Sluníčko

Naše akce

Zebra na silnici ve 2. třídě Logo II.

30.04.2021

Poslední dubnový týden se v 2. třídě Logo II. nesl ve znamení bezpečnosti na silnici. Děti se naučily poznávat základní dopravní značky, přecházet bezpečně přes cestu a správně se chovat v dopravních prostředcích. Na konci týdne jsme se učili čarovat s barvami a v čarodějnickém reji jsme si na školní zahradě užili létání na koštěti. Jak jinak, než podle dopravních pravidel. Pojďte se proletět s námi.

Čarodějnický rej na zahradě MŠ

30.04.2021

V pátek, poslední dubnový den, navštívili naši školku čarodějové a čarodějky. Na všech třídách se rozpoutal divoký čarodějnický rej. Děti oblečené v krásných kostýmech tancovaly a zpívaly, vařily v kotlíku čarodějnický lektvar, soutěžily v různých soutěžích. Nechybělo ani zdolání čarodějnické stezky. Děti si procvičily obratnost při létání na koštěti a překonávání různých překážek. Kouzelným pohlazením probudily naši zahradu ze zimního spánku. Už se všichni těšíme na sluníčko a hřejivé jarní dny!

Hola,děti čarodějnice už letí!

30.04.2021

Na vzácnou návštěvu čarodějnic se děti ze 4. třídy Měsíček chystaly už celý týden. Vyráběly košťata, vařily lektvary, zdobily třídu, konstruovaly hrady a plnily různé čarodějné úkoly. Při čarodějném pochodu na zahradě MŠ si zahrály na rytmické nástroje, a pomocí kouzel otevřely zahradu po zimě.

Oslavy svátku Dne Země

23.04.2021

V tomto týdnu jsme společně v naší školce oslavili Den Země. Děti se učily, jak chránit naši planetu a správně třídit odpad. Pomáhal jim při tom kamarád Tonda. Ten dětem, za jejich snažení, připravil v pátek 23. dubna hledání pokladu v zahradě školky. Děti plnily aktivity a hledaly poklady Země. Jak se jim dařilo, můžete shlédnout v naší fotogalerii.

Tuli, tuli, tulipán, krásný pán

22.04.2021

Na podzim děti ze 4. třídy Měsíček zasadily cibulky tulipánu na záhonek třídy a netrpělivě čekaly do jara, až vyrostou. A podařilo se! Tulipány krásně vykvetly a při pobytu na zahradě nám dělají radost.

Těšíme se do školy

15.04.2021

Děti ze 3. třídy Hvězdička se do školky moc těšily. Celý tento týden si hrály "Na školu". Povídali jsme si o zápise do 1. třídy, vyráběly si aktovku skládáním z papíru, hrály si s písmenky. Ve čtvrtek jsme se věnovali matematice. Děti si upevnily číselnou řadu, tvořily číslice z plasteliny, pracovaly na pracovních listech, počítaly knoflíky. Nezapomněli jsme však ani na svačinku, a také jsme si pro zdraví zacvičili. To byl pěkný den!

Jak si pejsek s kočičkou pekli k svátku dort - 1. třída Logo I.

26.02.2021

Poslední únorový týden jsme věnovali pohádkám. Přivezl nám je kamarád Večerníček. V pátek jsme se rozloučili dramatizací pohádky "O pejskovi a kočičce", jak si pekli k svátku dort. Dětem se pohádka velmi líbila. A doufejme, že z ní vyplynulo i poučení: To co nám nepatří, si nebereme!

Jsme to co jíme na 3. třídě Hvězdička

26.02.2021

Na 3. třídě Hvězdička proběhl celý týden ve znamení dobrého jídla. Jídlo jsme nejen ochutnávali, ale také jsme s jídlem pracovali např. třídili a počítali. Připravili jsme si i pizzu a upekli ji v peci, dozvěděli jsme se, jak správně prostřít stůl a jak se slušně chovat u stolu. Teď už i víme, které jídlo je zdravé a které nám může i uškodit. Celý týden nás provázel POKUS - vajíčko naložené v octu, to bylo překvapení... :-)

Putování s Pyramidáčkem

19.02.2021

Ve třetím únorovém týdnu se děti v 2. třídě Logo II. seznámily s novým kamarádem Pyramidáčkem. Je to kluk, zdravý jako řípa, a ten učil děti o zdraví prospěšných potravinách. Děti si Pyramidáčka postavily ve třídě a společně s ním plnily různé úkoly. V průběhu týdně se naučily připravovat veselé chlebíčky se zeleninou a skutečně si na nich pochutnaly. Rodičům děkujeme za spolupráci a donesenou zeleninu.

Sláva já jsem malíř

18.02.2021

Sníh na zahradě se proměnil dětem ze 4. třídy Měsíček v malířské plátno. Z domů si přinesli Pet láhve, do kterých jsme namíchali barvy. Malí malíři vytvořili plno krásných obrázků.

Divadlo v MŠ

12.02.2021

Naše školka zněla dětským smíchem a to proto, že naše paní učitelky připravily dětem jedno milé překvapení. Nacvičily maňáskové představení a pohádkou "O paní chřipce" nás nejenom poučily, ale i hodně pobavily. Děti se písničkou zapojily do představení a společnými silami vyhnaly paní Chřipku z naší školky. Děti odměnily paní učitelky za hezké představení hlasitým potleskem.

Už znám své tělo - 4. třída Měsíček

12.02.2021

Celý týden jsme si povídali o lidském těle - ukazovali si, co bychom měli udělat pro své zdraví, jaké máme vnitřní orgány a jakou plní funkci. Vše probíhalo zábavnou a hravou formou. Nezapomněli jsme i na zoubky - učili se je čistit a správně se o ně starat.

Teta Chřipka

11.02.2021

Když nemohou jít děti do divadla, přišla divadelní pohádka za dětmi do 5. třídy Sluníčko. Děti se dozvěděly o bacilech, chřipce, otužování a správné péči o své zdraví, aby je ta teta Chřipka nenavštívila.

Ve zdravotním středisku

05.02.2021

Ve 2. třídě Logo II. jsme s dětmi prožili dva týdny ve znamení hesla "Ve zdravém těle, zdravý duch". Učili jsme se, jak správně žít, abychom nebyli nemocní. A když už onemocníme, jak se správně chovat. Děti si zahrály na dospěláky a ošetřovaly nemocné a zraněné, zkusily si roli lékaře ve zdravotním středisku. Jak se jim dařilo zjistíte, když s námi nahlédnete do lékařské ordinace.

Máme doma hodiny, tikají nám celé dny 4. třída Měsíček

01.02.2021

Dnes jsme s dětmi sledovali, jak ten čas letí a čím se měří. Také jsme si zahráli hru "Honzo, vstávej", kdy nás probudilo zvonění budíku.

Ve zdravém těle zdravý duch - 2. třída Logo II.

29.01.2021

Týden plný zimních radovánek jsme završili "Zimní olympiádou", při níž naší malí sportovci předvedli svou fyzickou zdatnost v různých sportovních disciplínách. Za snahu a šikovnost jim za odměnu byla předána medaile a sladkost.

Už je tady zima, zimní sporty ty jsou prima- 1. třída Logo I.

29.01.2021

Minulý týden jsme se na 1. třídě Logo I. věnovali zimním sportům. Děti si pomocí prožitkové hry s vyrobenými pomůckami vyzkoušely lyžovat a bruslit, vytvořily si kluziště, na kterém s panáčky mohly hrát hokej. Učily se správně oblékat a použít pomůcky, aby byly bezpečně chráněny. Týden zimních sportů se nám všem moc líbil a teď hurá na kopec!

Ať si mrzne, ať je zima, ve školce je vždycky prima - 2. třída Logo II.

28.01.2021

Konečně nám napadl sníh, tak si i děti z 2. třídy Logo II. mohly užít zimních radovánek. Ve třídě procvičovaly prstíky a ruce pomocí nejrůznějších tématicky zaměřených činností. Venku zkoumaly vlastnosti sněhu a zažily správnou „koulovačku“.

Zimní radovánky na 3. třídě Hvězdička

28.01.2021

Celý týden se děti seznamovaly se zimními sporty. Malovaly, sestavovaly, tvořily, skládaly puzzle se zimní tématikou, hrály hokej, předváděly sporty pantomimou. Řešily obrázek IZS a doplňovaly jej. I při pobytu venku si děti na naší přírodní zahradě užily sněhu. Bobovaly, koulovaly se, stavěly sněhuláky. Zimním radovánkám HURÁ!

Paní Zima kraluje, sportovec se raduje - 4.třída Měsíček

28.01.2021

Začalo nám krásně sněžit, tak jsme si s dětmi tento týden ukázali, jak si i v zimě můžeme zasportovat. Seznámili jsme se známými zimními sporty, zalyžovali jsme si, hráli hokej, modelovali, kreslili, tvořili, skládali z písmen názvy sportů…. Slova nestačí, tak se milí rodiče, koukněte na svá zlatíčka, jak se jim to povedlo a hlavně, jak je to bavilo.

Hrátky na sněhu - 5. třída Sluníčko

21.01.2021

Naše sluníčkové děti si užily sněhovou nadílku a na zahradě se pěkně vyřádily. Ve třídě jsme si povídali o zimním období, tvořili jsme z modelíny sněhuláky, z tyčinek sněhové vločky.

Naši sněhuláci

19.01.2021

Dnes jsme ve 4. třídě Měsíček stavěli sněhuláky z různého materiálu. Na závěr jsme jim zazpívali píseň "Sněhulák bílý pán, ze sněhu je udělán".

Zimní radovánky - 1. třída Logo I.

19.01.2021

Sněhová nadílka nás příjemně překvapila, a tak jsme s dětmi vyběhli na zahradu a pustili se do stavění sněhuláka. Děti ve sněhu válely koule, uložily je na sebe a ozdobily hrncem, knoflíky a metličkou. Bylo pěkné pozorovat radost dětí při činnosti. Jaké zklamání ale nastalo další den, když jsme našeho sněhového kamaráda na zahradě už nenašli.

Maškarní rej v 1. třídě Logo I.

14.01.2021

Tento den děti z 1. třídy Logo I. přišly převlečeny v maškarním oblečku. Maškarní rej jsme si pak společným zpíváním, tancováním a hodováním všichni užili a děti se už těší na další třídní akci.

Den smíchu a veselí na 3. třídě Hvězdička

14.01.2021

Ve čtvrtek nastal pro děti očekávaný den - Maškarní karneval. Hned ráno se děti zapojovaly do tance. Po promenádě masek je čekaly zábavné hry, soutěže a diskotéka. Nepohrdly ani malým občerstvením, o které se postarali šikovní rodiče. Bylo to prostě super!

Karnevalové veselí na 5. třídě Sluníčko

14.01.2021

Račte dále, račte dále, račte pane Karnevale. Šaty máme na míru, z krepového papíru. A tak všichni hej, hej, hej, na maškarní rej!

Karnevalový rej ve 4. třídě Měsíček

14.01.2021

Přišel čas karnevalů a rej masek, tak také i u nás ve 4. třídě Měsíček přišel čas, na který se každé dítě velmi těší. "Hurá, maminko připrav mi masku, budeme mít ve školičce karneval“ řeknou děti svým rodičům. A maminky nebo babičky se snaží svým ratolestem připravit tu nejbáječnější masku. Bohužel, neutěšená situace kolem pandemie nám znemožnila se sejít s dětmi v Národním domě v Místku, kde každoročně probíhal karneval, ale to nebyl důvod, proč bychom si jej nemohli užít u nás ve školce společně s kamarády i s paními učitelkami. Společně jsme si zahráli různé soutěže – házeli jsme balené bonbóny do klobouku, zkoušeli se trefit barevnými míčky do kelímku, zatančili si s kamarádem s obručemi a na veselé písničky Štístka a Poupěnky jsme si i zatančili. Samozřejmě nechyběla i přehlídka všech karnevalových masek a nebylo jich málo. Nechyběla i velká odměna ve formě pohoštění, na kterém se podíleli rodiče dětí. A za to jim velmi DĚKUJEME, že se i přes to co se kolem nás děje, snaží svým dětem společně s námi utvořit krásné vzpomínky.

Vítáme Nový rok

06.01.2021

V prvním týdnu nového roku jsme na 5. třídě Sluníčko zavzpomínali na vánoce. Opožděně jsme měli nadílku, kterou si děti hezky s překvapením užily. Dostaly spoustu krásných hraček, se kterými si hned mohly hrát. Oslavili jsme svátek Tří králů a rozloučili se s vánoci a dobou adventní.

Děkujeme andílku, za opožděnou nadílku

05.01.2021

Dnes přinesl Ježíšek dětem na 3. třídu Hvězdička a 4. třídu Měsíček dárečky pod stromeček. Jejich rozzářené oči svědčily o tom, že se nadílka zdařila.

Vánoční nadílka v I. třídě Logo I.

05.01.2021

Stejně letos jako loni, ale opožděně, dostaly děti vánoční nadílku. Dnes děti dychtivě čekaly příchod Ježíška. Čekání si krátily společným zpíváním koled. A pak se už vrhly na rozbalování dárečků - hraček, se kterými si náležitě pohrály.

Čertíčkový den na 5. třídě Sluníčko

04.12.2020

"Budliky, budliky, my jsme čerti z pekla, budliky, budliky, Káča by se lekla"... Čertíci, andělé a malí Mikulášci z 5. třídy Sluníčko, prožili veselý čertíčkový den heslem: "My se čertů nebojíme, my si s nimi zatančíme!"

Příprava na advent - 1. třída Logo I.

30.11.2020

Nastává nám zas, ten adventní čas a my jsme se v 1. třídě Logo I. na něj připravili. V týdnu od 26.11.-30.11. jsme tvořili lucerničky, adventní věnce a pekli jsme perníčky. Taky jsme si zopakovali koledy a už se těšíme na čertovskou hostinu, která proběhne v pátek 4.12.2020.

Advent ve 2. třídě Logo II.

27.11.2020

Advent je tu a ve 2. třídě Logo II. si ho děti pořádně užily. Společně jsme rozsvítili stromeček před školkou, vyrobili jsme si adventní kalendář, povídali si o tom, co advent znamená a proč zapalujeme svíčky na adventním věnci. Nejvíce si děti užily přípravu perníkového těsta, vykrajování perníčků a následně si vyzkoušely i jejich zdobení. Pro mnohé to byla nová zkušenost a při ní dětem oči zářily štěstím. Pojďte k nám nakouknout a trochu z té atmosféry ochutnejte.

Nastává čas adventní - 5. třída Sluníčko

27.11.2020

V týdnu od 23.11. do 27.11. jsme si v tomto duchu na 5. třídě Sluníčko povídali a tvořili. Děti si vyrobily lucerničky, adventní věnečky a společně jsme si upekli vánoční cukroví.

Voňavé Vánoce na 3. třídě Hvězdička

26.11.2020

Stromeček už nám na třídě svítí, proto jsme se dali do pečení. Zdatnější děti se snažily těsto vyválet, a ti ostatní si užili vykrajování a ukládání na plech. Při pečení, cukroví provonělo celou školku. To je dobrota! Mňam!

Válí, válí váleček - 4. třída Měsíček

25.11.2020

Dnes děti ze 4. třídy Měsíček rozvoněly budovu školky pečením lineckého cukroví. Malí cukráři se pustili s chutí do práce a za chvíli bylo hotovo.

Rozsvícení vánočního stromečku - "Já jsem malý stromeček"

24.11.2020

S touto písní jsme s dětmi z naší MŠ rozsvěcovalli vánoční strom před školkou. K této příležitosti si děti vyrobily krásné lucerničky, které navodily vánoční atmosféru.

Zpívejme si, zpívejme

12.11.2020

Čtvrtek byl na 3. třídě Hvězdička ve znamení zpěvu a dobré nálady. Zpěv písniček jsme doplnili rytmickými nástroji a pohybem, který je dětem blízký. Moc jsem si to užili.

Hop, punčoško, na nohu, já ti trochu pomohu

10.11.2020

Při dnešním podzimním povídání jsme si s dětmi ze 4. třídy Měsíček zopakovali, co už umíme s oblečením - ukládat na hromádku, převlékat z rubní strany, zapínat zipy, knoflíky... Aby se nám lépe pracovalo, zpívali jsme si píseň "Kalhoty, boty, mikina, bunda".

Podzimní radovánky ve 2. třídě Logo II.

31.10.2020

Celý říjen jsme si užívali krás a bohatství podzimu. Ve třídě jsme neustále něco tvořili, měli prožitkově zaměřeny dny (Halloween, Uspávání zahrady). Chodili jsme na procházky, pozorovali měnící se podzimní přírodu. Moc jsme si to spolu užili!

Skřítek Lístek a jeho čarování - 5. třída Sluníčko

23.10.2020

V týdnu od 19. do 23. října proběhl na 5. třídě Sluníčko „Prožitkový týden“. Děti se zapojily do výroby strašidel, dýňových bubáků, vyrobily si společně zahradního skřítka. Nasbíraly a vytvořily kouzelné hůlky, těmi pak začarovali naši "přírodní zahradu", uspaly stromy, keře, květinky v trávě. Těm pak společně s kamarády zazpívaly uspávanky a zatančily kouzelnický taneček. Celý týden nám paní kuchařky připravovaly tématické svačinky a obědy, pekly skvělé koláče z dýní. Tento týden jsme si obzvlášť užili.

Podzimní kouzlení na 1. třídě Logo I.

23.10.2020

Dnes jsme si s dětmi užili prožitkový týden plný kouzel a zábavy. Děti si vyrobily kouzelné hůlky a oblékly se do strašidelných převleků. Vyráběli jsme výrobky z dýní, nazdobili si třídu i šatnu. Uspořádali si halloweenskou hostinu. Dětem se týden plný tance, soutěží a dobrůtek velmi líbil a již se těší na příští rok.

Uspávání zahrady

22.10.2020

Podzim nám přináší čas, kdy sklízíme zeleninu ze zahrádek, vše odkvétá, padá listí ze stromů, zvířátka si tvoří své pelíšky. Celá příroda se připravuje na zimní čas. Také v naší školce se zahrada chystá k odpočinku. A tak jsme si zahráli na kouzelníky a společně se vydali jí kouzelným zaklínadlem uspat. Děti poděkovaly stromečkům, keřům, trávě i kytičkám, pohladily je a objaly. Nechyběla ani ukolébavka pro příjemný odpočinek. A co je důležité si uvědomit? Tak jak vše utichá v přírodě, měli bychom se i my lidé utišit a dopřát si čas, načerpat nové síly.

Strašidelný den na 3. třídě Hvězdička

21.10.2020

Děti prožily super strašidelný den. Přišly z domova oblečené jako strašidla. Celý den tancovaly, hrály hry a předváděly ve strašidelném průvodu své masky. Na závěr nás čekala strašidelná hostina.

Veselý oranžový den na 3. třídě Hvězdička - DÝŇOVÁNÍ

20.10.2020

Celá naše třída se zabarvila do oranžové barvy, když si děti donesly z domova dýně a také si sladily oblečení do stejné barvy. Dýně jsme společně nazdobili. Paní kuchařky nám uvařily dobrotku v podobě dýňového pyré a dýňového koláče. Mňam....děkujeme.

Podzimní procházka - 5.třída Sluníčko

19.10.2020

Dnes jsme s dětmi využili pěkného počasí a vyrazili na procházku do parku. Sbírali jsme přírodniny, které využijeme ke tvoření v MŠ.

Podzim je tu - 2. třída Logo II.

16.10.2020

V naší třídě jsme společně přivítali podzim a mnohé se o něm naučili. S dráčkem Fráčkem jsme vyletěli do oblak a pozorovali vše, co se v přírodě s podzimem mění. Děti mu zdobily barvičkami nebo přírodninami jeho dračí ocásek. Procvičily si stříhání listů nebo se naučily hrát novou společenskou hru. Šikovné ruce provlékaly dráčka provázkem a vázaly uzlíky na jeho ocásek. Dětem se moc dařilo a podzimní "dračí" téma se jim líbilo.

JABLÍČKOVÝ a ŠTRŮDLOVÝ DEN - 4. třída Měsíček

08.10.2020

Dnes se děti ze 4. třídy Měsíček přenesly do ovocného sadu a v roli červených, žlutých a zelených jablíček prožily den plný radosti a zábavy. Hned po příchodu si vyrobily jablíčkové jmenovky, vymodelovaly jablíčka a hrou s tiskátky "zavařily“ kompot. Po zamyšlení a odpovědi na otázku: "Jaká jablíčka jsou, kde se vzala a jaký z nich máme užitek?“ si děti procvičily své znalosti a protáhly svá tělíčka v zábavných činnostech a pohybových hrách. Po hře NA JABLÍČKOVÉHO KRÁLE si zahrály NA ČERVÍKY, NA TRHÁNÍ - ČESÁNÍ OVOCE, NA JABLÍČKOVÉHO HADA a NA PODZIMNÍ KOŠÍK. Jablíčkový den ukončily společným zpěvem písniček o jablíčku: Pod naším okýnkem, Koulelo se, koulelo a Měla babka čtyři jabka. Následující den se třídou linula vůně jablíček, skořice a vanilky. Děti převzaly roli kuchtíků a kuchtiček a z jablíček, které si přinesly, si vytvořily štrůdlíčky. Velký dík patří rodičům, kteří se na tomto dni podíleli a hodným kuchařkám, které nám štrůdlíčky dozlatova upekly.

Sluníčkové děti

07.10.2020

Děti ze 5. třídy Sluničko jsou naše "malá sluníčka" z celé školky. V září jěště moc "sluníčka nesvítila, byly mráčky i deštík". Nyní už všechny děti září jako sluníčka.

Pohádka "O veliké řepě"

06.10.2020

Děti na 1. třídě Logo I. hrají velmi rádi divadlo. A protože jsme si celý týden povídali o zelenině, kterou sklízíme na podzim na zahrádce, zahráli jsme si pohádku "O veliké řepě". Děti se jí nejdřív naučily vyprávět podle obrázků, rozdělily si role a masky a už se hrálo. Podívejte se, jakou měly veselou náladu.

Okřídlení vládci lesa přilétli za dětmi do 2. třídy Logo II.

30.09.2020

V posledním zářijovém týdnu navštívili naší školku okřídlení vládci lesa. V 2. třídě Logo II. se děti o nich dověděly mnoho zajímavého. Měly možnost prohlédnout si pštrosí vejce a porovnat ho s vajíčkem slepičím. Poslechly si zvuky ptáků, poznávaly nejznámější dravce na obrázcích, zahrály si pohybovou hru "Na sovy". Vyzkoušely si loupání mrkve a připravily společně mrkvičkové tyčinky, aby měly ostříží zrak jako orel. Procvičily barvy a geometrické tvary jako moudré sovy. Vy se na všechno, co děti zvládly, s námi podívejte.

Dravci na zahradě MŠ

30.09.2020

Dnes jsme na zahradě MŠ shlédli ukázku práce s dravými ptáky, jako jsou sokol, orlice, kondor, poštolka. Některé si děti mohly i pohladit, např. sovu. Ani nepřízeň počasí nezkazila radost dětí.

Brambůrkové dny na 4. třídě Měsíček

25.09.2020

V tomto týdnu jsme se s dětmi zaměřili na podzimní sklizeň zeleniny. Na chvíli jsme se stali malými zahradníky a zkusili jsme si vykopat červenou řepu, kterou jsme si na jaře zasadili. Na příští jaro jsme si do záhonků přichystali cibulky tulipánů a už se moc těšíme, jak krásně budou kvést. V dalších dnech jsme si udělali "brambůrkové dny", kdy jsme si hráli s bramborami, zkoušeli jsme jejich vůni, tvrdost, rozdílnost tvarů a barev a zahráli jsme si s nimi spoustu zajímavých her. Nakonec jsme si z brambor vyzkoušeli připravit zdravou pochoutku – pečené brambory s bylinkami, o jejichž přípravu se postaraly naše hodné paní kuchařky.

Bylinková zahrádka

23.09.2020

Děti z 1. třídy Logo I. a 2. třídy Logo II. se v průběhu září starají o naši bylinkovou zahrádku. Po prázdninách jsme ji společně vypleli a okopali a každý den ji děti zalévají. Z nasušených bylinek si uvaříme lahodný čaj a paní kuchařky nám jimi mohou zpestřit polévku nebo hezky ozdobit jídlo.

Dýňoviště

23.09.2020

Na jaře jsme s dětmi založili na naší zahradě nové dýňoviště. Ze semínek jsme předpěstovali rostlinky dýní, které děti samy zasadily. Ty jsme okopávali a pravidelně zalévali. I když si v našem dýňovišti našli domov slimáci, nenechali jsme se odradit a teď na podzim můžeme sklízet. Paní kuchařky nám z dýní uvařily chutnou polévku a kompot. Příští týden se budeme těšit na dýňový koláč.

Prožitkové hry v lese

22.09.2020

Na první podzimní den jsme se s předškoláky naší mateřské školy vydali do blízkého lesíku "U splavu". Tam se děti prožitkovou formou seznámily s různými druhy zvířat žijících v našich lesích. Poznávaly je podle kožešin a paroží. Mohly si prohlédnout jejich lebku a zuby. V další části se děti seznamovaly s druhy stromů a jejich plody. Povídali jsme si o tom, jak se správně v lese chovat a k čemu je nám les užitečný.

Motám, motám pavučinku

21.09.2020

Končí babí léto a začíná podzim. Na 1. třídě Logo I. jsme si hráli na pavoučky. Děti si procvičily motoriku motáním pavučinky z klubíček. Cvičily přelézání a prolézání při hře na pavouka a mušky.

T-Mobile olympijský běh - Běží celá školka

16.09.2020

Naše děti se zúčastnily celostátníno olympijského běhu, který proběhl na zahradě naší MŠ. Heslo Emila Zátopka "Když nemůžeš, tak přidej" nás provázelo soutěžním dopolednem. Děti si kromě medaile, diplomu a malé sladké odměny, odnesly skvělý sportovní zážitek.

Venku je nám prima - 2. třída Logo II.

15.09.2020

Krásné zářijové slunečné počasí vybízí k venkovním radovánkám a tak poznáváme procházkami okolí školky, staráme se o náš třídní záhonek a užíváme si veškerých herních prvků zahrady.

Kopu, kopu brambory

15.09.2020

Děti z 3. třídy Hvězdička prožívaly slavnostní den - vykopávku brambor. I když jsme velkou úrodu nesklízeli, o to měly děti větší radost z každého objeveného bramboru. Paní kuchařky nám slibily, že nám je připraví na loupačku.

Ahoj, děti! - 2. třída Logo II.

09.09.2020

Vítáme všechny děti po prázdninách a věříme, že nás čeká rok plný dobrodružství, nových objevů a zážitků v přátelském kolektivu, kde nám společně bude moc dobře.

1. den ve školce na 4. třídě Měsíček

01.09.2020

Pohodička tady je, každý si to užije. Hráli jsme si, povídali, celý den se spolu smáli.

První den s úsměvem na 3. třídě Hvězdička

01.09.2020

Na 3. třídě Hvězdička vládla první den velká pohoda. Moc jsme se na sebe všichni těšili. Děti přivítala kouzelná hvězdička a provázela je po celý den.

Hurá do školky!

01.09.2020

Září klepe na dveře školka zase otevře. Přišlo do ní mnoho dětí, bylo jich tu jako smetí. Stanou se z nich kamarádi, co se mají spolu rádi.