Barvička

Naše akce

Návštěva adventního městečka - 3. třída Modrá

03.12.2019

Dnes jsme si udělali procházku na náměstí, kde jsme si navodili sváteční atmosféru. Děti pozorovaly zvířátka v ohrádce, podívaly se na vánoční trhy, prohlédly si ozdobený stromeček a popovídali jsme si o betlémě.

Advent začína - 2. třída Žlutá

29.11.2019

V průběhu týdne jsme si s dětmi povídali o Adventu - zvyky a tradice. Děti vyráběly různé adventní ozdoby.

Brzy budou vánoce – 1. třída Zelená logo

29.11.2019

Navštívili jsme tradiční vánoční jarmark na 4. ZŠ a prošli se Adventním městečkem.

Pohádkový les - 2. třída Žlutá

28.11.2019

Dnes jsme s dětmi navštívili 1. třídu Zelenou logo, kde nás přivítali lesní skřítci a kouzelný les. Děti se naučily od skřítků lesní tanečky, ochutnávaly kouzelný nápoj, prohlédly si kouzelnou lucerničku a pelíšek skřítků. V závěru návštěvy přišel mezi děti "Obr Zlobr", kterého pak skřítci vyhnali.

Kouzelný les – 1. třída Zelená logo

28.11.2019

Ve čtvrtek jsme si hráli na pohádkový les. Děti si upevnily získané poznatky o podzimu a o chování některých zvířat příchodem zimy.

Rozsvítíme stromeček

26.11.2019

Dnes ve školce vládla sváteční atmosféra. Celý den jsme se těšili, až odpoledne na zahradě MŠ rozsvítíme vánoční stromeček. Za zpěvu koled, které zpívaly děti, rodiče rozsvítili prskavky. A pak už přišla ta pravá chvíle - stromeček krásně zazářil. Na závěr si děti i rodiče pochutnali na dětmi upečených perníčcích.

Pečeme a slavíme - 2. třída Žlutá

25.11.2019

Dnešní den si děti s nadšením užily, připravovaly těsto na perníčky - míchaly, válely, vykrajovaly různými vykrajovátky a pokládaly na plech. Společně jsme pak oslavili narozeniny od Esterky.

Týden zdraví na 3. třídě Modré

22.11.2019

Celý týden jsme se s dětmi věnovali tématu zdraví. Seznámili jsme se s novým kamarádem bacilem Cecilem, kterého jsme učili, jak pečovat o své zdraví, jak si mýt ruce, co dělat, když jsme nemocní a také, proč je důležité jíst vitamíny a sportovat.

O nafouknutém balónku

20.11.2019

Tak se jmenovala pohádka, se kterou k nám do školky přijelo "Interaktivní divadlo" s logo hraním. Děti pohádka zaujala od první chvíle, nakonec si všechny odnesly balónek ve tvaru zvířátka.

Návštěva 4. ZŠ - „Čteme dětem“

14.11.2019

Na druhé setkání se staršími kamarády ve škole, se děti velmi těšily. Povídali si o lese, školáci jim přečetli různé básničky a pohádky, zahráli si hry a splnili pár úkolů.

Připravujeme záhonky na jaro

13.11.2019

Dnes děti z 2. třídy Žluté a 3. třídy Modré na zahradě MŠ, sázely do záhonků cibulky narcisů a tulipánů. Na jaře nám školní zahrada krásně rozkvete.

Krakonoš ve školce

06.11.2019

Dnes do naší školky přijelo divadlo Úsměv s pohádkou "Krakonošova mlha". Děti se seznámily s Krakonošem, zajíčky, ježkem a s vílou. Je podzim, padá listí a na horách bývají husté mlhy. A co se nestalo. Víla a zajíčci se v takové husté mlze na horách ztratili. Ale byl tady Krakonoš, který jim pomohl a dětem pověděl, jak se mají na horách chovat, aby se jim nic nestalo. Pohádka se nám líbila a ještě jsme se i něco naučili.

Malí stavitelé - 2. třída Žlutá

04.11.2019

Na třídu jsme dostali nové molitanové kostky. Děti si je velmi oblíbily, staví domy, hrady, bunkry.

Veselé podzimní dopoledne na 3. třídě Modré

01.11.2019

Děti se proměnily v kouzelníky a kouzelnice, nechyběl ani Černý panter, bojovník Ninja nebo kostlivec. Společně jsme si pak užili den plný zábavy, her a tanců.

Povídání o šnecích

30.10.2019

Zajímavé povídání o šnecích pro děti připravil náš kamarád, možná budoucí biolog či veterinář nebo entomolog. Děti se dověděly zajímavé věci o chovu šneků a jak se o ně starat.

Projekt "Medové snídaně"

25.10.2019

Cílem projektu je seznámit děti se zdravým životním stylem a propagace kvalitních potravin, hlavně medu. A tak za námi do školky přijel pan včelař, který dětem vyprávěl o významu chovu včel a o tom jak vzniká med. Děti si prohlédly nejen obrázky, ale také ochranný oděv včelaře. Dětem se vyprávění líbilo, s nadšením vše sledovaly.

Podzimní dílny na 3. třídě Modré

24.10.2019

Společně si dnes maminky, tatínci, babičky či dědečkové mohli s dětmi vyrobit podzimní ozdobu. Děkujeme všem, kteří přišli strávit příjemný den v naší školce.

Den se strašilkami a vitaminová nadílka na 3. třídě Modré

24.10.2019

Náš kamarád nám do školky přinesl ukázat strašilky a pěkně nám o nich popovídal. Děkujeme za pěkné zpestření dne. Zároveň jsme nelenili. Děti oloupaly brambory, nakrajely papriku, naškrábaly a nastrouhaly mrkev. Nakonec jsme s chutí všechno snědli. To byla dobrota!

Podzimní tvoření - 2. třída Žlutá

24.10.2019

Dnes se sešli ve třídě rodiče s dětmi ke společnému tvoření. Každý si vyrobil podzimní dekoraci z listí, větviček a jiných prvků. Domů si odnesli krásné housenky a stonožky.

Pečeme ve školce - 2. třída Žlutá

22.10.2019

Během podzimních dní jsme si s dětmi povídali o sklízení úrody na poli a na zahradě. Zeleninu jsme poznávali nejen podle vzhledu, vůně, chuti. Z mrkve jsme si upekli mrkvový koláč. Práce děti bavila a moc se jim to líbilo. PS: Fotky z ochutnávky nemáme, protože koláč děti snědly tak rychle, že jsme je nestihli vyfotit:-)

Za malými vrátky kouknem do zahrádky - 2. třída Žlutá

18.10.2019

Tento týden jsme si začali povídat o zelenině. Děti se postupně seznámily s jednotlivými druhy zeleniny. Zkoumali jsme je hmatem, čichem, chutí.

Oslava byla veliká - 2. třída Žlutá

18.10.2019

V pátek se nám sešly oslavy narozenin dvou dětí: Verunky a Patrika. Maminky oslavenců pro ostatní děti připravily samé dobroty. Verunce a Páťovi jsme pak společně zazpívali narozeninovou písničku a poblahopřáli jim.

Pečeme štrůdl na 3. třídě Modré

18.10.2019

Dnes jsme se pustili do pečení. Děti nastrouhaly a ochutily jablíčka a paní kuchařky nám štrůdl upekly. Za krásného počasí jsme si jej vychutnali na školní zahradě. To byla dobrota!

Soutěž o nejkrásnějšího draka - 2. třída Žlutá a 3. třída Modrá

17.10.2019

Děti společně s rodiči vyrobili krásné a různorodé draky, kterými jsme vyzdobili naši školku. Tímto děkujeme všem rodičům a dětem, kteří se podíleli na této pestré výzdobě. Každého čeká malá odměna.

Podzim na školní zahradě

17.10.2019

Venku svítilo slunce, nefoukal vítr a bylo teplo. Ideální podmínky pro hrátky s listím. Děti z 3. třídy Modré, 2. třídy Žluté i z 1. třídy Zelené logo si za pomocí hrábí vytvořily hromady, do kterých skákali, zahrabávali se a s listím si i házeli. Užili jsme si spoustu zábavy!

O veliké řepě – 1. třída Zelená logo

17.10.2019

V tomto týdnu se děti prostřednictvím různých činností seznamovaly se zeleninou, osvojily si poznatky o zdravé výživě a jejím významu pro náš život. Tematický celek jsme obohatili Bramboriádou a dramatizací pohádky „O veliké řepě“.

Barvička poprvé

14.10.2019

V pondělí jsme zahájili doplňkovou činnost, která je zaměřená na rozvíjení výtvarných dovedností, kreativity, estetického cítění a fantazie. Děti se v průběhu školního roku seznámí s různorodými výtvarnými technikami a materiály.

Výstava v Centru aktivních seniorů

11.10.2019

Dnes jsme s dětmi z 2. třídy Žlutá a 3. třídy Modrá podnikli dlouhou procházku Místkem až do Centra aktivních seniorů. Probíhá zde výstava s podzimní tématikou. Děti viděly nejen práce a obrázky dětí, ale také ovoce a zeleninu, kterou vypěstovali aktivní senioři.

Podzimní zahrádkářská výstava – 1. třída Zelená logo

09.10.2019

V úterý jsme navštívili Centrum aktivních seniorů, kde právě probíhá výstava zahrádkářů. Výstavy se zúčastnily také děti ZŠ se svými výtvarnými pracemi na téma „Co nám dává příroda zahrada“.

Muzikohrátky

07.10.2019

Indiánský buben, deštná hůl, tibetské mísy, bubínky djembe a jiné hudební nástroje si mohly děti vyzkoušet při muzikohrátkách. Děti se seznámily nejen se zvláštními hudebními nástroji, ale také s indiánskými písněmi a velký úspěch měla píseň "Kapala kapka kapala."

Draka je lepší pozdravit – 1. třída Zelená logo

04.10.2019

V průběhu týdne se děti seznámily s drakem Toníkem a s knihou „Draka je lepší pozdravit“. Naučily se, že pěkné slovo a slušné chování se vyplácí a dokáže obměkčit i obrovitého draka. Na základě příběhů a pohádek budou děti celoročně motivovány k tomu, aby si uvědomily, že chovat se k druhému hezky a ohleduplně je důležité.

Mrak po obloze pluje, vítr s listím poletuje - 2. třída Žlutá

04.10.2019

V tomto týdnu jsme si s dětmi povídali o počasí v podzimním období. Děti se seznámily s listnatými stromy, dostaly do povědomí poznatky o koloběhu vody.

Návštěva 4. ZŠ

03.10.2019

S předškoláky jsme se vydali navštívit základní školu. Děti se seznámili s prostředím školy, zazpívali si písničky a spolu se staršími dětmi plnily úkoly, které jim paní učitelky nachystaly. Díky příjemné atmosféře jsme odcházeli s úsměvem. Těšíme se na další návštěvu!

Draví ptáci přiletěli na zahradu školky

25.09.2019

Dnes jsme se vydali na návštěvu do školky na ul. J. Myslivečka. Na školní zahradě už na nás čekali nejen naši kamarádi, ale také draví ptáci. A koho jsme viděli? Byly to hlavně sovy, ale také orel a sokol a pár dalších. Počasí nám přálo, a tak jsme si to náramě užili.

S úsměvem na tváři, všechno se podaří - 2. třída Žlutá

20.09.2019

Děti trénovaly ukládání oblečení, navlékání korálků,pracovaly s kinetickým pískem, plastelínou, magnetickou tabulkou a jejími prvky. Zkrátka pracovaly s radostí.

Šachová pohádka

16.09.2019

Za dětmi do školky přišel Frymík s šachovou pohádkou. Zábavnou formou se děti seznámily s šachovými figurkami. Chvíli byly děti královnou a králem, a za chvíli zase třeba věžkou a pěšcem.

Tak už nám to začalo – 1. třída Zelená logo

06.09.2019

Po prázdninách jsme v naší 1. třídě Zelená logo přivítali 5 nových kamarádů. Všechny děti zvládly počáteční novoty na jedničku – nové prostředí, noví kamarádi, nová pravidla, a aby toho nebylo málo, ještě celý den bez svých nejbližších.

1. den v MŠ

02.09.2019

Dnešní den byl pro některé děti úplně prvním dnem v MŠ. Seznamovaly se s novými kamarády a s novým prostředím. Jejich starší kamarádi jim se vším pomáhali. Slzičky, které se objevily, jsme rychle osušili. Všem přejeme pohodový školní rok.