Barvička

Naše akce

Lyžování na Opálené

21.01.2022

Celý týden jezdily děti na Čeladnou do areálu Opálená, kde se učily jezdit na lyžích. Získávaly zkušenosti na kopci i na vleku a v pátek při minizávodu, ukázaly rodičům, jací jsou všichni skvělí závodníci. V cíli sklidili velký potlesk a od instruktorů dostaly všechny děti zlatou medaili. Byl to vydařený týden plný pohybu.

Karneval - 1. třída Zelená logo

13.01.2022

Ve čtvrtek se z mateřské školy ozývalo karnevalové veselí. Navštívily nás čarodějnice, princezny, dinosaurus, kostlivec a jiné zajímavé masky. Užili jsme si různé soutěže, diskotéku a bohatou hostinu.

Karnevalové veselí - 3. třída Modrá

13.01.2022

Tento týden patřil barvám, tvarům a hlavně přípravám na čtvrteční karneval. Celý karnevalový den si moc užily všechny princezny, čarodějnice, rytíři i další hrdinové z oblíbených pohádek.

Karneval - 2. třída Žlutá

13.01.2022

Celý týden jsme prožili v duchu karnevalu. Děti si zdobily škrabošky, vyráběly karnevalové kloboučky, kreslily klauny a plnily další úkoly. Ve čtvrtek konečně vypukl dlouho očekávaný karneval. Děti si užily spoustu karnevalových her, například tanec s balonky nebo židličkovou. Udělali jsme si přehlídku masek a poté si děti pochutnaly na skvělé hostině, za kterou rodičům moc děkujeme.

My Tři králové - 1. třída Zelená Logo

07.01.2022

Už jsme zase po Vánocích a Novém roce ve školce. Docela jsme se těšili. Podívejte se, jak nám slušely vlastnoručně vyrobené tříkrálové koruny.

Neseme vzkaz, že NOVÝ ROK začíná zas - 2. třída Žlutá

07.01.2022

Tento týden v novém roce jsme si s dětmi sdělovali zážitky z prožitých vánoc. Povídali jsme si o tom, proč si vzájemně přejeme do nového roku. Děti dostaly do povědomí význam tradice třech králů.

Procházka na náměstí - 2. třída Žlutá

21.12.2021

Dnes jsme se s dětmi vydali na náměstí prohlédnout si betlém, kostel a podívat se na kapříky.

Andílkovy vánoční přípravy - 3. třída Modrá

17.12.2021

Celý týden jsme andílkovi pomáhali s chystáním Vánoc. Vyzdobili jsme si třídu, namalovali ozdoby, tvořili sněhové vločky, napekli cukroví a u všeho si vesele zpívali.

Kouzlo Vánoc - 2. třída Žlutá

17.12.2021

V tomto týdnu jsme si s dětmi povídali o vánočních tradicích, co bychom si přáli od Ježíška... Děti si vyrobily vánoční přáníčka, ozdoby na stromeček, zkrátka jsme se připravovali na Vánoce.

Vánoční nadílka - 3. třída Modrá

16.12.2021

I do naší třídy našel Ježíšek cestu a překvapil děti krásnými dárky. Všichni jsme měli obrovskou radost!

Vánoční nadílka - 2. třída Žlutá

16.12.2021

Dnes jsme s dětmi prožili slavnostní vánoční den. Děti přišly do MŠ ve slavnostním oblečení, přinesly z domu různé dobroty k pohoštění, podílely se na přípravě slavnostní tabule. Společně jsme si zazpívali vánoční koledy u vánočního stromečku a hodovali jsme. Za krátkou chvíli zazvonil zvoneček a přišel k nám do třídy Ježíšek s bohatou nadílkou.

Vánoce přicházejí - 1. třída Zelená Logo

10.12.2021

A s nimi i první letošní sněhová nadílka na naší zahradě.

V předvánočním těšení nikdo nelení - 2. třída Žlutá

10.12.2021

V tomto týdnu děti vyráběly andílky, baňky, procvičily si manipulaci s nůžkami, papírem a lepidlem, sestavovaly vánoční stromeček z různých prvků, dolepovaly na rybu šupinky, otiskovaly světélka vánočního řetězu dle posloupnosti barev.

Sněhové hrátky na zahradě MŠ

10.12.2021

Dnes si děti užily sněhu plnými doušky - vytvářely obří koule, které pak porovnávaly, kdo má největší/nejmenší, stavěly sněhuláky a nechyběla ani pořádná koulovačka.

Mikulášská nadílka

03.12.2021

Mikuláš s čertem a andělem nám přinesli zimní čas i balíčky s dobrotami. Moc jsme se na ně těšili.

Já jsem čert a ty jsi čert, s námi není žádný žert - 1. třída Zelená logo

01.12.2021

Ve středu se všechny děti a zaměstnanci mateřské školy proměnili v čerty a čertice. Všichni čertíci byli velmi roztomilí. Celý den jsme si opravdu užili.

Čerte, čerte bu, bu, bu! - 2. třída Žlutá a 3. třída Modrá

01.12.2021

Na malý čas se naše třídy proměnily v pekla, kde si děti mohly naplno užívat čertovského řádění. Všichni jsme si to moc užili!

Rozsvícení vánočního stromečku

25.11.2021

Ve čtvrtek jsme společně přivítali poklidný adventní čas. Děti zpívaly vánoční písně i koledy, na zahradě ochutnaly teplý ovocný punč a v příjemné atmosféře se náš stromeček nádherně rozzářil vánočním světlem. https://www.youtube.com/watch?v=_VFhmQFiQf0

Sedí liška pod dubem - 1. třída Zelená Logo

18.11.2021

Pomalu se loučíme s barevným podzimem. Naše hraní a tvoření bylo také plné barev.

Podzimní lampionová slavnost

16.11.2021

Protože na naší zahradě nezůstal už ani jeden barevný lístek, rozhodli jsme se ji rozzářit a uspořádat "Podzimní slavnost". Společně s rodiči nám v tom děti pomohly! Jejich lampiony prosvítily do tmy zahalený park i zahradu, která byla poprvé úplně jiná, než jakou ji známe. Byla plná skřítků, světýlek, hudby i voňavého čaje. A protože všechny děti s radostí splnily úkoly od naších kouzelných skřítků, není divu, že si na závěr zasloužily sladkou ježčí odměnu!

Poslední list padá k zemi - 2. třída Žlutá

12.11.2021

S dětmi jsme si povídali o barvách podzimu, stromech, podzimních plodech, zaměřili jsme se hlavně na podzimní listí (tvary, barvy). Ukázali jsme si, ke kterému stromu patří příslušný list.

Duhový pokus - 2. třída Žlutá

08.11.2021

Zkoušeli jsme, jak se barvy lentilek smíchají dohromady, tak jak se mísí barvy na podzimním listí. Dětem se pokus moc líbil a se zatajeným dechem pozorovaly, jak se jednotlivé barvy vpíjí do vody.

Poslední list plachtí k zemi - 3. třída Modrá

05.11.2021

Tento týden nás ve třídě přivítal skřítek z listí, kterému děti vymyslely jméno Lilek. S listím jsme si užili hodně zábavy venku i ve třídě u vyrábění, zpívání a cvičení.

Bramborové hrátky v MŠ

26.10.2021

Poslední říjnový týden jsme si užili na zahradě, projasněné sluníčkem, vybarvené podzimním listím, rozveselené bramborovými hrami a provoněné vůní bramboráků.

Barevné muzikohrátky

19.10.2021

V úterý děti zažily "Barevné muzikohrátky". Měly šanci poslechnout si, a taky vyzkoušet, různé netradiční nástroje např. tibetské mísy, kalimbu, šamanský buben, zvonkohru koshi. Naučily se "Barevnou písničku", kterou doplnily hrou na tělo. Na závěr si všechny děti společně zabubnovaly.

S přírodou jsem kamarád 3. třída Modrá

08.10.2021

Naše mateřská škola se zapojila do sběru papíru, proto už i my ve 3. třídě Modré víme, jak nejlépe naší přírodu chránit. Povídali jsme si o tom, co se nám na přírodě nejvíce líbí, jak třídíme odpad a proč je nutné chovat se ke přírodě s úctou.

Zábavné dopoledne s písničkou

06.10.2021

Dnes za námi do školky přijel Pavel Novák, který si pro děti připravil spoustu písniček tanečků i zábavných her. Děti si celé dopoledne moc užívaly, na známé písničky tancovaly, s radostí si zasoutěžily a na závěr dostaly malé věcné odměny.

Začala nám BARVIČKA

06.10.2021

Zdravíme z první Barvičky! Odstartovali jsme spolu se skřítkem Podzimníčkem a už se moc těšíme na další tvoření a vyrábění.

Vláček přátelství

24.09.2021

V pátek, jsme si na školní zahradě zahráli na "vláček přátelství". Děti z jednotlivých tříd se představily ostatním kamarádům ze školky. Společně jako vláček, projížděly tunely, zpívaly a tancovaly na dětské písně. Všem dětem se kamarádský den moc líbil a užívaly si ho!

Jede vláček – 1. třída Zelená logo

21.09.2021

V rámci příprav na prožitkový den, jsme si hráli na vláček a navštívili vlakové nádraží.

Ve školce i doma, je mi vždycky prima! 3. třída Modrá

20.09.2021

Tento týden jsme si povídali o těch, které máme rádi. Děti vyprávěly, kdo je vodí do školky a jaké kamarády tady mají. Vymýšlely, jak kamarádům dělat radost, aby nám tady bylo společně pěkně.

V naší školičce je dobře klukovi i holcčičce - 2. třída Žlutá

17.09.2021

Tento týden jsme se s dětmi zaměřili na ukládání oblečení (včetně zapínání a odepínání knoflíků), uklízení hraček na svá místa, povídali jsme si o tom, jak můžeme rozveselit kamarády, když jsou smutní.

Všechno má své jméno - 1. třída Zelená logo

17.09.2021

Také v tomto týdnu jsme si spolu hráli, tvořili, pojmenovávali věci kolem sebe. A potom nám chutnalo...

Školka v přírodě

10.09.2021

Školka v přírodě, tady jsme v pohodě. Slunce tu svítí, roste tu kvítí. Máme tady kamarády, hrajeme si s nimi rádi.

Pojď si hrát - 1. třída Zelená logo

03.09.2021

První dny ve školce jsou za námi a máme se dobře...

Hura do školky!

01.09.2021

Rozloučili jsme se s prázdninami a školku přivítali jak jinak, než s úsměvem. Na děti čekalo sladké přivítání a hravě výzdobená školička. Věříme, že celý rok bude stejně veselý, jako tento první den!