Barvička

Naše akce

Co kdo umí, dovede - I. třída Zelená Logo

14.05.2021

V tomto tematickém celku se děti praktickým a nenásilným způsobem seznámily s různými oblastmi lidské činnosti. Důraz byl kladen na vlastní prožitek, prohlubování vzájemné spolupráce a vztahů ve skupině.

Maminko moje

11.05.2021

„Maminko moje, řeknu to hned, že já tě nedám za celý svět…“ Při tvoření pro milované maminky si děti s radostí zazpívaly.

Svátek maminek - 1. třída Zelená logo

07.05.2021

V tomto týdnu jsme si s dětmi připomněli svátek maminek, a nezapomněli jsme ani na ostatní členy rodiny. Převážná část dětí si donesla fotografie své rodiny, vytvořili jsme si výstavku, kterou si děti se zaujetím prohlížely a povídali si o svých nejbližších. Děti se naučily básničku, vyrobily si srdíčko a vyzkoušely si práci, kterou doma zastává máma i táta. Tento týden jsme si opravdu užili.

Prezentace ke Dni matek - I. třída Zelená logo

06.05.2021

Mámo, moje, matičko, vyslyš mé přáníčko! Jsi ta nejlepší, jsi jak anděl můj, jsi stále nablízku, jsi domov můj. Děkuji Ti! Odkaz na prezentaci: https://www.youtube.com/watch?v=AbcIVZw9hjY

Malá čarodějnice - 1. třída Zelená Logo

30.04.2021

Četbou z knížky Malá čarodějnice jsme zahájili poslední týden v dubnu. Mnohé činnosti byly jejími příběhy inspirovány. Děti si procvičily jednoduché matematické pojmy, vyrobily čarodějnice z papíru, stavěly čarodějné domy, kouzelné pavučiny a vymyslely čarodějnická jména. Nejvíce se těšily na pátek, kdy se konal čarodějnický slet. Děkujeme všem maminkám, že své děti na tuto událost moc hezky nastrojily. Na oplátku pro ně připravujeme překvapení k jejich nadcházejícímu svátku.

Oslava naší Země - 3. třída Modrá

23.04.2021

Celý předposlední dubnový týden, jsme si s dětmi povídali o naší krásné Zemi. Děti se dozvěděly, jaké živly zeměkouli tvoří a vymýšlely způsoby, jak se o planetu starat, aby jsme ji co nejvíce chránili od všeho škodlivého. Pátek patřil zelené barvě, proto děti přišly v zeleném oblečení a oslavovaly Den Země. Vyrobily si čelenky, společně vytvořily mapu světa, dělaly pokusy a na zahradě zasadily květiny do truhlíků, které si samy ozdobily. Oslava se nám podařila na jedničku!

Naše planeta Země - 1. třída Zelená logo

23.04.2021

V týdnu od 19. dubna jsme si s dětmi povídali o ekologii. Děti si vyzkoušely, jak se třídí odpad, přemýšlely, jak mohou přírodě a zeměkouli pomáhat a co jí naopak škodí. Zasadily si semínka řeřichy do vlhké vaty a pozorovaly jejich růst. Na školní zahradě jsme obdivovali nově zasazený buk a prohlíželi si a pojmenovávali květiny v truhlících i volně kvetoucí rostliny. Děti zkoumaly glóbus i různé encyklopedie a knihy, počítaly, malovaly a vystřihovaly ryby. Na závěr týdne přišly oblečené v zelené barvě a různými aktivitami jsme oslavili Den Země. Děti si vyrobily čelenky s logem zeměkoule, hledaly vše, co je zelené a na zahradě tvořily z přírodnin obrázky. Moc jsme si tento týden užili!

Na stejné zemi co my, bydlí tu s námi stromy

16.04.2021

Dnes na zahradě MŠ, čekalo na děti překvapení. Zasadili jsme tam krásný buk červenolistý. Jeho růst a změny v závislosti na ročním období, budeme s očekáváním sledovat.

Na políčku v jetelíčku - 1. třída Zelená logo

16.04.2021

Po koronavirové přestávce jsme se znovu sešli ve školce. Čekali tam na nás, kromě našich kamarádů, také Brumda se Čmeldou, včelí medvídkové. Celý týden jsme si hezky hráli, tvořili z plastelíny, malovali vodovkami, skládali puzzle, vystřihovali z papíru...Bylo vidět, že jsme se do školky těšili.

Ptačí námluvy - 3. třída Modrá

15.04.2021

Děti ve skupinkách tvořily čápa na komíně, přenášely vejce na lžíci, určovaly vajíčka podle barvy a počtu a nakonec se všichni spolu s ptáčky před tabulí vyfotili.

Moje tělo - 1. třída Zelená logo

26.02.2021

V posledním únorovém týdnu jsme přemýšleli, co všechno víme o svém těle, které má části, co dělat, aby bylo zdravé, a vyzkoušeli jsme si, co všechno dovede. Naučili jsme se vnímat rytmus, počítat na 3 doby, počítat do 5. Využili jsme nové rytmické hudební nástroje a moc se nám to hraní líbilo.

Naše smysly - 2. třída Žlutá

26.02.2021

V tomto týdnu si děti vyzkoušely své smysly. Zahrály si různé hry a zkusily si, jaké by to bylo, kdyby například neviděly. Děti se dozvěděly, k čemu všemu nám naše smysly slouží a pomáhají. Týden jsme si užili.

Pohádkový týden na 1. třídě Logo zelená

19.02.2021

V týdnu od 15. do 19. února jsme si s dětmi v 1. třídě Logo Zelené hráli a vyprávěli pohádky. Dětem se nejvíce líbila pohádka "O koblížkovi" a také veršovaná pohádka "O perníkové chaloupce". Děti si tento týden užily.

Celé moje tělíčko chci poznat maličko - 2. třída Žlutá

18.02.2021

Celý týden jsme si povídali o lidském těle - názvy jednotlivých částí těla. Děti získaly elementární o vnitřních orgánech a jejich funkcích, seznámily se s jednotlivými smysly (zrakem, čichem, sluchem, chutí a hmatem), vyzkoušely si hraní s hmatovým pexesem.

Svět pohádek - 2. třída Žlutá

12.02.2021

Tento týden jsme se s dětmi vydali do světa pohádek. Děkujeme touto cestou i rodičům za skvělou spolupráci.

Já a moje tělo - 3. třída Modrá

12.02.2021

To jak vypadáme všichni víme, ale jak naše tělo vlastně funguje? Jak se o něj můžeme starat, abychom byli zdraví? To a zpoustu dalších zajímavých věcí, jsme se v tomto týdnu o svém těle dozvěděli.

Zima a zvířátka - 1. Třída Zelená logo

09.02.2021

Mrzne, sněží, to to zebe, hodně sněhu spadlo z nebe. Ptáčkové teď starost mají, jak potravou obstarají. Kde jsou v domě hodná dítka, dávají jim do krmítka.

Sportem ke zdraví, ať nás to pobaví - 2. třída Žlutá

05.02.2021

Celý týden jsme si s dětmi povídali o zimních sportech. Jaké jsou druhy sportů, vybavení sportovců, ale také, jaké může být nebezpečí při těchto sportech. Vysvětlili jsme si některé pojmy - sjezdovka, vlek, kotva/poma....

Pokusy s fixy

03.02.2021

Naší malí badatelé dnes experimentovali s vodou, lihovými a obyčejnými barevnými fixy. Měli tak možnost pozorovat, jak se chovají kruhy kreslené lihovými fixy a pak obyčejnými fixy ve styku s vodou.

Soutěž o nejhezčího sněhuláka

29.01.2021

Ve dnech od 20. do 29. ledna probíhala v naší školce soutěž o nejhezčího sněhuláka pro děti a jejich rodinné příslušníky. Všichni zúčastnění byli úžasní, nápadití a kreativní a byli odměněni potleskem a sladkou medailí.

Zima, zimička, hází bílá peříčka - 1. třída Zelená logo

29.01.2021

V tomto týdnu jsme si s dětmi povídali na téma "Zima". Připomněli jsme si základní znaky zimy, co si oblékáme, aby nám nebyla venku zima. Dětem se nejvíce líbilo hledání stejných rukavic.

Ptáčci v zimě 2. třída Žlutá

29.01.2021

V týdnu od 25. do 29. ledna jsme si s dětmi povídali, jak pomáháme ptáčkům v zimě. Děti vyráběly krmítka ze šišek, které jsme posléze zavěsili na stromy. Na procházce v parku jsme pozorovali ptáčky u krmítka, jejich stopy ve sněhu a děti se dozvěděly, co do krmítka patří a co ne. Vyzkoušeli jsme si ptačí chůzi a seznamovali se s hlasy ptáků. Děti se dozvěděly, kteří ptáci odlétají do teplých krajin a kteří u nás zůstávají. O ptáčcích jsme se rovněž naučili básničku a písničku. Děti si tento týden užily.

Zvířata v zimě na 3. třídě Modré

29.01.2021

Tento týden jsme si povídali o tom, jak se o zvířata můžeme starat v zimě. Krmili jsme kačeny, nasypali jsme krmení ptáčkům do krmítek, hledali jsme stopy ve sněhu a naučili se spoustu zajímavých věcí.

Karneval - 1. třída Zelená logo

28.01.2021

Čtvrteční karneval jsme si všichni moc užili. Děti a paní učitelky se proměnily v pohádkové bytosti, zvířátka a další postavy kouzelného světa dětských pohádek.

Správné krmení kachen – 1. třída Zelená logo

28.01.2021

Při procházce kolem řeky Ostravice se můžete setkat s novými cedulemi. Informují o tom, jak správně krmit kachny a další vodní ptáky a čeho se naopak vyvarovat. My už to víme.

Zimní radovánky - 1. třída Zelená logo

27.01.2021

Radost, jakou nám nejen na školní zahradě MŠ letos zima svou sněhovou nadílkou udělala, částečně zachycují fotografie.

Narozeninové pondělí - 1. třída Zelená logo

25.01.2021

„Kamarádi mají narozeniny, my máme přání jediný, štěstí, zdraví, štěstí, zdraví, hlavně to zdraví.“

Paní Zima jede, plno sněhu veze - 2. třída Žlutá

22.01.2021

Tento týden jsme si s dětmi povídali o zimě - základní znaky zimy, jak vzniká sníh, co si v zimě oblékáme. Děti si vyzkoušely různé výtvarné techniky.

Sněhuláček panáček - na zahradě MŠ

19.01.2021

Sněhulák je panáček, na hlavě má plecháček. Místo očí uhlíky a až dolů knoflíky. Chodí, chodí bos. Má červený nos.

Sněhové obrázky 3. třída Modrá

15.01.2021

Dnes jsme si s dětmi zahráli na umělce a ve sněhu vytvořili umělecká díla. Děkujeme za spolupráci.

Karneval na 2. třídě Žluté

14.01.2021

Ve čtvrtek 14. ledna nadešel v naší školce dlouho očekávaný den, na který jsme se všichni moc těšili - maškarní rej! Už od pondělí děti pomáhaly zdobit třídu, kreslily, stříhaly a malovaly, abychom to měli na karneval hezké a veselé. Když konečně nastal dlouho očekávaný den, přivítali jsme ve třídě krásné princezny, po zuby ozbrojené piráty, krvežíznivého upíra, strašidelného kostlivce, půvabnou muchomůrku, baculatou jahůdku, pavouka Křižáka a zdaleka k nám přicestovala dokonce indiánka Markétka. Karneval jsme si všichni moc užili. Nejprve jsme uspořádali přehlídku masek, pak jsme si zatancovali. Poté přišly na řadu soutěže - přenášení bonbonu na lžičce, házení míčků do koše, podlézání lana a chůzi na chůdách. Nakonec jsme si pochutnali na dobrotách, které děti přinesly z domova. Děkujeme touto cestou rodičům za skvělou spolupráci, a to jak při přípravě masek, tak pohoštění. Těšíme se opět za rok!

Karnevale račte dále - 3. třída Modrá

14.01.2021

Dneska máme velký bál, hurá je tu karneval. Z holčiček jsou princezny, splní si své tajné sny. Kluci si dnes meče vzali, za prince se přichystali. Na bále dnes společně, je nám všem moc báječně. Děkujeme, že jste přišli a donesli dobroty. S dětmi jsme si pochutnali a užili si zábavy.

Šaškování na 3. třídě Modré

11.01.2021

Naše školka kouzelná je, každý si v ní moc rád hraje. Dovádíme, lumpačíme, nikdy se však nemračíme.

Máme tady NOVÝ ROK, uděláme velký skok - 2. třída Žlutá

08.01.2021

První týden v Novém roce jsme si s dětmi sdělovali zážitky z prožitých Vánoc. Povídali jsme si o tom, proč si vzájemně přejeme do Nového roku. Děti dostaly do povědomí význam tradice Třech králů.

Jak to bylo na Tři krále

06.01.2021

"My tři králové jdeme k vám, štěstí, zdraví přejeme vám." K+M+B 2021

Malí vědci experimentují

06.01.2021

Děti si vyzkoušely pokus se zápalkami a vodou. Pozorovaly, jak reagují zápalky, které se dostanou do styku s vodou. Podařilo se nám vytvořit ze zápalek krásnou hvězdu.

Kostkoviště – 1. třída Zelená logo

05.01.2021

V úterý děti s velkou radostí sledovaly montáž kostkoviště. Kreativní hračka ze dřeva, obsahuje velké množství dřevěných kostek, se kterými lze stavět opravdu veliké stavby. Poslouží dětem jako edukační pomůcka.

Vánoční nadílka - 2. třída Žlutá

15.12.2020

Dnes jsme s dětmi prožili slavnostní vánoční den. Do MŠ příšli všechni ve slavnostním oblečení, přinesli z domu různé dobroty k pohoštění a podíleli se na přípravě slavnostní tabule. Společně jsme si zazpívali vánoční koledy u našeho vánočního stromečku a hodovali jsme. Za krátkou chvíli zazvonil zvoneček a přišel k nám do třídy Ježíšek s bohatou nadílkou.

Vánoce ve školce - 3. třída Modrá

15.12.2020

Těším se těším, že přijdou zas, Vánoce bílé, ten krásný čas. Stromeček máme ozdobený, dárečky co chceme, vymyšleny. Vánoce, Vánoce přišly už k nám, Ježíšek dárečky přinesl sám.

Vánoční nadílka – 1. třída Zelená logo

15.12.2020

V úterý dorazil Ježíšek i k nám do třídy. Za zpěvu koled, dodržení vánočních tradic a vyzkoušení některých vánočních zvyků jsme se radovali z krásných dárečků.

Andílek si nebem letí, pozoruje hodné děti - 2. třída Žlutá

11.12.2020

Děti vyráběly andílka - procvičily si manipulaci s nůžkami, papírem a lepidlem, sestavovaly vánoční stromeček z různých prvků.

Pečeme perníčky - 2. třída Žlutá

10.12.2020

S dětmi jsme pekli perníčky. Všechny děti si postupně vyzkoušely válení a vykrajování těsta.

Navštívil nás Mikuláš, anděl a čert

07.12.2020

Někdo měl doma kouzelnou mikulášskou návštěvu, někomu jen zaklepali na okénko a někdo Mikuláše nestihl. A aby nám to nebylo líto, tak se za námi dnes zastavili všichni ještě jednou. Mikuláš je moudrý pán a věděl o dětech to dobré i to méně dobré, ale naštěstí tu byl hodný anděl, který čerta ohlídal, aby děti nestrašil. A po té co jsme zazpívali písničky, jsme všichni dostali balíček plný dobrot. Už se zase těšíme na příští rok.

Čertovský rej - 3. třída Modrá

04.12.2020

Já jsem malý čertíček, vystrkuji jazýček. Na hlavě dva růžky mám, k čemu? Ani nevím sám. Rameno mi pytel zdobí na děti, co nejvíc zlobí. Do peklíčka hop a skok přijdu zase příští rok.

Den s čertíky - 2. třída Žlutá

04.12.2020

Tento den si děti užily plnými doušky - připravovaly čertovské jednohubky, soutěžily a na závěr si pořádně zatančily.

Kamarádíme s čerty - 1. třída Zelená logo

04.12.2020

V pátek se děti proměnily v čerty a čertice. Den jsme strávili zábavou a hraním her.

Mikulášský týden na 3.třídě Modré

01.12.2020

Tento týden jsme si s dětmi povídali o Mikuláši, čertech a andělech. Tvořili jsme spoustu zajímavých věcí a užili si zábavu.

Adventní čas přichází zas - 2. třída Žlutá

27.11.2020

S dětmi jsme si povídali o adventu,co to znamená, vyráběli jsme adventní věnce a vánoční ozdoby.

Chytneme se za ruce, uděláme kruh – 1. třída Zelená logo

27.11.2020

V tomto týdnu se děti seznámily s tradicí a významem adventních věnců i adventních svátků.

Rozsvícení vánočního stromečku

25.11.2020

Ve středu se konalo slavnostní rozsvícení stromečku. Atmosféra byla vánoční. Po hudebně pohybovém pásmu se rozsvítil stromeček a my všichni se už moc těšíme na nejkrásnější svátky v roce. Odkaz na video https://www.youtube.com/watch?v=21OYgb7q7SU&feature=youtu.be

Andělská dílna

23.11.2020

Zručným dětem v doplňkové činnosti "Barvičce" se v pondělí povedli krásní andílci.

Podzimní les sovy Emičky – 1. třída Zelená logo

13.11.2020

V tomto týdnu si děti prostřednictvím různorodých činností osvojily poznatky o lesních zvířatech, seznámily se s pranostikou o sv. Martinovi. V dětech se snažíme probouzet potřebu pobývat v podzimní přírodě, hledat její krásy, učit je přírodu chránit, vnímat přírodu a její proměny všemi smysly.

Podzim na nás mává, krásu svou nám dává - 2.třída Žlutá

13.11.2020

S dětmi jsme si povídali o podzimních plodech, zaměřili jsme se hlavně na houby. Ukázali jsme si, které houby jsou jedlé a které jedovaté.

Malí vědci experimentují

09.11.2020

Dnes naši malí vědci experimentovali s plastelínou a vodou - zkoumali, jak se chová plastelína v různých podobách ve vodě.

Šikulové z Barvičky

09.11.2020

Sova houká po lese: bojte se mě, bojte se. My se sovy nebojíme, protože my v noci spíme.

Vyhlášení vítězů - soutěž o nejzajímavější výtvor z dýně

05.11.2020

Děkujeme všem dětem a rodičům, kteří se zapojili do soutěže. Každého, kdo přinesl svůj výtvor, čekala dnes sladká odměna. Za nejzajímavější výrobky, děti získaly navíc diplom a ostatní si pochutnali alespoň na bonbónu. Těšíme se na vaše další nápady!

Strašidla a plašidla – 1. třída Zelená logo

21.10.2020

Ve středu jsme prožili velice vydařený halloweenský den, plný rozmanitých masek, dobrot, tance a her. Odkaz na video: https://www.youtube.com/watch?v=vSNQFOP_pJw&feature=youtu.be

Strašidelný rej na 3. třídě Modré

21.10.2020

Bu, bu, bu - strašáci. Máme tu velkou legraci. Čáry a kouzla jak jsme chtěli. Všechny strašidla přiletěly.

Jablíčkový den na 2. třídě Žluté

16.10.2020

Dneska jsme si společně užili jablíčkový den. Díky vaší spolupráci jsme si na slavnostní stůl dali spoustu dobrot z jablek (štrůdl, jablečnou buchtu, křížaly, jablečný salát aj. ) Spolu s dětmi jsme si pak vyrobili jablečnou šťávu z odšťavňovače. Mňam!

Jablíčkobraní – 1. třída Zelená logo

16.10.2020

V pátek jsme si užili krásný jablečný den. Celé dopoledne se hodovalo, tančilo a veselilo. Vůně jablečných dobrot, nám provoněla celou třídu. Děkujeme všem rodičům za výbornou spolupráci.

Pečeme štrůdl - 3. třída Modrá

16.10.2020

Dnes jsme si s dětmi upekli jablečný štrůdl. Děti společně nastrouhaly jablka a smíchaly je se skořicí. Paní kuchařka, nám pak štrůdl upekla a my jsme si na něm všichni pochutnali.

Ovoce a zelenina, jíst ji není žádná dřina - 2. třída Žlutá

15.10.2020

S dětmi jsme si povídali o ovoci a zelenině, proč je důležité zařazovat je do každodenního jídelníčku. Děti se postupně seznamovaly s jednotlivými druhy ovoce a zeleniny.

O veliké řepě – 1. třída Zelená logo

15.10.2020

Ve čtvrtek jsme si připomněli známou pohádku "O veliké řepě". Děti si při pohádce procvičily pojmy první a poslední a také před a za. A protože pohádku dobře znají, nechyběla ani dramatizace.

Endele bendele, tak i tak, budeme si spolu hrát – 1. třída Zelená logo

14.10.2020

Upršené podzimní počasí nám nevadí. Mezi nejoblíbenější volné hry v tomto týdnu patřily - hra na rodinu, dino park a hra na zvířátka.

Vodní květy - Malí vědci 1.skupina

14.10.2020

Jak se otevírá květ na vodě? To jsme si dnes s dětmi vyzkoušeli. Děti si vystřihly květiny, podle popisu je složily do poupěte a položily je na vodní hladinu. Díky savosti papíru, se nám všem květ krásně otevřel. Hurá!

Barvička

12.10.2020

Dneškem započala doplňková činnost Barvička, ve které se zaměříme na rozvíjení výtvarných dovedností, kreativity, estetického cítění a fantazie.

Letí, letí pták, vysoko až do oblak - 2. třída Žlutá

02.10.2020

V tomto týdnu jsme si s dětmi povídali o ptácích - jak vypadají, čím se živí a kde bydlí. Děti se postupně seznamovaly s názvy nejznámějších ptáků.

Muzikohrátky

02.10.2020

V pátek se v jednotlivých třídách naší MŠ konaly muzikohrátky - prožitkový hudební a pohybový program pro děti s prvky muzikoterapie.

Dravci a sokolník v MŠ

30.09.2020

Ve středu nás navštívili rozliční dravci. Pan sokolník si přichystal hezký a poučný program. Děti se dozvěděly řadu zajímavostí ze života dravců a sov. Ukázka dravců se všem moc líbila.

Ať je teplo nebo zima, nám je venku prostě prima – 1. třída Zelená logo

25.09.2020

Ať je teplo nebo zima, nám je venku prostě prima, s přírodou jsme kamarádi a máme se všichni rádi.

Beseda s myslivci

24.09.2020

Myslivci seznámili děti s různými zvířátky v lese, jak se o zvířátka musí starat a pečovat o ně. Mohly si osahat paroh srnce, jelena a daňka. Děti byly zvídavé a rovněž je potěšila návštěva mysliveckého pejska, kterého si mohly prohlédnout i pohladit. Děkujeme myslivcům za velmi hezkou a poučnou besedu a za štědré dárky.

Ať je nám tu spolu hezky – 1. třída Zelená logo

18.09.2020

V tomto týdnu jsme se zaměřili na upevnění třídních pravidel.

S úsměvem na tváři všechno se podaří - 2. třída Žlutá

18.09.2020

Tento týden jsme se s dětmi zaměřili na ukládání oblečení (včetně zapínání a odepínání knoflíků), uklízení hraček na svá místa, povídali jsme si o tom, co všechno naše ruce dokážou.

T-Mobile olympijský běh

16.09.2020

Naše MŠ se ve středu účastnila T-Mobile olympijského běhu pořádaného Českým olympijským výborem. Děti s radostí běhaly v blízkém parku. V cíli na ně čekala medaile a diplom. Podpořili jsme tak myšlenku – různí běžci, různá místa – „RADOST Z POHYBU“. Společné sportování se nám všem moc zalíbilo, proto budeme sportovní akce plánovat častěji.

Pánské kadeřnictví F. Čejky - 1. třída Zelená logo

15.09.2020

Chlapcům se kadeřnický koutek moc zalíbil.

Naše školka, pěkná školka - 3. třída Modrá

11.09.2020

V tomto týdnu jsme si povídali o naší školce. Seznámili jsme se s novými kamarády a vyzkoušeli si, co vše se ve školce musí dělat.

Den na zahradě MŠ

11.09.2020

Takto si užíváme slunečné dny. Zahradničení, tvoření z písku, zkoumání zahrady a různé hry.

První den ve školce

01.09.2020

Přejeme Vám krásný školní rok plný úspěchů a radosti.