. Měly velkou radost, jak jim to šlo.

Hudební pohádka v ZUŠ

07.11.2019

Předškoláci z naší MŠ navštívili ve čtvtek dopoledne ZUŠ, kde jim samotní učitelé zahráli hudební pohádku. Děti se pobavily nejen humorným zpracováním pohádky, ale měly možnost vidět nástroje na vlastní oči a slyšet jejich krásný zvuk. Na závěr si společně zazpívaly a do MŠ se vracely s písničkou na rtech.

Uspávaní stromů na školní zahradě

31.10.2019

Na naší přírodní zahradě jsme uspávali stromy. Děti ze všech tříd se loučily před zimou se stromy. Stromy pohladily, objaly a zazpívaly jim písničku "Spi, stromečku, spi".

Zamykání zahrady

31.10.2019

S dětmi z 2. logo Logo II. třídy jsme dnes kouzelným klíčkem „Čarovníčkem“ uspávali zahradu a všechno v ní. Prošli jsme všechna naše hrací zákoutí, zamkli prolézačky, pískoviště i houpačky. Rozloučili se pohlazením se stromy, keříky a s kytičkami. Zazpívali jsme všem broučkům, beruškám a mravenečkům. Ježkům jsme připravili pelíšek z listí. Na viděnou na jaře!

Radost z pohybu ve 4. třídě Měsíček

25.10.2019

Ať je teplo nebo zima cvičení je vždycky prima! Každý pátek si pořádně protáhneme tělo pro zdraví a dobrou náladu.

Dešťové kapičky

25.10.2019

Tento týden jsme si s dětmi z 5. třídy Sluníčko povídali o počasí. Děti tvořily z PET vršků na koberci deštník, počítaly a přiřazovaly dešťové kapičky k mráčkům, zdobily papírové deštníky a barvily je. Vystřihovaly a sestavovaly slovo drak. Společně jsme z listí, přineseného z vycházky, ozdobili dveře naší šatny.

Procházka podzimní přírodou

24.10.2019

S dětmi z 1. třídy Logo I. jsme využili krásného počasí a vydali se na procházku do blízkého lesíka. Pomocí hry prožitkem děti poznávaly stromy a čerpaly z nich energii.

Návštěva včelaře

24.10.2019

Dnes nás navštívil pan včelař v rámci celorepublikové akce s názvem Medové snídaně. Děti si mohly prohlédnout obrázky včel a úlů, ochranný oděv a potřeby, které má pan včelař při práci s včelami a vosk, ke kterému si děti mohly přičichnout. Děti pana včelaře pozorovaly se zájmem a byly z ukázek nadšené.

Tvoření stromových skřítků

23.10.2019

Na 1. třídě Logo I. si děti udělaly výstavku stromových skřítků, které vytvořily z papíru a listů stromů a ozdobily je přírodninami nasbíranými v lese.

Kouzelný podzim

22.10.2019

S dětmi z 5. třídy Sluníčko jsme využili poslední nádherné podzimní dny k toulkám přírodou. Při vycházce k řece Morávka jsme pozorovali kačenky u splavu, popisovali zabarvení spadaného listí,sledovali, co dokáže vítr se stromy, listím. Zaposlouchali jsme se do šumivých zvuků podzimu. Nasbírali jsme spadané listí hrající všemi barvami, které využijeme k výzdobě třídy.

Třída plná sluníček

21.10.2019

V týdnu od 21. října si na 5. třídě Sluníčko povídáme o počasí. Děti tvořily na koberci z PET vršků sluníčka a mráčky, malovaly předpověď počasí, seznámily se s novou písní a říkadlem k aktuálnímu tématu. Velkým překvapením pro všechny byl dárek šikovné maminky, která vlastnoručně vyrobila pro všechny děti ze třídy maskota – sluníčko.

Pohádka o veliké řepě

18.10.2019

V týdnu od 14. do 18. října jsme si s dětmi na 5. třídě Sluníčko povídali o plodinách na poli. Děti si osvojovaly poznatky o bramborách, mrkvi, řepě, cibuli a česneku. Z našich dětí se stali herci a zahrály si pohádku „O veliké řepě“. Na závěr jsme si vyrobili babku Řepinku a to vám bylo legrace!

Čarování se zvířátky

17.10.2019

Dnes nás v MŠ navštívil kouzelník p. Aleš Krejčí se svým čarováním. Děti i paní učitelky se zapojily do čarování a moc se jim to líbilo.

Děti táhly, táhly slunečnici – 4. třída Měsíček

16.10.2019

Děti ze 4. třídy Měsíček pracovaly na svém záhonku. Táhli jsme, táhli slunečnici ze záhonku, až jsme ji nakonec společnou silou vytáhli a děti mohly na záhonek zasadit podzimní cibuloviny.

Vůně podzimu na 3. třídě Hvězdička

14.10.2019

Máme rádi podzim, protože krásně voní a taky skvěle chutná. O tom jsme se přesvědčili na 3. třídě Hvězdička. Zažili jsme vinobraní, šlapání zelí, vyráběli Podzimníčky, ale hlavně ochutnávali zeleninu, kterou nám hodní rodiče přinesli z domova. Moc za to děkujeme. Taky jsme pozorovali tančící rozinky, to byla legrace.

Příprava ovocného salátu – 4. třída Měsíček

14.10.2019

Minulý týden se děti seznamovaly s ovocem, které roste u nás, ale i s ovocem cizokrajným. Vytvořili jsme si výstavu ovoce. Napichovali jsme ovocné špízy a společně jsme připravovali chutný salát, který jsme s dětmi hned ochutnali.

Vyleť dráčku, až do mráčku

11.10.2019

Krásné babí léto umožnilo dětem z 1. třídy Logo I. pouštět papírového draka v okolí školky.

Sklízení podzimní úrody na přírodní zahradě - 3. třída Hvězdička

07.10.2019

Děti z 3. třídy Hvězdičky navštívily svůj záhonek, aby se podívaly na své výpěstky. Okrasných dýní nasbíraly hned celý košík. Zároveň také nasadily cibulky tulipánů, ze kterých se jistě budeme radovat na jaře.

Ptáčkování na 3. třídě Hvězdička

26.09.2019

Ve středu na zahradě MŠ proběhla ukázka dravců a tak jsme se rozhodli ještě více poznat život ptáků. Prohlíželi jsme si zajímavé a poučné knihy, poslouchali z CD ptačí zpěv. Prozkoumali jsme ptačí hnízdo i peříčka a podle obrázků jsme si o ptáčcích povídali s paní učitelkou.

Dravci na zahradě MŠ

25.09.2019

Na zahradě naší mateřské školy děti zhlédly naučný program o dravcích a sovách. Bylo jim představeno několik druhů dravců a sov. Viděly např. orla skalního, výra velkého, puštíka obecného a další. Děti si mohly dravce prohlédnout zblízka a některé sovy i pohladit. Dozvěděli se, jak se ptáci jmenují, kde žijí a čím se živí. Pan sokolník předvedl dravce i v letu. Děti měly z pozorovaní dravců a sov krásny zážitek.

Krásy slunečnice

19.09.2019

Zamračený čtvrtek si děti ze 4. třídy Měsíček rozzářily výrobou slunečnic. Její krásu obdivovaly také na záhonku třídy, kde si ji vypěstovaly. Vyloupaná semínka, až dozrají, děti nasypou v zimě ptáčkům do krmítka.

Ovocné špízy

18.09.2019

Seznámení s českým i cizokrajným ovocem děti na 1. třídě Logo I. provázelo celý týden. Děti si ovoce malovaly, modelovaly, počítaly, ale i ochutnávaly. Další den si pak společně připravily ovocné špízy.

Červíček Pepíček - 3. třída Hvězdička

18.09.2019

Červíček Pepíček, nepřítel všech jablíček, ale nebojte se s dětmi je to veliký kamarád. Užili jsme si s červíkem legraci a vyrobili mu spoustu jablíček.

Frymík v MŠ

16.09.2019

Dnes nás navštívila šachová figurka Frymík se svou pohádkou o šachovém království. Děti měly možnost se do pohádky zapojit jízdou na rychlém koníkovi nebo se s pohádkovou korunou proměnily na krále a královnu. Děti hledaly ztracené šachové figurky, které se Frymíkovi ztratily. Nakonec zdárně šachové figurky našly, a Frymík je za jejich pomoc obdaroval obrázky.

Malinové oslavy

06.09.2019

V pátek jsme na 5. třídě Sluníčko oslavovali narozeniny dvojčátek Kubíka a Honzíka. Jejich maminka pro děti přichystala skvělý malinový dort. Děti svým kamarádům poblahopřály a velmi si na dortíku pochutnaly. Děti posílají velkou, sladkou pusu jako poděkování.

Vítáme vás v naší školce!

02.09.2019

Ač byl deštivý den, před školkou vládlo veselí a dobrá nálada. Všechny děti vítaly naše veselé pohádkové postavičky!

Těšíme se na vás děti!

30.08.2019

Milé děti, třídy jsou vyzdobené, hračky pro vás přichystané, těšíme se na Vás!