Barvička

Naše akce

Soutěž o nejkrásnějšího draka - 2. třída Žlutá a 3. třída Modrá

17.10.2019

Děti společně s rodiči vyrobili krásné a různorodé draky, kterými jsme vyzdobili naši školku. Tímto děkujeme všem rodičům a dětem, kteří se podíleli na této pestré výzdobě. Každého čeká malá odměna.

Podzim na školní zahradě

17.10.2019

Venku svítilo slunce, nefoukal vítr a bylo teplo. Ideální podmínky pro hrátky s listím. Děti z 3. třídy Modré, 2. třídy Žluté i z 1. třídy Zelené logo si za pomocí hrábí vytvořily hromady, do kterých skákali, zahrabávali se a s listím si i házeli. Užili jsme si spoustu zábavy!

Výstava v Centru aktivních seniorů

11.10.2019

Dnes jsme s dětmi z 2. třídy Žlutá a 3. třídy Modrá podnikli dlouhou procházku Místkem až do Centra aktivních seniorů. Probíhá zde výstava s podzimní tématikou. Děti viděly nejen práce a obrázky dětí, ale také ovoce a zeleninu, kterou vypěstovali aktivní senioři.

Podzimní zahrádkářská výstava – 1. třída Zelená logo

09.10.2019

V úterý jsme navštívili Centrum aktivních seniorů, kde právě probíhá výstava zahrádkářů. Výstavy se zúčastnily také děti ZŠ se svými výtvarnými pracemi na téma „Co nám dává příroda zahrada“.

Muzikohrátky

07.10.2019

Indiánský buben, deštná hůl, tibetské mísy, bubínky djembe a jiné hudební nástroje si mohly děti vyzkoušet při muzikohrátkách. Děti se seznámily nejen se zvláštními hudebními nástroji, ale také s indiánskými písněmi a velký úspěch měla píseň "Kapala kapka kapala."

Draka je lepší pozdravit – 1. třída Zelená logo

04.10.2019

V průběhu týdne se děti seznámily s drakem Toníkem a s knihou „Draka je lepší pozdravit“. Naučily se, že pěkné slovo a slušné chování se vyplácí a dokáže obměkčit i obrovitého draka. Na základě příběhů a pohádek budou děti celoročně motivovány k tomu, aby si uvědomily, že chovat se k druhému hezky a ohleduplně je důležité.

Návštěva 4. ZŠ

03.10.2019

S předškoláky jsme se vydali navštívit základní školu. Děti se seznámili s prostředím školy, zazpívali si písničky a spolu se staršími dětmi plnily úkoly, které jim paní učitelky nachystaly. Díky příjemné atmosféře jsme odcházeli s úsměvem. Těšíme se na další návštěvu!

Draví ptáci přiletěli na zahradu školky

25.09.2019

Dnes jsme se vydali na návštěvu do školky na ul. J. Myslivečka. Na školní zahradě už na nás čekali nejen naši kamarádi, ale také draví ptáci. A koho jsme viděli? Byly to hlavně sovy, ale také orel a sokol a pár dalších. Počasí nám přálo, a tak jsme si to náramě užili.

Šachová pohádka

16.09.2019

Za dětmi do školky přišel Frymík s šachovou pohádkou. Zábavnou formou se děti seznámily s šachovými figurkami. Chvíli byly děti královnou a králem, a za chvíli zase třeba věžkou a pěšcem.

Tak už nám to začalo – 1. třída Zelená logo

06.09.2019

Po prázdninách jsme v naší 1. třídě Zelená logo přivítali 5 nových kamarádů. Všechny děti zvládly počáteční novoty na jedničku – nové prostředí, noví kamarádi, nová pravidla, a aby toho nebylo málo, ještě celý den bez svých nejbližších.

1. den v MŠ

02.09.2019

Dnešní den byl pro některé děti úplně prvním dnem v MŠ. Seznamovaly se s novými kamarády a s novým prostředím. Jejich starší kamarádi jim se vším pomáhali. Slzičky, které se objevily, jsme rychle osušili. Všem přejeme pohodový školní rok.