Barvička

Naše akce

Vánoce – 1. třída Zelená logo

17.12.2018

V pondělí jsme oslavili Vánoce. I nás v mateřské škole navštívil štědrý Ježíšek. Sváteční dopoledne jsme zakončili slavnostním obědem.

Půjdem spolu do Betléma – 1. třída Zelená logo

14.12.2018

Děti se v tomto týdnu dozvěděly o tom, co se přihodilo tenkrát před dávnými časy v Betlémě. A odkud pramení původ nekrásnějších svátků v roce.

Lucie

13.12.2018

Ve čtvrtek nás navštívila pořádkumilovná Lucie a podívala se, jak se nám daří uklízet autíčka, skládačky, stavebnice. Dokonce nakoukla do kuchyně k paní kuchařce, jestli i tam jsou hrnce, hrnečky, talíře a příbory spokojené. Lucie byla s úklidem celé školky moc spokojená, a že byla spokojená, tak pohladila děti husím křídlem.

O statečném kováři Mikešovi

11.12.2018

V úterý jsme navštívili kino Vlast. V divadelním představení se kovářský syn Mikeš se vydal do světa, aby získal zkušenosti. Během putování se k němu přidal silák Matěj a společně hledali dvě královské dcery. Během hledání museli překonávat řadu nástrah a pokušení. Pohádka o lásce, hrdinech a boji mezi dobrem a zlem se dětem moc líbila.

Třídou voní cukroví – 1. třída Zelená logo

10.12.2018

„Kéž by byly svátky bílé! Všude sníh, na řece led, okna plná květů mrazu. Kdy to bylo naposled?“

Mikulášská nadílka

05.12.2018

"Kdo to klepe? Bílý pán. Mikuláš dnes přišel k nám. Hodný čertík přišel s ním, zjistit, jestli nezlobím."

"Anděl seděl na obláčku, čáry máry čaroval, vyčaroval Mikuláše, moc se z toho radoval."

04.12.2018

Ve 3. třídě Modré jsme čarovali, a vyčarovali si Mikuláše s čertíkem. S dětmi jsme si povídali o významu těchto mystických postav, o tradicích, o Mikulášové laskavosti a štědrosti. Popisovali a pojmenovávali jejich oděv a zkoušeli jsme hudrovat jako čerti. Naučili jsme se čertovskou básničku i písničku. Děti, pomocí barev a papírů, vytvořily čerta, obkreslovaly a vypichovaly obrázky, doplňovaly rozstříhané písmena ke slovům, modelovaly a skládaly papír na výrobu Mikuláše. Také jsme nezapomněli na první adventní neděli a vyrobili jsme si adventní věnce z různých materiálů.

Rolničky zvoní, stromeček voní, čerti se blíží, děti k nim vzhlíží

28.11.2018

Společně s rodiči jsme si zpříjemnili předvánoční podvečer v naší mateřské škole. Paní učitelky s dětmi připravily čertovské vystoupení. Paní ředitelka všem popřála krásné prožití vánočních svátků a poté jsme si rozsvítili vánoční stromeček. Kdo měl zájem, mohl si vytvořit pomocí větvičky a ozdob "Vánoční štěstíčko." Na rozloučenou si všichni pochutnali na lineckém cukroví, které pro tento den upekly naše děti.

Já jsem vaše štěstíčko

28.11.2018

Ve středu odpoledne jsme společně rozsvítili stromeček a poté si rodiče s dětmi z 1. třídy Zelená logo vyráběli vánoční štěstíčka. „Štěstí chodí z města k městu, nevynechá žádnou cestu. Kde jsou lidé laskaví, tam se štěstí zastaví.“

Předškoláci ve škole

28.11.2018

Předškoláci z 1. třídy Zelená logo navštívili druhou třídu 4. ZŠ. Děti si poslechly pohádku, vyrobily masky a společně s kamarády zahrály pohádku "Boudo, budko." Ve škole se všem moc líbilo.

Předvánoční tvoření 2. třída Žlutá

27.11.2018

Tento den jsme s dětmi pekli cukroví. Děti si vyzkoušely práci s těstem - válení a následné vykrajování různých tvarů. Pomáhaly s výzdobou MŠ.

To jsem já - sílím a rostu 2. třída Žlutá

23.11.2018

V tomto týdnu jsme si povídali o lidském těle. Děti poznávaly a pojmenovávaly podle obrázků jednotlivé částí lidského těla. Pracovaly s textilní maketou - skládaly jednotlivé orgány dle vzoru. Rovněž se seznámily se základními smysly (zrakem, čichem, sluchem, chutí a hmatem).

Vojtíškovy narozeniny, my máme přání jediný - 3. třída Modrá

22.11.2018

V pátek Vojtíšek oslavil své narozeniny v MŠ. Kamarádi Vojtíškovi popřáli, zazpívali písničku a všichni se těšili na perníčky a šampaňské. Taky se připojujeme a přejeme hodně štěstíčka, zdravíčka a spoustu kamarádů!!!

Lesní pohádka – 1. třída Zelená logo

09.11.2018

V pátek se naše třída proměnila na pohádkový les plný skřítků a vil. Děti si tak upevnily vědomosti o změnách v přírodě na podzim. Připomněli jsme si důležitost ohleduplného chování a respektu k živé a neživé přírodě.

Divadelní představení "Jak se brouček ztratil.“

08.11.2018

Do mateřské školy přijelo divadlo Leonka s pohádkou "Jak se brouček ztratil." Dětem se pohádka moc líbila a za odměnu dostaly omalovánky s tématikou k pohádce.

Pohádkový dar

08.11.2018

Ve čtvrtek k nám do MŠ přišel opravdový pán malíř a přivezl dětem kouzelný dar. Vít Adamus nám věnoval krásné kulisy a postavičky k pohádkám. Není tajemstvím, že i jeho maminka byla učitelkou v mateřské škole. Z dárku máme všichni velkou radost. Moc děkujeme.

Dešťové loužičky, to je něco pro naše nožičky - projektový týden 3. třída Modrá

07.11.2018

Celý týden jsme si povídali o počasí a významu vody. Vysvětlili jsme si, proč se střídá roční období, kde se bere voda a jak vzniká déšť (vypařování-koloběh vody). Experimentovali jsme s vodou, ochutnávali sladkou/slanou vodu, děti pohybem a foukáním znázorňovaly vítr a malovaly duhu za pomocí zapouštění barev. Hlavním úkolem bylo uvědomit si, jak je pro nás voda důležitá a jak je nutné s ní šetřit.

Punčocháče ponožky oblečeme na nožky - 1. třída Zelená logo

01.11.2018

V tomto týdnu jsme se zaměřili na zlepšení sebeobslužných dovedností, zvláště na samostatné oblékání a úklid oblečení.

Společné podzimní hrátky na zahradě

01.11.2018

„ Do hromádky listí zahrabal se ježeček …“ podobně to vypadalo i na naší školní zahradě.

Návštěva 4. ZŠ

31.10.2018

Ve středu navštívili naši předškoláci 5. třídy 4. ZŠ.

Koulela se brambora – 1. třída Zelená logo

26.10.2018

"1, 2, 3, 4, 5 cos to, Janku, cos to sněd." Brambory my rádi máme, pěkně si je oloupáme, pak si o nich zazpíváme. Papírové my nejíme, šatnu si vyzdobíme.

100. výročí české státnosti - 2. třída Žlutá

26.10.2018

V tento den jsme si připomněli 100 let od založení Československé republiky. Děti se seznámily s vlajkou ČR, státním znakem a mapou.

100 let – 1. třída Zelená logo

25.10.2018

Ve čtvrtek jsme si připomněli 100. výročí založení Československé republiky.

100 let republiky - 3. třída Modrá

25.10.2018

Tento den jsme si připomněli 100 let české státnosti.

Podzimní tvoření s rodiči "Strašidelná dýně" - 2. třída Žlutá

25.10.2018

Ve čtvrtek proběhly podzimní tvořivé dílny s rodiči. Každý si přinesl svou dýni, kterou pak vydlabával a podle svých představ vyzdobil. Strašidelné dýně se všem moc vydařily. Obdivujeme kreativitu rodičů a dětí.

V lese je krásně, jehličí voní - 3. třída Modrá

22.10.2018

V tomto týdnu jsme si povídali o lese. Vysvětlili jsme si, jak je les pro nás důležitý, jaké stromy v něm rostou, jaké plody zde můžeme sbírat, jaké zvířata zde žijí a hlavně jsme si připomněli, jak se v lese chováme.

Příběh ježka Bodlinky - 2.třída Žlutá

22.10.2018

Tento týden byl zaměřen na ježka: jak vypadá, k čemu slouží jeho bodliny a jak se připravuje na zimní spánek.

Čas jablíčkové vůně – 1. třída Zelená logo

19.10.2018

V tomto týdnu byly všechny činnosti tematicky zaměřené k jablíčku. Děti se prožitkovou formou seznamovaly s jablkem a jeho využitím. Získaly povědomí o významu ovoce pro zdraví člověka.

Oslava narozenin - 2. třída Žlutá

18.10.2018

Samko a Páťa oslavili své narozeniny. Připravili si pro děti ovocné dobrůtky a bonbónky. Děti klukům popřály a zazpívaly jim narozeninovou písničku. Přejeme hodně štěstíčka, zdravíčka a spoustu kamarádů!!!

Narozeniny Verunky na 2. třídě Žluté

17.10.2018

Verunka oslavila ve školce narozeniny. Už jsou jí 3 roky a my jí moc a moc gratulujeme. Donesla dobrůtky a děti ji popřály a zazpívaly. Všechno nejlepší Verunko!

Než jablíčko ochutnáme - 1. třída Zelená logo

16.10.2018

Děti se pustily do přípravy jablečného koláče a štrůdlu. Protože pracovaly zaujatě a s plnou vervou, koláč i štrůdl se jim podařil a všem nám moc chutnalo.

Poznáváme zeleninu na 2. třídě Žluté

15.10.2018

Jak chutná, voní a vypadá zelenina, poznávaly děti na 2.třídě Žluté. Samy si nakrájely a nastrouhaly chutný zeleninový salát plný vitamínů. Byla to opravdu dobrota. Děkujeme rodičům za přinesenou čerstvou zeleninu z domova.

Oranžová mrkvička, uzdraví nám očička - 3. třída Modrá

12.10.2018

Celý týden jsme si povídali o důležitosti zeleniny pro náš organismus. Děti poznávaly podle obrázku různé druhy zeleniny, určovaly, co roste nad a pod zemí, přiřazovaly čerstvou zeleninu k obrázkům, vytvořily si mísu plnou zeleniny mačkáním papírových kuliček, procvičily si jemnou motoriku při kreslení spodního oblouku, modelování a následné krájení předvařené zeleniny, kterou děti i ochutnávaly. Sdělovaly prožitky z chutí a vyzkoušely různé druhy zeleniny.

Když zavoní jablíčka - 2. třída Žlutá

12.10.2018

Tento týden byl zaměřen na jablíčko. Děti se seznamovaly s jablkem - jeho vzhledem, vůní a chutí. Získaly povědomí o jeho významu pro člověka a jeho dalším využitím. Děti poznaly jablka v různých podobách - čerstvá jablka, sušená jablka a jablečný mošt. Rovněž si vyzkoušely vyrobit ovocný špíz.

Divadlo Letadlo „Výprava za ledním medvědem"

11.10.2018

Děti z mateřské školy zhlédly divadelní představení, kdy měly možnost vstoupit do děje pohádky. Radost a nadšení v dětských očích, bylo to nejlepší poděkování za vystoupení. Určitě se budeme těšit na další setkání.

Bruno má narozeniny!

10.10.2018

Děti Bruníkovi popřály, zazpívaly, zatancovaly taneček "Vrabec a sýkorka“ a poté ochutnaly sladkou dobrůtku a ovoce, které Bruník na oslavu donesl. Přejeme hodně štěstí!!!!!

O veliké řepě – 1. třída Zelená logo

03.10.2018

Děti zahrály kamarádům ze školky veselou pohádku "O veliké řepě." S pohádkou se seznámily poslechem, popisem obrázků a jejich správným řazením do dějové posloupnosti, snažily se ji jednoduše převyprávět či doplnit děj.

Na návštěvě ve škole

03.10.2018

V rámci přípravy na školu si děti vyzkoušely, jaké je to sedět v lavicích. Předškoláci navštívili IV. třídu 4.ZŠ.

Na podzim, když zlátne listí na stromech – 1. třída Zelená logo

02.10.2018

V tomto týdnu se děti seznamovaly se znaky podzimní přírody.

Oslava Eliščiných narozenin- 3. třída Modrá

26.09.2018

Eliška oslavila ve čtvrtek 26. 9. páté narozeniny a společně s maminkou se rozhodly, že upečou dětem sladké překvapení. Děti Elišce zazpívaly písničku, potom blahopřály a společně jsme Elince dali hopla. Nakonec si děti pochutnaly na dobrotách. K blahopřání se připojujeme i my ostatní.

Dravci na zahradě MŠ

25.09.2018

V úterý, se na školní zahradě MŠ J. Myslivečka konal výukový program o dravcích a sovách. Děti měly možnost dravce nejen vidět, ale také si je pohladit.

Kudy kam, do všech stran - 3. třída Modrá

25.09.2018

Celý týden jsme si s dětmi povídali o naší školce, co nás z které strany obklopuje. Zda sem patří 4. ZŠ, park, zahrada MŠ a centrum. Vysvětlili jsme si, kam všude se dostaneme, jak a na co si musíme dávat pozor. Děti pomocí PET vršků a knoflíků stavěly křižovatky, chodníky, cesty a přechody a také si vytvořily stromy a keře v parku pomocí foukání a tupování.

Poznáváme Frýdek - Místek

20.09.2018

Děti z 2. třídy Žluté dostaly do podvědomí krásy Frýdku - Místku. Dozvěděly se, jak se jmenuje řeka, která tudy protéká, postavily maketu města z kostek a taky podle fotografií a obrázků poznaly známá místa. Máme krásné město.

Čistím zoubky – 1. třída Zelená logo

20.09.2018

Čtvrteční dopoledne bylo zaměřeno na prevenci zubního kazu. Společně jsme si hráli na zubaře a zubní laboranty. Povídali jsme si o zoubcích. Děti byly poučeny, jak si mají správně čistit zoubky.

Všechny bosé nožičky, chodí rády do školičky - 3. třída Modrá

19.09.2018

Děti z 3. třetí Modré si vyzdobily vstupní vchod do MŠ. Pomocí prstových barev si štětcem namazaly nožičky, poté ručičky a obtiskly je na papír. Následovalo vystřihování, foliování a nakonec umístění na příslušné místo. Upřímné sdělování prožitků, emocí a pocitů (slizké, studené, nepříjemné, bahnové, suprové, úžasné…) dodaly kuráže ostatním dětem. Všichni se už těší na další tvoření.

Beskyde, Beskyde – 1. třída Zelená logo

19.09.2018

Středeční dopoledne jsme si krásně užili. Už po svačině jsme se vydali na přírodovědnou vycházku kolem řeky Morávky a Ostravice. Cestou jsme si zacvičili, běhali, stavěli z kamenů a kreslili na kameny, vedli motivační rozhovory na téma příroda a ochrana životního prostředí. Zahájili jsme projekt pod názvem „Turistický deník“, jehož cílem je budování kladného vztahu k přírodě a ke všemu živému.

Muzikoterapie

18.09.2018

Na 2. třídě Žluté si děti vyzkoušely bubnování s p. Gavlasovou.

Muzikohrátky - 1. třída Zelená logo

18.09.2018

Děti si v dopoledních hodinách prožily hudební a pohybový program s prvky muzikoterapie a návštěvu ZUŠ.

Šachová pohádka

17.09.2018

Ve školce nás navštívil Frymík a ukázal nám, jaká je legrace a zábava naučit se hrát šachy.

Na zahradě si zacvičím, čerstvý vzduch já pochytím - 3. třída Modrá

14.09.2018

Cvičit se dá všude, nejen ve třídě, ale také na naší zahradě. Počasí nám přálo a tak jsme vyrazili procvičit své tělo na čerstvý vzduch. Děti si zahrály na honěnou, zacvičily s míčem, s kruhy a nezapomněli jsme na protahovací cviky. Pokud nám počasí dovolí, určitě venku budeme protahovat tělo častěji.

Divadelní představení Malá čarodějnice

11.09.2018

V úterý nás navštívilo divadlo Bonbón s oblíbenou pohádkou. Malá čarodějnice tentokrát zachraňovala les, z kterého se vytrácela láska. S kouzly pomáhala čarodějka Láska, děti a její věrný přítel havran Abraxas. Děti byly po celou dobu nenásilně vtahovány do děje, zpívaly, rytmizovaly, kouzlily. Přitom pomáhaly splnit čarodějnici tři úkoly, aby láska a dobro zvítězily, protože jen s láskou bude svět takový, jaký má být.

Zahájení školního roku na 2. třídě Žluté

10.09.2018

Tak a je po prázdninách...už jsme se na všechny moc těšili! A takhle pěkně se u nás máme!

Hurá do školky - 1. třída Zelená logo

07.09.2018

Po prázdninách jsme v naší třídě přivítali sedm nových kamarádů. V prvním týdnu jsme se zaměřili na sociální adaptaci a rozvoj kamarádských vztahů.

Pavlínka má narozeniny - 1. třída Zelená logo

05.09.2018

Vzpomínka na prázdniny a kamarády, kteří odešli do školy.

Přivítání ve školce

03.09.2018

V pondělí 3. září jsme úspěšně zahájili nový školní rok. Děti u vchodu do mateřské školy vítaly pohádkové postavičky s malým překvapením.