Sluníčko

Naše akce

Dravci na zahradě MŠ

30.09.2020

Dnes jsme na zahradě MŠ shlédli ukázku práce s dravými ptáky, jako jsou sokol, orlice, kondor, poštolka. Některé si děti mohly i pohladit, např. sovu. Ani nepřízeň počasí nezkazila radost dětí.

Brambůrkové dny na 4. třídě Měsíček

25.09.2020

V tomto týdnu jsme se s dětmi zaměřili na podzimní sklizeň zeleniny. Na chvíli jsme se stali malými zahradníky a zkusili jsme si vykopat červenou řepu, kterou jsme si na jaře zasadili. Na příští jaro jsme si do záhonků přichystali cibulky tulipánů a už se moc těšíme, jak krásně budou kvést. V dalších dnech jsme si udělali "brambůrkové dny", kdy jsme si hráli s bramborami, zkoušeli jsme jejich vůni, tvrdost, rozdílnost tvarů a barev a zahráli jsme si s nimi spoustu zajímavých her. Nakonec jsme si z brambor vyzkoušeli připravit zdravou pochoutku – pečené brambory s bylinkami, o jejichž přípravu se postaraly naše hodné paní kuchařky.

Bylinková zahrádka

23.09.2020

Děti z 1. třídy Logo I. a 2. třídy Logo II. se v průběhu září starají o naši bylinkovou zahrádku. Po prázdninách jsme ji společně vypleli a okopali a každý den ji děti zalévají. Z nasušených bylinek si uvaříme lahodný čaj a paní kuchařky nám jimi mohou zpestřit polévku nebo hezky ozdobit jídlo.

Dýňoviště

23.09.2020

Na jaře jsme s dětmi založili na naší zahradě nové dýňoviště. Ze semínek jsme předpěstovali rostlinky dýní, které děti samy zasadily. Ty jsme okopávali a pravidelně zalévali. I když si v našem dýňovišti našli domov slimáci, nenechali jsme se odradit a teď na podzim můžeme sklízet. Paní kuchařky nám z dýní uvařily chutnou polévku a kompot. Příští týden se budeme těšit na dýňový koláč.

Prožitkové hry v lese

22.09.2020

Na první podzimní den jsme se s předškoláky naší mateřské školy vydali do blízkého lesíku "U splavu". Tam se děti prožitkovou formou seznámily s různými druhy zvířat žijících v našich lesích. Poznávaly je podle kožešin a paroží. Mohly si prohlédnout jejich lebku a zuby. V další části se děti seznamovaly s druhy stromů a jejich plody. Povídali jsme si o tom, jak se správně v lese chovat a k čemu je nám les užitečný.

Motám, motám pavučinku

21.09.2020

Končí babí léto a začíná podzim. Na 1. třídě Logo I. jsme si hráli na pavoučky. Děti si procvičily motoriku motáním pavučinky z klubíček. Cvičily přelézání a prolézání při hře na pavouka a mušky.

T-Mobile olympijský běh - Běží celá školka

16.09.2020

Naše děti se zúčastnily celostátníno olympijského běhu, který proběhl na zahradě naší MŠ. Heslo Emila Zátopka "Když nemůžeš, tak přidej" nás provázelo soutěžním dopolednem. Děti si kromě medaile, diplomu a malé sladké odměny, odnesly skvělý sportovní zážitek.

Venku je nám prima - 2. třída Logo II.

15.09.2020

Krásné zářijové slunečné počasí vybízí k venkovním radovánkám a tak poznáváme procházkami okolí školky, staráme se o náš třídní záhonek a užíváme si veškerých herních prvků zahrady.

Kopu, kopu brambory

15.09.2020

Děti z 3. třídy Hvězdička prožívaly slavnostní den - vykopávku brambor. I když jsme velkou úrodu nesklízeli, o to měly děti větší radost z každého objeveného bramboru. Paní kuchařky nám slibily, že nám je připraví na loupačku.

Ahoj, děti! - 2. třída Logo II.

09.09.2020

Vítáme všechny děti po prázdninách a věříme, že nás čeká rok plný dobrodružství, nových objevů a zážitků v přátelském kolektivu, kde nám společně bude moc dobře.

1. den ve školce na 4. třídě Měsíček

01.09.2020

Pohodička tady je, každý si to užije. Hráli jsme si, povídali, celý den se spolu smáli.

První den s úsměvem na 3. třídě Hvězdička

01.09.2020

Na 3. třídě Hvězdička vládla první den velká pohoda. Moc jsme se na sebe všichni těšili. Děti přivítala kouzelná hvězdička a provázela je po celý den.

Hurá do školky!

01.09.2020

Září klepe na dveře školka zase otevře. Přišlo do ní mnoho dětí, bylo jich tu jako smetí. Stanou se z nich kamarádi, co se mají spolu rádi.