Barvička

Naše akce

Požární poplach

25.06.2020

Dnes jsme si s dětmi vyzkoušeli, co bychom dělali, kdyby začalo hořet. Naštěstí máme školku plnou šikovných dětí a v krátkém čase, rychle, ale bezpečně se nám podařilo dostat ven před naší mateřskou školu. Hurá!

Ferda mravenec objevuje svět - 2. třída Žlutá

22.06.2020

Za dětmi do třídy přišel Ferda mravenec a chtěl vědět všechno, co znají děti o planetě Zemi. A tak děti Ferdu mravence zavedly do pravěku mezi dinosaury. Zahrály si na paleontology a tvořily ze samotvrdnoucí hmoty fosílie a v pískovišti odhalily kostry dinosaurů. Na zahradě MŠ si vyzkoušely frotáž kůry stromů. Děti si vyzkoušely, jak se maluje na kameny. Dále mu ukázaly, jak umí přiřazovat stíny k obrázkům. S Ferdou si prohlížely knížky a naučily ho hrát pexeso. Ale co děti i Ferdu nejvíc bavilo, byla výroba formikária - domeček pro mravence (chov mravenců). Teď každý den sledujeme, jak se žije mravencům v jejich novém domečku.

Pasování předškoláků

19.06.2020

Dnes jsme si společně užili slavností den, kdy byli naši předškoláci pasováni na školáky. Předškoláci přednesli báseň, zazpívali písničky a zahráli divadlo ostatním dětem na rozloučenou. Moc se jim to povedlo a při jejich pasování ukáplo i pár slziček. Doufáme, že se jim všem bude v životě dařit a přejeme jim i vám rodičům mnoho krásných chvil. Video z pasování můžete shlédnout na: https://www.youtube.com/watch?v=jLA0ZArZ0KQ

Projektový den v MŠ - Jóga pro děti

17.06.2020

Dnes jsme si s dětmi užili příjemný den plný pohybu a relaxace. Navštívila nás lektorka dětské jógy. Naučila děti různé jógové sestavy, zahráli si společně hry a nakonec si zarelaxovali s příjemnou hudbou a vonným olejíčkem.

Na palouček letí brouček - 2. třída Žlutá

13.06.2020

Tento týden byl zaměřen na broučky. Děti se seznámily s vývojovými fázemi berušek, motýlů, včel a mravenců, osvojily si nové poznatky ze života hmyzu.

Cestujeme po světě - 3. třída Modrá

03.06.2020

Celý týden jsme s dětmi cestovali po světě a poznávali různé kultury a přírodu. Navštívili jsme vyprahlou africkou poušť, ledové oblasti severního pólu, divokou přírodu tropických lesů nebo třeba asijskou kulturu. Mnoho jsme se toho naučili a užili si příjemný tématický týden.

Šmoulí dny

29.05.2020

Tento týden byl zaměřen na Šmouly. S dětmi jsme si připomněli jména jednotlivých Šmoulů a dalších postaviček vystupujících v této pohádce. Povídali jsme si o jejich vlastnostech, děti určovaly, které postavy byly kladné - záporné. Děti měly možnost přinést si šmoulí kostým (čepici, …), podílely se na přípravách MDD v MŠ.

Dětský den - Záchrana Šmoulinky

27.05.2020

Ráno jsme dostali zprávu od Gargamela, že unesl Šmoulinku a jestli ji chceme vysvobodit, musíme se vydat do "Začarovaného lesa". Vůbec jsme neváhali, plní odvahy a odhodlání jsme se vydali na dalekou cestu plnou různých překážek. Zvládli jsme překonat třeba i lávku, pod kterou se plazili hadi. Abychom Šmoulinku zachránili, museli jsme vylovit klíč ze slizu a odemknout Gargamelův hrad. Pomocí zaklínadla, se nám podařilo Šmoulinku zachránit. Odměnou nám byla radost Šmoulinky a dáreček, který jsme za odvahu dostali. Odkaz na video z Dětského dne https://www.youtube.com/watch?v=KwG4LKJB5Qo

Po dlouhé době konečně ve školce

11.05.2020

S dětmi jsme nezaháleli a hned jsme prozkoumali co je na zahradě nového. Vytvořili jsme si nové broukoviště, užívali si pískoviště a koloběžky.

Sázení vánočního stromečku na zahradě MŠ

12.03.2020

Dnes jsme se všichni sešli na zahradě a hned jsme se pustili do práce. Sázení stromečku se nesmí podcenit. Společnými silami jsme vykopali velkou díru a stromeček jsme zasadili. Aby se vše vydařilo, přidali jsme kvalitní hlínu a pořádně jej zalili. Nezapomněli jsme ani na naší zahrádku, kde už nám krásně rostou jarní květiny. Teď už jen budeme držet pěsti, aby se stromečku u nás dařilo.

Svět plný barev

24.02.2020

Ani o prázdninách jsme nelenili. Zahráli jsme si na vědce a zkoušeli míchat barvy za pomocí vědeckého setu. Spoustu zábavy si děti užily i s pěnou na holení.

Vesmírem se proletíme, z rakety vás pozdravíme - 2. třída Žlutá

21.02.2020

V tomto týdnu jsme si s dětmi povídali o vesmíru. Děti byly motivovány ukázkou sluneční soustavy, společně jsme si pak sluneční soustavu sestavili pomocí tmavé látky a dalších prvků. Děti se seznámily s novými slovy - raketa, raketoplán, kosmonaut, skafandr, družice.

Dětičky plavou jako rybičky

20.02.2020

Jak tomu bývá každoročně zvykem, tak i v tomto školním roce děti navštěvují předplavecký kurz. Všichni překonali počáteční obavy z první návštěvy bazénu, nyní si to s radostí a velkým nadšením užívají.

Bruslení pro předškoláky

19.02.2020

Dnes jsme si s předškoláky vyzkoušeli, jak bruslí hokejisté. Dostali jsme brusle, helmy, chrániče a hurá na led. Všichni jsme si to užili a už se těšíme na další bruslení.

Cesta na severní pól - 3. třída Modrá

14.02.2020

Eskymácké děti mají školu z ledu, učí se tam eskymáckou abecedu. Eskymácká abeceda to je krásná věda, sáňkování, koulování a lov na medvěda.

Pečujeme o zvířátka - 2.třída Žlutá

14.02.2020

Celý týden jsme si s dětmi povídali o ptácích a volně žijících zvířátkách v zimě. Prohlíželi jsme si encyklopedie, zkoušeli stavět krmítka a krmelce. Děti skládaly obrázky, přiřazovaly stopy ke zvířátkům. Do krmítek jsme vyrobili dobroty a ptáčci si na nich už pochutnávají.

Mrazík cení zoubky, chtěl by do chaloupky - 2. třída Žlutá

07.02.2020

Celý týden jsme si s dětmi povídali o bezpečném sáňkování, o sněhulácích (jak vypadají), jak se oblékáme v zimě, jaké ptáky můžeme v zimě vidět. Děti dostaly do povědomí názvy jednotlivých ptáků.

Lyžák

31.01.2020

Lyžařský výcvik na Bíle se nám vydařil. Děti za týden na lyžích udělaly veliký posun. Z prvotních obav co je čeká, se nakonec všichni stali vášnivými lyžaři.

Hrajeme si na doktory - 2. třída Žlutá

20.01.2020

Dnes si děti měly možnost zahrát na doktory. Seznámily se s pracovními pomůckami doktorů, osvojily si nové pojmy, vyzkoušely si manipulaci s obvazem, fonendoskopem, třídily tabletky podle barev.

Muzikohrátky ve 3. třídě Modré

13.01.2020

Dnes jsme si všichni užili den plný hudby. Ve třídě zazněly různé netradiční hudební nástroje - tibetské mísy, brumle, čaringa aj. Děti si také zahrály na africké bubny. Vše jsme si moc užili a těšíme se na další hudební zážitky.

Muzikohrátky - 2. třída Žlutá

13.01.2020

Naše děti se seznámily s netradičními hudebními nástroji, měly možnost procvičit si rytmus a sluchové vnímání při hraní na afrických bubnech.

Karneval nechodí potichu

09.01.2020

Dnes se konal velký bál, říká se mu karneval. Masky jsme si vyrobili, barevně vše nazdobili. Sladké, slané dobroty, dali jsme si já i ty. S klaunem jsme si zatančili a zábavu si užili. Děkujeme pěkně vám, že jste přišli všichni k nám. Hola hej karneval si užívej!

Divadelní představení "Průzkumníci v lese"

08.01.2020

Dnes nás navštívilo divadlo. Spolu s krásnými písničkami se děti ocitly v lese. Hledaly houby, setkali se s jelenem a laní a užily si spoustu zábavy.

Návštěva kaprů - 3. třída Modrá

19.12.2019

Dnes jsme se vydali na náměstí zjistit, zda už se tam prodávají kapři. A měli jsme štěstí! Dokonce si děti mohly jednoho kapra pohladit pro štěstí.

Nafukovací překvapení na 3. třídě Modré

19.12.2019

Dnes jsme pozvali děti z ostatních tříd k nám na návštěvu. Čekalo je totiž překvapení. Posadili jsme se a přemýšleli, co se schovává pod látkou. Najednou se začala pomalu zvedat, až nakonec z ní vykoukl Santa Claus. Děti držely pěsti a fandily mu, aby vstal ze země, což se nakonec povedlo. Zazpívali jsme mu písničky, pomazlili se s ním a nakonec jsme si něco přáli. Tímto děkujeme rodičům, že nám přinesli takové překvapení a udělali radost dětem a celému kolektivu MŠ.

Vánoční nadílka na 2. třídě Žluté

16.12.2019

Dnes jsme si vytvořili ve třídě vánoční den. Třídou zněly koledy, vonělo cukroví a společně jsme si povídali u stromečku. S dětmi jsme navštívili 1. třídu Zelenou logo, kde jsme si společně zazpívali vánoční písničky a napjatě poslouchali, kdy zazvoní zvoneček a pod stromečkem se objeví dlouho očekávané dárky. Společně jsme si pak dárky rozbalili a Ježíškovi za ně poděkovali.

Vánoční nadílka na 3. třídě Modré

16.12.2019

Zapálili jsme si třetí svíčku na adventním věnci a pověděli si příběh o tom, jak se narodil Ježíšek. Otevřeli jsme okno a pak už jsme jen čekali, zda se i za námi ve školce Ježíšek zastaví a zda nám donese nějaké dárečky. Se zvoněním zvonečku se děti rozeběhly ke stromečku, kde na nás čekala bohatá nadílka. Do otevřeného okna děti s radostí poděkovaly Ježíškovi a vrhly se na rozbalování dárků.

Vánoce – 1. třída Zelená logo

16.12.2019

V pondělí jsme slavili Vánoce a navštívil nás štědrý Ježíšek. Svátečního dopoledne se účastnili také rodiče dětí. Díky štědrým maminkám jsme měly plný stůl a děti si pochutnávaly na cukroví. Přejeme příjemné prožití vánočních svátků a radostný a úspěšný rok 2020.

Vánoční tvoření - 1. třída Zelená logo

12.12.2019

Děti se v tomto týdnu dozvěděly o tom, co se přihodilo tenkrát před dávnými časy v Betlémě. A odkud pramení původ nekrásnějších svátků v roce. Kouzelný předvánoční čas jsme si zpestřili pečením cukroví a tematickými vycházkami.

Jak jsme pekli cukroví - 2. třída Žlutá

11.12.2019

S dětmi jsme si udělali těsto, ze kterého jsme si vytvořili vanilkové rohlíčky. Děti si pečení moc užily a na cukroví si i pochutnaly.

Procházka vánočním náměstím - 2. třída Žlutá

11.12.2019

Vánoční atmosféru si s dětmi užíváme i při procházkách. Tentokrát jsme se byli podívat na náměstí, kde jsme se zastavili u živých zvířat. Prohlídku jsme zakončili u Ježíškovy pošty, kde jsme zazvonili ve zvoničce.

Předvánoční zpívání

11.12.2019

Ve středu sboreček zavítal mezi seniory a zpestřil jim jejich předvánoční posezení hudebním vystoupením. Zpěváčkům se vystoupení povedlo, za což si zasloužili veliký potlesk a sladkou odměnu.

Vánoční tvoření - 1. třída Zelená logo

11.12.2019

Ve čtvrtek si děti společně s rodiči vyráběly krásné vánoční svícny.

Vystoupení sborečku v adventním městečku

10.12.2019

Dnes děti ze sborečku zazpívaly na náměstí Svobody v Místku. Podílely se tak na vytváření sváteční atmosféry adventního městečka. Zazpívaly písničky a přednesly básničky, které pečlivě zkoušely ve školce. Na vystoupení se moc těšily a také si ho pořádně užily.

Divadlo - "Jak víla hledala vločku"

09.12.2019

Dnes jsme měli ve školce divadlo. Pohádková víla hledala sněhovou vločku a naštěstí ji s pomocí pár přátel našla. Děti si divadelní představení užily, dokonce si i zazpívaly a zatancovaly.

Zdobení vánočního stromečku na 3. třídě Modré

09.12.2019

Vánoce se blíží a tak jsme se s chutí pustili do zdobení stromečku. Díky ochotě jednoho tatínka jsme si mohli ozdobit stromeček živý, snad se nám ho na jaře podaří také zasadit. Děkujeme!

Workshop na téma - logopedická beseda

09.12.2019

Dnes jsme my učitelé i rodiče měli možnost zúčastnit se besedy na téma logopedie. Navštívily nás paní Mgr. Lenka Zagorová a paní Mgr. Kateřina Tesarčíková - klinické logopedky, které se této problematice dlouhodobě věnují. Dozvěděli jsme se mnoho informací o prevenci, diagnostice a případných postupech nápravy řeči. Tímto děkujeme všem rodičům, kteří přišli a zúčastnili se této zajímavé besedy.

Čertovské dopoledne ve 3. třídě Modré

06.12.2019

"Dupy, dupy dupáníčko, to je malé zlobeničko. Jako čerti v pekle, cvičili jsme vztekle."

Mikuláši, Mikuláši, kdo to tady děti straší

05.12.2019

Dnešní den se stal pro všechny děti v naší mateřské škole dnem očekávání. Někdo se na Mikuláše těšil, jiný měl trochu obavy. Mikuláš vstoupil do třídy v doprovodu milého anděla a neposedného čertíka. Přečetl z moudré zlaté knihy, děti mu zazpívaly písničky a slíbily, že budou hodné. Mikuláš pak společně s andělem nadělili dárečky. A s velkou radostí nás všech, čertík rozdal jen pár brambor a odešel s prázdnou.

Návštěva adventního městečka - 3. třída Modrá

03.12.2019

Dnes jsme si udělali procházku na náměstí, kde jsme si navodili sváteční atmosféru. Děti pozorovaly zvířátka v ohrádce, podívaly se na vánoční trhy, prohlédly si ozdobený stromeček a popovídali jsme si o betlémě.

Advent začína - 2. třída Žlutá

29.11.2019

V průběhu týdne jsme si s dětmi povídali o Adventu - zvyky a tradice. Děti vyráběly různé adventní ozdoby.

Brzy budou vánoce – 1. třída Zelená logo

29.11.2019

Navštívili jsme tradiční vánoční jarmark na 4. ZŠ a prošli se Adventním městečkem.

Pohádkový les - 2. třída Žlutá

28.11.2019

Dnes jsme s dětmi navštívili 1. třídu Zelenou logo, kde nás přivítali lesní skřítci a kouzelný les. Děti se naučily od skřítků lesní tanečky, ochutnávaly kouzelný nápoj, prohlédly si kouzelnou lucerničku a pelíšek skřítků. V závěru návštěvy přišel mezi děti "Obr Zlobr", kterého pak skřítci vyhnali.

Kouzelný les – 1. třída Zelená logo

28.11.2019

Ve čtvrtek jsme si hráli na pohádkový les. Děti si upevnily získané poznatky o podzimu a o chování některých zvířat příchodem zimy.

Rozsvítíme stromeček

26.11.2019

Dnes ve školce vládla sváteční atmosféra. Celý den jsme se těšili, až odpoledne na zahradě MŠ rozsvítíme vánoční stromeček. Za zpěvu koled, které zpívaly děti, rodiče rozsvítili prskavky. A pak už přišla ta pravá chvíle - stromeček krásně zazářil. Na závěr si děti i rodiče pochutnali na dětmi upečených perníčcích.

Pečeme a slavíme - 2. třída Žlutá

25.11.2019

Dnešní den si děti s nadšením užily, připravovaly těsto na perníčky - míchaly, válely, vykrajovaly různými vykrajovátky a pokládaly na plech. Společně jsme pak oslavili narozeniny od Esterky.

Týden zdraví na 3. třídě Modré

22.11.2019

Celý týden jsme se s dětmi věnovali tématu zdraví. Seznámili jsme se s novým kamarádem bacilem Cecilem, kterého jsme učili, jak pečovat o své zdraví, jak si mýt ruce, co dělat, když jsme nemocní a také, proč je důležité jíst vitamíny a sportovat.

O nafouknutém balónku

20.11.2019

Tak se jmenovala pohádka, se kterou k nám do školky přijelo "Interaktivní divadlo" s logo hraním. Děti pohádka zaujala od první chvíle, nakonec si všechny odnesly balónek ve tvaru zvířátka.

Návštěva 4. ZŠ - „Čteme dětem“

14.11.2019

Na druhé setkání se staršími kamarády ve škole, se děti velmi těšily. Povídali si o lese, školáci jim přečetli různé básničky a pohádky, zahráli si hry a splnili pár úkolů.

Připravujeme záhonky na jaro

13.11.2019

Dnes děti z 2. třídy Žluté a 3. třídy Modré na zahradě MŠ, sázely do záhonků cibulky narcisů a tulipánů. Na jaře nám školní zahrada krásně rozkvete.

Krakonoš ve školce

06.11.2019

Dnes do naší školky přijelo divadlo Úsměv s pohádkou "Krakonošova mlha". Děti se seznámily s Krakonošem, zajíčky, ježkem a s vílou. Je podzim, padá listí a na horách bývají husté mlhy. A co se nestalo. Víla a zajíčci se v takové husté mlze na horách ztratili. Ale byl tady Krakonoš, který jim pomohl a dětem pověděl, jak se mají na horách chovat, aby se jim nic nestalo. Pohádka se nám líbila a ještě jsme se i něco naučili.

Malí stavitelé - 2. třída Žlutá

04.11.2019

Na třídu jsme dostali nové molitanové kostky. Děti si je velmi oblíbily, staví domy, hrady, bunkry.

Veselé podzimní dopoledne na 3. třídě Modré

01.11.2019

Děti se proměnily v kouzelníky a kouzelnice, nechyběl ani Černý panter, bojovník Ninja nebo kostlivec. Společně jsme si pak užili den plný zábavy, her a tanců.

Povídání o šnecích

30.10.2019

Zajímavé povídání o šnecích pro děti připravil náš kamarád, možná budoucí biolog či veterinář nebo entomolog. Děti se dověděly zajímavé věci o chovu šneků a jak se o ně starat.

Projekt "Medové snídaně"

25.10.2019

Cílem projektu je seznámit děti se zdravým životním stylem a propagace kvalitních potravin, hlavně medu. A tak za námi do školky přijel pan včelař, který dětem vyprávěl o významu chovu včel a o tom jak vzniká med. Děti si prohlédly nejen obrázky, ale také ochranný oděv včelaře. Dětem se vyprávění líbilo, s nadšením vše sledovaly.

Podzimní dílny na 3. třídě Modré

24.10.2019

Společně si dnes maminky, tatínci, babičky či dědečkové mohli s dětmi vyrobit podzimní ozdobu. Děkujeme všem, kteří přišli strávit příjemný den v naší školce.

Den se strašilkami a vitaminová nadílka na 3. třídě Modré

24.10.2019

Náš kamarád nám do školky přinesl ukázat strašilky a pěkně nám o nich popovídal. Děkujeme za pěkné zpestření dne. Zároveň jsme nelenili. Děti oloupaly brambory, nakrajely papriku, naškrábaly a nastrouhaly mrkev. Nakonec jsme s chutí všechno snědli. To byla dobrota!

Podzimní tvoření - 2. třída Žlutá

24.10.2019

Dnes se sešli ve třídě rodiče s dětmi ke společnému tvoření. Každý si vyrobil podzimní dekoraci z listí, větviček a jiných prvků. Domů si odnesli krásné housenky a stonožky.

Pečeme ve školce - 2. třída Žlutá

22.10.2019

Během podzimních dní jsme si s dětmi povídali o sklízení úrody na poli a na zahradě. Zeleninu jsme poznávali nejen podle vzhledu, vůně, chuti. Z mrkve jsme si upekli mrkvový koláč. Práce děti bavila a moc se jim to líbilo. PS: Fotky z ochutnávky nemáme, protože koláč děti snědly tak rychle, že jsme je nestihli vyfotit:-)

Za malými vrátky kouknem do zahrádky - 2. třída Žlutá

18.10.2019

Tento týden jsme si začali povídat o zelenině. Děti se postupně seznámily s jednotlivými druhy zeleniny. Zkoumali jsme je hmatem, čichem, chutí.

Oslava byla veliká - 2. třída Žlutá

18.10.2019

V pátek se nám sešly oslavy narozenin dvou dětí: Verunky a Patrika. Maminky oslavenců pro ostatní děti připravily samé dobroty. Verunce a Páťovi jsme pak společně zazpívali narozeninovou písničku a poblahopřáli jim.

Pečeme štrůdl na 3. třídě Modré

18.10.2019

Dnes jsme se pustili do pečení. Děti nastrouhaly a ochutily jablíčka a paní kuchařky nám štrůdl upekly. Za krásného počasí jsme si jej vychutnali na školní zahradě. To byla dobrota!

Soutěž o nejkrásnějšího draka - 2. třída Žlutá a 3. třída Modrá

17.10.2019

Děti společně s rodiči vyrobili krásné a různorodé draky, kterými jsme vyzdobili naši školku. Tímto děkujeme všem rodičům a dětem, kteří se podíleli na této pestré výzdobě. Každého čeká malá odměna.

Podzim na školní zahradě

17.10.2019

Venku svítilo slunce, nefoukal vítr a bylo teplo. Ideální podmínky pro hrátky s listím. Děti z 3. třídy Modré, 2. třídy Žluté i z 1. třídy Zelené logo si za pomocí hrábí vytvořily hromady, do kterých skákali, zahrabávali se a s listím si i házeli. Užili jsme si spoustu zábavy!

O veliké řepě – 1. třída Zelená logo

17.10.2019

V tomto týdnu se děti prostřednictvím různých činností seznamovaly se zeleninou, osvojily si poznatky o zdravé výživě a jejím významu pro náš život. Tematický celek jsme obohatili Bramboriádou a dramatizací pohádky „O veliké řepě“.

Barvička poprvé

14.10.2019

V pondělí jsme zahájili doplňkovou činnost, která je zaměřená na rozvíjení výtvarných dovedností, kreativity, estetického cítění a fantazie. Děti se v průběhu školního roku seznámí s různorodými výtvarnými technikami a materiály.

Výstava v Centru aktivních seniorů

11.10.2019

Dnes jsme s dětmi z 2. třídy Žlutá a 3. třídy Modrá podnikli dlouhou procházku Místkem až do Centra aktivních seniorů. Probíhá zde výstava s podzimní tématikou. Děti viděly nejen práce a obrázky dětí, ale také ovoce a zeleninu, kterou vypěstovali aktivní senioři.

Podzimní zahrádkářská výstava – 1. třída Zelená logo

09.10.2019

V úterý jsme navštívili Centrum aktivních seniorů, kde právě probíhá výstava zahrádkářů. Výstavy se zúčastnily také děti ZŠ se svými výtvarnými pracemi na téma „Co nám dává příroda zahrada“.

Muzikohrátky

07.10.2019

Indiánský buben, deštná hůl, tibetské mísy, bubínky djembe a jiné hudební nástroje si mohly děti vyzkoušet při muzikohrátkách. Děti se seznámily nejen se zvláštními hudebními nástroji, ale také s indiánskými písněmi a velký úspěch měla píseň "Kapala kapka kapala."

Draka je lepší pozdravit – 1. třída Zelená logo

04.10.2019

V průběhu týdne se děti seznámily s drakem Toníkem a s knihou „Draka je lepší pozdravit“. Naučily se, že pěkné slovo a slušné chování se vyplácí a dokáže obměkčit i obrovitého draka. Na základě příběhů a pohádek budou děti celoročně motivovány k tomu, aby si uvědomily, že chovat se k druhému hezky a ohleduplně je důležité.

Mrak po obloze pluje, vítr s listím poletuje - 2. třída Žlutá

04.10.2019

V tomto týdnu jsme si s dětmi povídali o počasí v podzimním období. Děti se seznámily s listnatými stromy, dostaly do povědomí poznatky o koloběhu vody.

Návštěva 4. ZŠ

03.10.2019

S předškoláky jsme se vydali navštívit základní školu. Děti se seznámili s prostředím školy, zazpívali si písničky a spolu se staršími dětmi plnily úkoly, které jim paní učitelky nachystaly. Díky příjemné atmosféře jsme odcházeli s úsměvem. Těšíme se na další návštěvu!

Draví ptáci přiletěli na zahradu školky

25.09.2019

Dnes jsme se vydali na návštěvu do školky na ul. J. Myslivečka. Na školní zahradě už na nás čekali nejen naši kamarádi, ale také draví ptáci. A koho jsme viděli? Byly to hlavně sovy, ale také orel a sokol a pár dalších. Počasí nám přálo, a tak jsme si to náramě užili.

S úsměvem na tváři, všechno se podaří - 2. třída Žlutá

20.09.2019

Děti trénovaly ukládání oblečení, navlékání korálků,pracovaly s kinetickým pískem, plastelínou, magnetickou tabulkou a jejími prvky. Zkrátka pracovaly s radostí.

Šachová pohádka

16.09.2019

Za dětmi do školky přišel Frymík s šachovou pohádkou. Zábavnou formou se děti seznámily s šachovými figurkami. Chvíli byly děti královnou a králem, a za chvíli zase třeba věžkou a pěšcem.

Tak už nám to začalo – 1. třída Zelená logo

06.09.2019

Po prázdninách jsme v naší 1. třídě Zelená logo přivítali 5 nových kamarádů. Všechny děti zvládly počáteční novoty na jedničku – nové prostředí, noví kamarádi, nová pravidla, a aby toho nebylo málo, ještě celý den bez svých nejbližších.

1. den v MŠ

02.09.2019

Dnešní den byl pro některé děti úplně prvním dnem v MŠ. Seznamovaly se s novými kamarády a s novým prostředím. Jejich starší kamarádi jim se vším pomáhali. Slzičky, které se objevily, jsme rychle osušili. Všem přejeme pohodový školní rok.